Ev İç Dekorasyonu Hakkında Bütçe Dostu En İyi İpuçları

Amerikalı şarkıcılar Luther Vandross ve Janet Jackson’ın Grammy adayı düeti The Best Things In Life Are Free her şeyi anlatıyor. Eviniz söz konusu olduğunda, içine koyduğunuz sevgi, ortaya çıkan fikirler ve onu bir yuva haline getiren değerli duygular gerçekten de hayattaki en iyi şeylerdir. Ve gerçekten de bedavadırlar!

Ne yazık ki, eviniz için tasarım fikirlerinin fiziksel tezahürünün bir bedeli vardır. Ama üzülmeyin! Düşük banka bakiyesi artık hayalinizdeki evi tasarlamak için caydırıcı bir unsur değil. Bütçeniz ne olursa olsun, şık tasarım trendlerini evinizin dekoruyla harmanlamak için birkaç ince ama akıllı ipucumuz var. İç tasarımın en iyisini düşük maliyetle elde edebilirsiniz.

İç tasarım profesyonellerinin bir bedeli olduğu için genellikle toplumdaki varlıklı sınıfın hoşgörülü bir lüksü olarak etiketlenen tasarım sahnesi günümüzde hızla değişiyor. Eskiden malzemeler de daha pahalıydı, ancak teknolojideki yeniliklerle birlikte bir tasarımcıya sahip olmak, artık orta sınıf için de bir gerçeklik! Önemli olan gerçekten de küçük şeylerdir – benzersiz fikirler veya dekoratif parçaların eve yerleştirilmesi gibi. Uygun fiyatlı ev iç mekanları dünyasına hoş geldiniz.

Işıklar! Stil! Hareket!

Işıkların sadece bir odayı aydınlatmak için takıldığı yanılsamasından çıkın. Bir oda, heykelsi bir armatürle stilistik bir avatar kazanabilir. Tek seferde sıcak aydınlatma ve sterlin estetiği elde etmenin harika bir yolu! Karakterli ve sanatsal vurgulara sahip armatürler arayın. Aynı zamanda, odanızın büyüklüğünü haklı çıkarmak için yeterli ampul tutucusuna sahip olduklarından emin olun. Üç veya daha az ışıklı bir armatür küçük alanlar için iyi sonuç verirken, birden fazla kolu olan avizeler ışığı odaya eşit olarak yayar.

Budget Friendly Interior Design for Living Room with Shape Your Decor With Asymmetrical Lights
Dekorunuzu asimetrik ışıklarla şekillendirin – oturma odanız için ucuz bir iç tasarım

Tarihe Tutunmak

Eski altındır ve bunun iyi bir nedeni vardır! Aile yadigarları, eski çiniler, yağlı boya portreler ve hatta tuhaf çocukluk eskizleriniz her zaman kendilerine ait bir oda veya duvar bulmalıdır. Birlikte çalışan, aynı estetik ve renk düzenine ait ve aynı zamanda göz alıcı bir şekilde küresel görünen parçaları seçin! Koordineli bir aksan koleksiyonu, bir duvara hayat katarak mekanınıza galeri benzeri bir görünüm kazandırır.

Affordable Home Interior Design for Wall with Old Transistor Radio And That Vintage Suitcase
Eski bir transistörlü radyo ve büyükbabanızın taşıdığı o vintage bavul; hepsi retro bir dekor oluşturur.

Dokuları İşaretleyin

Özellikle ev iç mekanları söz konusu olduğunda tekdüzelik sıkıcıdır. Bir tema seçin ve oyundaki tüm unsurlarla uyum sağlamak için çeşitli dokular kullanın. Ortada duran mobilyalarınızın altına koyun postundan bir halı, yemek tariflerini not almak için kara tahta kaplaması veya bar tezgahınız için çim halı arka plan, evinizin iç mekanlarının görünümünü ve hissini canlandıracaktır.

Budget friendly home interior with texture up room with sheepskin rugs pillows
Koyun postu halılar ve kürk yastıklarla odanıza doku katın

Bu Tablolarla Gösteriş Yapın

En sevdiğiniz tablolardan birkaçını sergileyerek oturma odanızın duvarına bir sanat galerisi havası verin. Genel dekor ve renk düzeniyle uyumlu çerçeveler seçin. Tutarlılık hissini korumak için çerçeveler arasında eşit aralıklar bırakarak bunları sergi tarzında asın. Ve işte, bir sonraki akşam yemeği partinizde anında bir sohbet başlatıcınız var!

Use Art Adds Colour And Vibrancy Room With Affordable Home Interiors
Sanat bir odaya renk ve canlılık katar

Bereketli ve Şık Olun

Şık ve modern tasarımlar peşinde koşarken bitkileri de unutmayın. Bir cep bahçesi, küçük bir yeşil alan veya birkaç dekoratif saksı klasik bir stilist hamlesidir. Saksıları evinizin dekoruyla harmanlamak, her mevsim değiştirilebilecek uyumlu bir görünüm yaratır. Aloe Vera, zambaklar, orkideler, açelyalar ve yılan bitkileri evinize çiçekli bir hava katmak için kullanabileceğiniz güzelliklerdir! Ve dahası, bu ucuz bir ev içi tasarım seçeneğidir de!

For budget friendly interior design - go green for maximum freshness and flair
Maksimum tazelik ve şıklık için yeşile yönelin

Stillerin Küresel Pot-purisi

Küresel düşünmek, evinizde hediyelik eşyalar ve aksanlar yoluyla zengin bir tasarım ve etki gobleni oluşturmak için harika bir yol olabilir. Seyahatlerinizden bir parça getirin ve onları gösterin. Kilimler ve el işleri harika bir şekilde bir araya gelir ve evinize küresel ama kişisel bir çekicilik kazandırabilir. Bir Fas halısı, bir Türk lambası, Mısır tabureleri ve Afrika heykellerinin aynı kabukta oturduğunu hayal edin! Oh, harika olasılıklar!

Global pot pourri of styles for affordable home interior
Dünyanın dört bir yanından gelen hediyelik eşya kümesi kültürel cazibe katıyor

Şekillendirin

Kabul edelim, aynalar günümüzde daha çok sanatsal bir ifade. Dışarı çıkmadan önce saçınızı başka nasıl tarayacak veya kokteyl elbisenizi başka nasıl kontrol edeceksiniz? Yuvarlak aynalar kare olanlara kıyasla daha görkemli bir ifade yaratıyor, bu nedenle duvarlarınızı biraz camla süsleyin! Benzer şekilde, mutfak dolapları da pürüzsüz yüzeyleri ve temiz çizgileriyle normal ahşap olanlardan çok daha şık görünür. Aynalar bütçe dostu dekor öğeleridir ve aynı zamanda muhteşem görünürler!

Use mirror to glam up space to make budget friendly home interior
Alanınızı güzelleştirmek için gerçek boyutlu bir ayna getirin

Simetriye Dikkat Edin

İyi tasarlanmış bir ev, temel düzeninde kusurlar olmayan bir evdir. Evin her tarafına beğendiğiniz aksan ve aksesuarları eklerken bile simetri konusunda çok dikkatli olun. Dekor ve tasarımda simetri, evinize ihtiyaç duyduğu mükemmel sınıfı kazandıracaktır.

Boyaları Susturun

Boya modası geçti, duvar kağıtları moda! Neden evinize çok daha az maliyetle birinci sınıf bir görünüm kazandırmayasınız? Ayrıca, duvar kağıtlarının en iyi yanı, isteğinize göre değiştirilebilmeleridir – gönlünüz her istediğinde eviniz yeni bir görünüme kavuşur!

Yatak Odasını Renklendirin

Yatak başlığınızı güzelleştirin, daha iyi tasarlanmış bir gardırop tercih edin ve yatak odanızdaki pencereleri genişleterek içeriye biraz güneş ışığı girmesini sağlayın! Bu küçük şeyler, odanızı misafirleriniz için göz alıcı hale getirmek için uzun bir yol kat eder. Bize güvenin, çok yakında tüm kasabanın dilinde olacaksınız!

İşte bu kadar! Yeni evinizi kesinlikle muhteşem ve dergilere layık hale getirmek için bu on küçük ipucu. Bir dahaki sefere iyi tasarlanmış bir ev için övgü aldığınızda, tasarım ipucumuzu onlarla paylaşın! Ya da bilirsiniz, sadece sırıtabilirsiniz.

Bütçe Dostu Ev İçi Hakkında SSS

1. Döşeme ve duvar kaplamaları için bütçe dostu seçenekler nelerdir?
Bütçeniz kısıtlıysa, makul bir maliyetle dayanıklılık ve stil sunan laminat veya vinil gibi döşeme seçeneklerini değerlendirin. Duvarlar için, fazla harcama yapmadan karakter eklemek için duvar kağıdı veya soyulup yapıştırılan çıkartmalar gibi seçenekleri tercih edin.

2. Çok fazla harcama yapmadan evimde nasıl rahat ve davetkar bir atmosfer yaratabilirim?
Fazla harcama yapmadan evinizi davetkar hale getirmek için küçük, etkili değişikliklere odaklanın. Yumuşak tekstiller, sıcak aydınlatma için uygun fiyatlı masa lambaları ve daha fazla renk ve ambiyans için ev bitkileri ekleyin.

3. Bütçemi aşmadan evim için nasıl uyumlu ve çekici bir renk düzeni oluşturabilirim?
Mobilyaları yeniden tasarlayarak, güncellemeler için boya kullanarak ve renk vurguları için perde ve kilim gibi uygun fiyatlı parçalar ekleyerek uyumlu bir renk düzeni elde edin.

4. Evin iç tasarımında tasarruf etmeye çalışırken kaçınılması gereken bazı yaygın hatalar nelerdir?
Tasarruf için kaliteden ödün vermeyin veya uzun vadeli maliyetleri göz ardı etmeyin. Gereksiz eşyalarla dağınıklıktan kaçının. Stil, pratiklik ve bütçe arasında etkili bir denge kurmaya çalışın.

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir