Endüstriyel Aydınlatma: İlham Verici Evler İçin 10 Fikir

Bu göz alıcı ama minimalist endüstriyel aydınlatma fikirleriyle dünyanızı aydınlatın.

Bir odanın iç mekanını tek bir unsurla değiştirebileceğinizi ya da bozabileceğinizi biliyor muydunuz? Hangisiyle? Aydınlatma! Küçük bir ayrıntı gibi görünebilir, ancak etki alanı çok geniş bir alana yayılır. Heykelsi aydınlatma armatürleri ve siyah metalden yapılmış, özellikle mat yüzeyli, süslemesiz endüstriyel aydınlatmalar ortalığı kasıp kavuruyor. Pirinç veya çelikten yapılmış bir unsur da kullanabilirler. Tutarlı olan şey, 2019’da sahneye çıkan trendin burada kalmaya devam edeceği. DesignCafe size endüstriyel aydınlatmadaki en son trendleri sunuyor. Bir göz atın.

Endüstriyel Aydınlatma ile Dengeleyici Hareket

Şık tasarımlar, minimalist bir yaklaşım ve sadelik, endüstriyel aydınlatma trendinin parolaları olabilir, ancak bu sizi cesur bir açıklama yapmaktan alıkoymamalıdır. Aydınlatma armatürlerinizin ve diğer endüstriyel dekor unsurlarınızın ölçeğini büyüterek oturma odanızı canlandırabilirsiniz. Büyük boy lambalar, aerodinamik raflar ve üst düzey bir duvar aksesuarı ile mekanı ciddi anlamda dramatik hale getirebilirsiniz.

Industrial style light fixtures with industrial decor elements galvanize the living room
Endüstriyel aydınlatma vintage cazibe katar

Endüstriyel Aydınlatma ile Çöpçatanlık Yapın

Endüstriyel aydınlatma tasarımları modern ve rustik alanlarla çok iyi eşleşir. Pelüş koltuklar, büyük sehpalar ve topraklama estetiği, endüstriyel LED aydınlatma tasarımlarının seyrekliğini sabitler. Zarif bir havaya sahip odalar bile daha keskin lambalar veya sarkıt lambalarla ince bir şekilde dengelenebilir. Peki neden kendinizi standart aydınlatma seçenekleriyle sınırlamak zorundasınız? Zemin aydınlatması eklemek bir odanın yeniliğini artırabilir.

Industrial led lighting paired with modern and rustic spaces
Rustik bir odada endüstriyel zemin aydınlatması
End to end home interiors solutions for stress free living

Endüstriyel Işıklarla Şekil Değiştirme

Endüstriyel aydınlatma tasarımları minimalist olsa da, ilginç geometrik şekiller ve heyecan verici açılarla deneyler yaparlar. Koniler, küreler ve hatta eşkenar dörtgen armatürler olarak mevcut olan bu ürünler, odayı ışıkla ve sanat objesi olarak tamamlıyor. Çok zorlamadan, sohbet başlatıcı olurlar. Evinize ilginç bir unsur eklemek için farklı şekillerden oluşan bir kolaj deneyin.

Conical industrial hanging lights from the ceiling illuminates the spaceConical industrial hanging lights from the ceiling illuminates the space
Konik sarkıt lambalar bu alanı aydınlatıyor

Endüstriyel Tasarım Lambalarla Yerinizde Durun

Evinizin bir köşesini mükemmel bir tripod lamba ile aydınlattıysanız, hayatınıza endüstriyel aydınlatma tasarımının bir külçesini getirmişsiniz demektir. Bir dekor sihirbazı olan tripod lambaların çok yönlülüğü sadece siyahla kıyaslanabilir. Onları göz ardı edilmiş bir oyuğa yerleştirin, bir komodinin yanına yönlendirin veya giriş yoluna doğru yürütün – endüstriyel aydınlatma ve sihir bir arada.

Industrial tripod lamp lighting lit ups corner of your homeIndustrial tripod lamp lighting lit ups corner of your home
Tripod lambalar popüler bir endüstriyel aydınlatma seçeneğidir

Işık Noktaları

Sadece sanat eserleri değil, çalışma odanız da bir gösteri merkezi olabilir. Yaratıcı bir endüstriyel aydınlatma armatürü ekleyin – örneğin odanın tonunu belirleyen mat siyah metal bir lamba. Çalıştığınız yer bir bekar eviyse, neden komodinin yanına Edison ampullü çekici bir kafesli lamba yerleştirmiyorsunuz? Lambanın metaliyle eşleştirilen siyah, orta derecede cesur bir hava yaratacaktır.

Matte black caged industrial lamp light with Edison bulbsMatte black caged industrial lamp light with Edison bulbs
Kafesli bir lamba endüstriyel tasarım havasının altını çiziyor

Endüstriyel Sarkıt Aydınlatma ile Tarzınızı Ortaya Koyun

Endüstriyel tavan lambaları veya endüstriyel sarkıt aydınlatmalarla zahmetsizce minimalist veya modern bir estetik elde edin. Her zaman var olan alan sıkıntısına pratik ve çekici bir cevaptır. Çiçekler, kitaplar ve sinsi gece yarısı atıştırmalıkları gibi diğer temel ihtiyaçlar için komodini serbest bıraktıklarından en iyi yatak odasında çalışırlar.

Industrial pendant lighting in a minimalistic style hanging from the ceilingIndustrial pendant lighting in a minimalistic style hanging from the ceiling
Yatak odasında endüstriyel sarkıt aydınlatma

Endüstriyel Tarzda Tasarıma Sahip Masa Lambaları

Lambaderler endüstriyel aydınlatma tasarım öğelerini bir araya getirmek için en popüler seçenek olsa da, masa lambaları gün geçtikçe daha cazip hale geliyor. Bu odaya bir göz atın. Lamba, açık tuğla işçiliği, şık kesimler ve temiz iç mekanlardan oluşan standart endüstriyel tasarım unsurlarıyla estetik bir rahatlama sağlıyor. Modüler dolaplar ve modüler bir çekmeceli dolap, geniş depolama alanı sağlamak için akıllıca kullanılmış.

Simple industrial table lamp light in the industrial-style bedroomSimple industrial table lamp light in the industrial-style bedroom
Endüstriyel tarzda bir odada sade bir klasik lamba
Modular interiors by DesignCafe: 20% OFF

Aplik Arayışı Ala Endüstriyel Aydınlatma Tasarım Stili

Endüstriyel tasarım tarzı duvar aplikleri ile manevra yaparak istediğiniz yere ışık tutun. Onları uzatın, döndürün veya duvar dekorunuza doğru döndürün. Endüstriyel tavan lambaları gibi, duvar aplikleri de yer açar ve görüşü bel seviyesine yükseltir. Yatak odalarını dekore ederken iç mimarların favorisi olan aplikler hem kullanışlı hem de güzeldir.

Sconces industrial wall lights in steel grey metal illuminating the bedsideSconces industrial wall lights in steel grey metal illuminating the bedside
Çelik gri metal duvar aplikleri yatak başını aydınlatır

Endüstriyel Tarzda Bir Odada Avize Cazibesi

Endüstriyel tasarımlı bir avize ile cesur olun. Seçiminize bağlı olarak, oturma odasında olduğu kadar yatak odasında veya yemek odasında da işe yarayabilir. Edison filament ampullü cam küreler ve tel veya çubuk çerçeveler çok moda. Açıkta duran halatlar, depo lambaları veya kalın boru armatürler arasından da seçim yapabilirsiniz. Endüstriyel aydınlatma söz konusu olduğunda, avizeler daha fazlasının nasıl daha iyi olabileceğinin klasik bir örneğidir.

Industrial chandelier light with Edison filament bulbs and wire delicate yet sturdy designIndustrial chandelier light with Edison filament bulbs and wire delicate yet sturdy design
Narin ama sağlam bir avize tasarımı

Yatak Odası İçin Sıcak Endüstriyel Aydınlatma

Geleneksel endüstriyel tasarımlarda siyah, beyaz ve gri kullanılıyor olması, sizi daha sıcak bir palet denemekten alıkoymamalıdır. Bu yatak odası da buna bir örnek. Endüstriyel aydınlatma armatürleri bej tonlarını ve ahşap döşemeyi tamamlayarak kirli beyaz duvarların öne çıkmasını sağlıyor.

Warm industrial lighting for bedroom goes wellWarm industrial lighting for bedroom goes well
Endüstriyel aydınlatma çoğu estetiğe uyum sağlar

Amacınız modern ama vintage, retro-şık bir görünüme sahip olmaksa, endüstriyel aydınlatma armatürleri kurtarıcınızdır. Endüstriyel tasarımdan ilham alan bir avizenin yıldız patlaması aydınlatması ya da yüzyıl ortası hissi uyandıran karanlık lambaderler tam da tasarımcının sipariş ettiği şeydir. Bize inanmıyor musunuz? Endüstriyel aydınlatma trendinin yakında nasıl yakalandığını izleyin.

Ayrıca, eviniz için 8 aydınlatma fikrine göz atın

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir