Anasayfa » Düğün Planlama Rehberi » Balayı » En Güzel Avrupa Ülkelerinde Vizesiz Balayı
En Güzel Avrupa Ülkelerinde Vizesiz Balayı

En Güzel Avrupa Ülkelerinde Vizesiz Balayı

Düğün hazırlıklarının yorucu aşamaları ve stresi ile düğün gününün tatlı heyecanını geride bırakacağınız muhteşem bir balayı tatili yapmak istemez miydiniz? Bu teklife kim hayır diyebilir ki… Düğün hazırlıklarınızı yaparken diğer taraftan da nasıl bir balayı yapmak istediğinizi düşündünüz mü? Balayı alternatifleri adına çok sayıda seçenekleriniz bulunuyor. Bu noktada kafanızın karışması ve karar vermekte güçlük çekmeniz çok doğal. Eğer yurt dışında balayı yapmak fakat vize süreçleri ile uğraşmak istemiyorsanız vizesiz balayı tatiliniz için hoş bir alternatif olabilir.

Türkiye’ye yakın mesafelerdeki farklı ülkeleri, balayınızda keşfetmek istiyorsanız vizesiz Avrupa Ülkeleri ilginizi çekebilir. Dilerseniz bu ülkelerin hangileri olduğunu detayları ile inceleyelim.

Bosna Hersek

Tarihi dokuları, doğal güzellikleri ve enfes yemekleri ile tarih ve kültür kokan bir balayı tatili yapmak isterseniz; kardeş ülke Bosna Hersek sizin için keyifli bir seçenek olabilir. Başkent Saraybosna’da enfes börekler yiyip, tarihi Mostar Köprüsü üzerinde birbirinden güzel balayı fotoğrafları çekinebilirsiniz.

Karadağ

Balkanların en güzel ülkelerinden biri olan Karadağ; denizi, doğal güzelliği, sıcak ve samimi insanları ile farklı bir balayı deneyimi yaşamak isterseniz düşünebileceğiniz bir alternatif. Üstelik yakın zamanda Avrupa Birliği’ne girmesi beklenen Karadağ’a vizesiz gitmek için son demleriniz olabilir. Karadağ’ın adeta cennetten bir parçayı andıran Kotor Körfezi ise mutlaka görmeniz gereken bir yer. Mavi ve yeşilin mükemmel uyumu ile güneşli günlerin keyfini çıkarabileceğiniz huzurlu ve dingin bir balayı tatili için Karadağ’ı tercih edebilirsiniz.

Sırbistan

Hem farklı bir ülkede vizesiz balayı geçirmek hem de biraz eğlenmek istiyorsanız Ülkemize yakın bir seçenek olan Sırbistan’ı deneyimleyebilirsiniz. Eğlence hayatının çok aktif olduğu, müzik festivallerinin düzenlendiği bu hareketli Ülke ’de, enerjisi yüksek ve keyifli bir balayı tatili geçirebilirsiniz.

Makedonya

Türk kültürüne en yakın yerlerden biri olan Makedonya’nın başkenti Üsküp’ten başlayarak kısa bir Balkan turu yapmak da sizin için hoş bir balayı seçeneği olabilir. Doğal güzelliği ile görülesi Matka Kanyonu, Makedonya’nın en güzel şehirlerinden biri olan Ohri turlayacağınız yerler arasında olabilir.

Gürcistan

Türkiye’de herhangi bir yere gidiyormuşsunuz gibi nüfus cüzdanınız ile gidebileceğiniz Gürcistan da muhteşem tarihi ve doğal güzellikleri ile balayınızı geçirebileceğiniz diğer bir vizesiz balayı alternatifi. Gürcistan’ın önemli şehirlerinden biri olan Batum’da konaklayarak hem muhteşem gün doğumu ve gün batımı manzaraları ile romantik anlar yaşayabilir hem Gürcü yemeklerinin lezzetini tadabilir hem de denizin keyfini çıkarabileceğiniz bir balayı tatili yapabilirsiniz. Batum’un bir başka avantajı da Türkiye’de yapacağınız tatilden çok daha uygun fiyata pek çok aktivite yapabilirsiniz. Özellikle ekstrem sporların denemek isterseniz Türkiye’dekinden çok daha az paralar ödeyerek unutulmaz ve son derece eğlenceli dakikalar yaşayabilirsiniz.

Post navigation

  • Türkiye’de saçma uçuk fiyatlı otellere villalara o para vermektense bence yurtdışına çakmak her türlü daha mantıklı. Belki bi tık fazla para veriliyor ama sonuçta yurtdışı görmüş oluyorsun ve güzel anıların oluyor.

  • Makedonya ve Bosna Hersek favorimmm. Makedonya maddi olarakta diğerlerine göre daha uygun bizim için. Kesinlikle sizinde göz atmanızı tavsiye ederim.

  • Resmen eşimle hayalini kurduğumuz bütün ülkeleri burada paylaşmışsınız. Aralarından en çok gitmeyi istediğimiz ülke ise Bosna Hersek kesinlikle. Oranın tarihi dokusunu görmek için sabırsızlanıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir