5 Güzel ve Pratik Kontrplak Gardırop Tasarım Fikri

Kontrplak bir gardırop birçok nedenden dolayı harika bir fikirdir ve bu çarpıcı tasarımlar size daha fazlasını sunar.

Kontrplak bir gardırop stil dergilerinde gözünüze çarpıyor ama bütçenizi aşacağını mı düşünüyorsunuz? Düğün Rehberim, bütçenizi sarsmayacak işlevsel bir dolaba sahip olmanızı mümkün kılıyor. İşte egzotik ve cüzdanınız için de dost olan kontrplak gardırop tasarım fikirlerinin bir listesi. Ancak kontrplak gardırop tasarımına geçmeden önce bilmeniz gereken bazı şeyler var.

Kontrplak, ince kaplama levhaların bir yapıştırıcı ile birbirine yapıştırılmasıyla yapılan mühendislik ürünü bir ahşaptır. Gardıroplar için en iyi kontrplağın hangisi olduğunu merak ediyorsanız, bunu da ele aldık. Kontrplak, 3 katlı, 5 katlı veya çok katlı olmak üzere herhangi bir sayıda kata sahip olabilir. Daha kalın kontrplak levhalara göre görsel olarak daha çekici olduğu için 3 katlı çeşit en yaygın kullanılanıdır. 3 katlı iç mekanlarda kullanılırken ve gardıroplar için en iyisiyken, 5 katlı genellikle dış mekan kullanımı içindir.

Birçok kontrplak türü vardır ve kaliteleri kalınlıklarına bağlıdır. Piyasada bulabileceğiniz kontrplak türleri, iç mekanlar için kullanılan ticari MR sınıfı, dış mekanlar için kullanılan su geçirmez BWR sınıfı ve çoğunlukla mutfak ve banyolarda kullanılan deniz kontrplaklarıdır.

Kontrplak bir gardırop hem güzelliğin hem de maddenin bir kombinasyonudur. Uzun ömürlüdür, bakımı daha kolaydır ve işlevsellikten veya estetikten ödün vermez. Yatak odanız için bütçe dostu ve aynı derecede çekici bir ahşap malzeme arıyorsanız, kontrplak gardırop ideal bir çözümdür.

Kontrplak Gardırop Tasarımınıza Şık Kaplamalar Ekleyin

Kontrplak gardıropların tamamen kahverengi ve bej olması gerekmez. Kontrplak kaplamalarda PU boya, laminasyon ve cam veya jüt kumaş kullanımı gibi birçok seçenek vardır. Karıştırabilir ve eşleştirebilirsiniz de. Örneğin, camı seviyor ancak gardırobunuzun iç kısmının görünmesini istemiyorsanız, panjurları PU boya ile boyayın. Aynı şekilde, her iki dünyanın da en iyisini elde etmek için tasarımla oynayabilirsiniz. Yatak odanızı mükemmel bir şekilde yenilemek için PU boyada harika pastel tonlar mevcuttur.

Plywood wardrobe design with stylish finish with a touch of retro
İşte retro dokunuşlu zarif bir kontrplak gardırop tasarımı

Camlı Kontrplak Gardırop Kapı Tasarımları

Kontrplak bir gardırop üzerindeki ayna veya cam panjurlar yatak odanıza temiz ve ferah bir görünüm kazandırır. Ayrıca yatak odasının aydınlık, geniş ve daha az dağınık görünmesini sağlar. Işık ve camın yatak odanız için tasarımcı bir görünüm oluşturması için gardırobun içine gizli ışıklar yerleştirebilirsiniz. Ancak dikkat edin, cam panjurlu kontrplak bir gardıropla büyük giysi yığınlarının birikmesine izin veremezsiniz.

Plywood wardrobe door designs in glass give your bedroom a clean and spacious look
Camlı kontrplak gardırop kapak tasarımları ile yatak odanıza minimal bir görünüm kazandırın

Daha Fazla Düşün ve Bu Kontrplak Gardırop Kapağı Tasarımlarını Kucakla

Aynaları kim sevmez ki? Tıpkı cam gibi aynalar da odanın daha büyük görünmesini sağlar. Bunun nedeni, kontrplak gardırop üzerindeki aynaların yatak odasındaki ışığı en iyi şekilde yansıtmaya yardımcı olmasıdır. Ne tür bir kapıya sahip olmak istediğinize karar verebilirsiniz, ancak sürgülü aynalar tasarımcılar tarafından en çok tavsiye edilenlerdir. Kullanımının daha kolay olduğunu ve ayrıca bakım ve alan açısından çok pratik olduğunu düşünüyorlar.

Plywood wardrobe door design with mirror helps reflect light in the bedroom optimally
Bu kontrplak gardırop kapağı tasarımlarıyla öz-sevgi fikrini yansıtın

Son Moda 3 Kapılı Kontrplak Gardırop Tasarımını Tercih Edin

3 kapılı kontrplak gardırop, odanızın dekoruna yeni bir boyut katar. Gardırobun tasarımı tamamen zevkinize, bütçenize ve alanınıza bağlıdır. Kompakt ya da büyük ve geniş olabilir. Ayrıca üç kapılı gömme kontrplak bir gardırop yaptırabilir veya orta kısmı gizli ışıklarla vurgulayabilirsiniz. Gardırobun tamamına çağdaş bir görünüm kazandırmak için eğimli aynalar da takabilirsiniz.

A 3 door plywood wardrobe design adds a new dimension to the decor of your room
3 kapılı kontrplak gardırop tamamen ihtişam, zarafet ve iyi görünümle ilgilidir

Yatak Odanız İçin Estetik Bir Düzen Oluşturun

Plantasyon panjurlu gardıroplar, gardıroplara dekoratif bir dokunuş sağladıkları için bugünlerde popülerdir. Asla bükülmeyecek veya solmayacak olan gerçek ahşabın şık ve bitmiş bir görünümünü taşırlar. Vintage cazibesini seviyorsanız, işte sizin için doğru kontrplak gardırop tasarımı. Bu tasarım, geleneksel çekiciliği çağrıştırırken modern üretimle birlikte gelir.

Plywood wardrobe with angled shutter doors design in the bedroom gives vintage charm
Açılı panjurlu gardırop kapakları havadar ve temiz tutar

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir