Bir İç Mimara Sorulması Gereken 10 Soru

Evinizin iç mekanları için bir tasarım firmasına veya profesyonele güvenmek, birkaç basit kriteri yerine getirdikleri sürece almaya istekli olmanız gereken bir risktir. Seçtiğiniz iç mimarın mükemmel bir eşleşme olup olmadığını öğrenmek için okumaya devam edin.

Evinizin iç mekanları kişiliğinizi yansıtır. Şimdi bu devasa görevin herhangi bir Tom, Dick ve Harry’ye emanet edilmesini istemezsiniz, değil mi? Her gün yüzlerce iç tasarım firması ortaya çıkarken, bu kadar çok firma arasından birini seçmek oldukça baş ağrıtıcı olabilir. Her ev sahibinin bilinçli bir seçim yapmak için iç mimar adaylarına sorması gereken ortak sorularla süreci sizin için basitleştirmek için buradayız!

Home interiors by DesignCafe: 18% OFF

Bütçeme uygun olarak benim için ne yapabilirsiniz?

Bütçeniz her şeyi belirler! Herhangi bir iç mimarın evinizi planlamadan önce bütçe kısıtlarınızı anlaması gerekecektir. Harcamak istediğiniz paraya koyduğunuz üst sınır, tasarımları ve tasarımcıları kısa listeye almanıza da yardımcı olacaktır. Şimdi, eğer bu halledildiyse. tasarımcınıza bütçeniz dahilinde akıllı varyasyonlar denemesi için geniş bir özgürlük verin. Eğer mükemmel bir teklifle gelirlerse, BINGO! Doğru kişiyi buldunuz!

Planlama yaparken nelere öncelik veriyorsunuz?

Bir ev sahibi olarak, evinizde kesinlikle ihtiyaç duyduğunuz şeylerin zihinsel bir kontrol listesine sahip olmalısınız. Bu nedenle, malzeme ve zaman çizelgelerinin bariz kontrol noktalarının yanı sıra, tasarımcınızın bütçeniz dahilinde öncelikli harcamaları düzenlemesini isteyeceksiniz Merkezi bir tema mı yoksa ev estetiği mi? Eviniz söz konusu olduğunda tasarımcınızın önceliklerini anlamak, sonraki aşamalarda da çatışmayı önlemeye yardımcı olur.

Önceki projelerinizde karşılaştığınız en yaygın hataları paylaşabilir misiniz?

İç mimarınıza yönelteceğiniz bu soru, onun sorun çözme yaklaşımı hakkında adil bir fikir edinmenize yardımcı olacaktır. Kabul edelim ki, bir evi mükemmel bir şekilde tasarlamak kendine özgü bir dizi zorlukla birlikte gelir. Nasıl ortaya çıkarlarsa çıksınlar, tasarımcınızın bunlarla başa çıkma konusunda önceden deneyim sahibi olduğundan emin olmanız gerekir.

Ne kadar dahil olmamı istiyorsunuz?

Bu uzun soluklu ev dekorasyonu sürecine katılım düzeyinizi seçme özgürlüğüne sahip olmalısınız. Buna zaman kısıtlamalarınız ve uygunluk durumunuza göre karar verin. Bu konuda tasarımcınızla aynı fikirde olduğunuzdan emin olun ki daha sonra anlaşmazlıklar ortaya çıkmasın. Sağlıklı bir ilişkinin yürümesi için beklentileri baştan belirlemek önemlidir!

Tarzınız nedir? Uzmanlaştığınız bir alan var mı?

Evimizde olmasını istediğiniz stil veya estetik hakkında net bir fikriniz varsa, işe alacağınız tasarımcının bu konuda deneyimli olup olmadığını kontrol etmek iyi bir fikirdir. Hayallerinizdeki evin amatörler tarafından ele alınmasını istemezsiniz, değil mi? Alternatif olarak, tasarımcınızın ünlü olduğu belirli bir çalışma tarzı varsa, her zaman çalışma portföylerini kontrol edebilirsiniz. Aklınızdakilerle uyuşuyor mu?

Ayrıca, Eviniz İçin Bir İç Mimar Nasıl İşe Alınır?

Tüm planı önceden paylaşacak mısınız?

Verilen bir söz, tutulan bir sözdür! Tasarım firmaları, daha sonra sonuçtan hayal kırıklığına uğramanıza neden olacak kadar büyük sözler vermeleriyle ünlü olabilirler. Tasarımcınızdan önceden tam olarak formüle edilmiş bir plan isteyin ve ayrıca bunun onlar için de yaygın bir iş uygulaması olup olmadığını sorun. Tasarımdan teslim tarihlerine kadar, taahhütleri hakkında net bir fikir edinmek yalnızca sizin lehinizedir.

Müşterilerinizin çalışmalarınızla ilgili takdir ettiği en iyi şey nedir?

Ah! Milyon dolarlık soru! Çalışmalarının kalitesi ve profesyonellikleri hakkında bir fikir edinmek için çok gerekli bir bilgi. Bir tasarımcının müşteri yorumları kataloğu kesinlikle işe alma kararı vermenize yardımcı olacaktır. Sadece size gerçek referanslar sağladıklarından emin olun!

Interior designer checklist: Portfolio, references, budget, style, communication, timeline, contract clarity.Interior designer checklist: Portfolio, references, budget, style, communication, timeline, contract clarity.

Evimin ne zaman teslim edilmesini bekleyebilirim?

İlk kez ev sahibi olacaksanız, yeni evinize mümkün olduğunca çabuk taşınmak isteyeceksiniz – bu, her ay o lanet kirayı ödememek için olsa bile. Her durumda, herhangi bir ev içi projesi için açıkça belirlenmiş bir son tarih şarttır. Bir ev sahibi olarak, tasarımcınızın önerdiği teslim tarihinden memnun olmalısınız. Bu yüzden hemen sorun ve D-Day için nefesinizi tutarak bekleyin!

Nasıl iletişim halinde kalacağız?

Dekorasyonunu yaptıkları sizin bebeğiniz olduğu için, önemli kilometre taşlarının tamamlanması, ilerleme, aksaklıklar veya varsa plandaki değişiklikler hakkında düzenli olarak bilgi alacaksınız ve almalısınız. Tasarımcınızın bu iletişim kanalını nasıl açık tutmayı ve sizi değerli projenizin döngüsünde tutmayı planladığı konusunda çok net olun!

Satış sonrası destek sunuyor musunuz?

Şimdi, yeni tasarlanmış bir evi size teslim edip gitmelerini istemezsiniz, değil mi? Piyasa standartlarına göre ürünleri için garanti verip vermediklerini sorun. Ayrıca, yeni tamamlanmış eviniz size teslim edildiğinde tasarımcınızla teslimat sonrası iletişimi kaçırmadığınızdan emin olun.

Büyük bir ev tasarlamak büyük sorumlulukları da beraberinde getirir. Seçtiğiniz tasarımcının bunların hepsini hayalinizdeki evin dekoruna kattığı kadar gösterişli bir şekilde halletmeye istekli olduğundan emin olun. Pazarlık konusu olmayan hususlar konusunda net olun ve bu süreçte hiçbir şeyin atlanmadığından emin olun. İç mimarınız için hazırladığımız bu anketin hayalinizdeki eve kavuşmanıza yardımcı olacağını umuyoruz. Bu arada yeni eviniz için tebrikler!

Keşfedin, Hakkında Daha Fazla Bilgi

  • Gardırop Renk Kombinasyonları
  • Batıya Bakan Ev Vastu
  • Beyaz Oda Tasarım Fikirleri
  • Beyaz Kanepe Tasarım Fikirleri
  • Şarap Dolabı Tasarımları
  • Şaraplık Tasarım Fikirleri

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir