Eviniz İçin 8 Muhteşem Merdiven Duvar Dekoru Fikri

Merdivenin etrafındaki çıplak duvarla yapabileceğiniz sekiz heyecan verici şey.

Merdivenler çok katlı evlerin ayrılmaz bir parçasını oluşturur. Bununla birlikte, merdivenlerin etrafındaki dekor nadiren ciddiye alınır veya birkaç standart seçeneğin ötesinde keşfedilir. Merdivenlerinizin yerleşimi, basamak sayısı veya tasarımı ne olursa olsun, her zaman güzelleştirilmeyi bekleyen boş bir duvar tuvali vardır. İşte evinizdeki merdiven oyununu hızlandırmak için sekiz farklı merdiven duvarı dekorasyon fikri.

1. Merdiven Duvar Dekoru İçin Resim Çerçeveleri Güvenli Bir Bahistir

Oturma odası ve hatta merdiven büyük ölçüde nötr renkler kullanılarak tasarlanmıştır, bu da merdiven duvarındaki renkli çerçevelerin göze son derece hoş gelmesini sağlar. Sade bir merdiven duvarı dekoru tercih ediyorsanız, çerçeveler sizin için belki de en uygulanabilir seçenektir.

Picture frames for staircase wall decor ideas
Resim çerçeveleri veya sanat eserleri merdiven duvarında harika görünür

2. Hayattan Daha Büyük Çerçevelerle Merdiveninize Biraz Drama Katın

Bu kadar süslü ve klasik bir merdiven, onu uygun bir şekilde tamamlayan duvar dekorunu hak ediyor. Bu güzel merdiven, şık bir beyaz ve altın çizgili duvar kağıdının kullanımıyla zenginleştirilmiştir. Hayattan daha büyük dekoratif çerçeve, merdivenin zarafetine ince bir drama katıyor. Bu, merdiven duvar dekoru için çerçeveleri kullanmanın, minimal ama şık tutmanın başka bir yoludur.

Large frames for staircase wall decor for your home
Merdiveninize biraz dram mı katmak istiyorsunuz? İşte böyle yapılır

3. Tasarımcı Işıkları Harika Merdiven Duvar Dekoru Oluşturuyor

Bu kadar şık bir modern merdiven tasarımı, aynı derecede şık bir duvar dekorunu hak ediyor. Açık gri duvar, ışıklar gibi dekoratif unsurlar için harika bir tuval oluşturuyor. Bu tasarım ışıklar sadece harika görünmekle kalmıyor, aynı zamanda merdiven duvarında ilginç bir desen oluşturarak çarpıcı bir etki yaratıyor.

Designer lights for staircase wall decor
Merdiven duvar dekoru olarak dekoratif ışıklar başlı başına bir sanat eseridir

4. Merdiven Duvar Dekoru Olarak Kare Desenli Jali

Bu minimal merdivenin duvar dekoru için dekoratif bir jali, farklı bir boyut ve merdiven tasarımını tamamlayan güzel bir etki katıyor. Ayrıca merdiven çevresinde havalandırma sağlama gibi işlevsel bir faydası da var. Duvardaki minimal resim çerçeveleri çekiciliğe katkıda bulunuyor.

Not: Bu merdiven altı çalışma masası düzenini çok seviyoruz. İşte daha önce ele aldığımız bu tür merdiven duvarı dekorasyon fikirleri: Küçük Alanlar için 8 Yaratıcı Merdiven Altı Depolama Tasarım Fikri

Staircase wall decor with square pattern jali
Modern bir jali, merdiven için duvar dekoru ve duvar havalandırması da olabilir

5. Küçük Depolama Dolapları İşlevsel Merdiven Duvar Dekoru Oluşturuyor

Tüm merdivenlerin yanında mükemmel bir duvar yoktur, ancak her zaman biraz güzelleştirme için alan vardır. Kavisli merdiven boşluğunu destekleyen duvar, biraz depolama alanı eklemek için harika bir yol olabilir. Bu duvar dolaplarının yüzeyleri dekor sergilemek için kullanılabilir.

Small storage cabinets for functional staircase wall decor
Merdiven duvarı boyunca uzanan dolaplar küçük günlük eşyaları saklamak için kullanılabilir

6. Basit Bir Açık Raf Klasik Bir Merdivenin Güzelliğine Katkıda Bulunabilir

Merdiven duvar dekoru için bu sevimli raf gibi güzel görseller kendi cazibesine sahiptir. Açık raflar için yer açmak son derece kolaydır. En küçük merdivenlerde bile, ıvır zıvırları tutmak için basit bir raf için bir açı veya köşe bulmayı başarabilirsiniz.

Simple staircase wall decor with open shelf
Tek bir raf birkaç dekoratif parçayı barındırabilir ve merdiveninizi güzelleştirebilir

7. Açıkta Kalan Tuğla Duvar Tek Başına Merdiven Dekoru Olarak İşe Yarıyor

Merdiven duvarınızda değişiklik yapmaktan çekiniyorsanız, kendi içinde dekoratif bir duvara sahip olmak harikalar yaratabilir. Açık tuğla duvarlar modern görünür ve her alana rustik bir cazibe katar. Uçtan uca açık tuğla duvar ve basamaklar boyunca uzanan tavan aydınlatması ile bu merdiven ihtiyacı olan tüm duvar dekoruna sahip.

Staircase wall decor with exposed brick wall
Merdiven boyunca uzanan açık tuğla duvar ile duvar dekorun ta kendisi

8. Duvar Çıkartmaları Çağdaş Bir Merdiven Duvar Dekoru Fikri Oluşturuyor

Öncelikle, arkadaşlarınız geldiğinde takılmak için mükemmel bir yer olan bu havalı yatak odasına bayıldık. Yatağa çıkan merdiven, tasarımıyla ustaca düşünülmüş. Merdiven duvarlarınızı süslemek için mekanın genel temasına uygun duvar çıkartmaları kullanabilirsiniz. Atlastan esinlenen çıkartma, seyahat tutkunlarının mekanı için harika.

Contemporary staircase wall decor idea for your studio apartment
Stüdyo dairenizin işlevsel olması için iki alan arasında kesintisiz bir bağlantı olması en iyisidir

Merdiven duvar dekoru ile yapılabilecek çok şey var. Merdiven duvarının şık görünmesini sağlamak için renkler, dokular, malzemeler ve farklı dekor öğeleriyle oynayabilirsiniz. Alanın işlevselliği de göz önünde bulundurabileceğiniz bir faktördür. Bu durumda, dekor güzel olmanın yanı sıra depolama dostu da olabilir. İster minimal ister özenli bir dekor tercih edin, tırmanış sırasında manzaranın her zaman güzel kalmasını sağlayabilirsiniz!

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir