Eviniz İçin Asma Tavan Renk Kombinasyonları

Asma tavanlar için bu muhteşem renk kombinasyonları ile evinizin göz kamaştırmasına izin verin. Eviniz için tasarımcı onaylı asma tavan renk kombinasyonlarımıza bir göz atın.

Hristiyan gelinlikleri gibi asma tavanlar da neredeyse her zaman beyazdır. Gelenek mi? Belki de öyledir. Ama gerçekten de bu sık kullanılan yoldan gitmek istiyor musunuz? Evet, beyazın eşsiz bir zarafeti ve sadeliği var. Ve evet, beyaz tavanlar modern ve minimalisttir. Ancak, yatak odası veya oturma odasında tavan rengi kombinasyonuna karar vermek söz konusu olduğunda tek seçenek bu değildir. Estetik olarak düşünülmüş bir tavan boyası rengi, zemindeki unsurlardan uzaklaşmadan herhangi bir yaşam alanına ek bir görsel çekicilik unsuru sağlayabilir.

İşte hayalinizdeki yaşam alanını tasarlarken veya yenilerken göz önünde bulundurabileceğiniz bazı benzersiz ve çarpıcı asma tavan renk kombinasyonları.

Regal Altın Asma Tavanlar

Burada parlak, ışıltılı, şatafatlı bir altından bahsetmiyoruz – eski maharaja sarayları geride kaldı. Ancak güzel bir mat altın rengi tavan rengi tasarımından yayılan sıcak ışıltıyı inkar etmek mümkün değil. Altın, bir yatak odası veya oturma odasında muhteşem görünecek nötr bir asma tavan rengi seçimidir. Bu çağdaş asma tavan, gizli aydınlatma ile vurgulanan dokulu ve zarif bir altın tonuna boyanmıştır.

False ceiling colour combination where gold colour exudes warmth as well as a sophisticated elegance
Altın, sofistike bir zarafetin yanı sıra sıcaklık da yayar

Ayrıca, Yatak Odası için En İyi Asma Tavan Tasarımlarına göz atın

Yanık sarı ve beyaz renk kombinasyonuna sahip bu yatak odası, uyumlu duvarları ve asma tavanıyla şık ve göze hoş geliyor. Rahat bir yatak odası iç mekanı için iyi bir seçim.

Altın, bej ve sarı tonlarındaki tavan dikkatimizi çekmeden edemiyor
Home interiors by DesignCafe: 18% OFF

Duvarlarınızla Uyum Sağlayacak Açık Lila Asma Tavan Rengi

İşte beyazla gitmek istediğinizde ama gerçekten beyazla gitmek istemediğinizde (ne demek istediğimizi anlıyorsanız) orta yol. Duvar renginin daha açık bir tonu olan bir asma tavan renk kombinasyonu seçebilirsiniz. Duvar rengini beyazla seyreltmek, gözleri rahatsız eden büyük parlak renk blokları oluşturmadan duvarları tamamlamak için size tam olarak mükemmel tonu verecektir.

Tavanda, gardırop kapaklarında ve yatak başlığında leylak renginin farklı tonlarının kullanıldığı bu yatak odası çok hoş bir mor renge sahip. Burada aşırı dozda renk hissi yok, çünkü tüm tonlar hafifçe değişiyor ve etki insanda bir tutarlılık ve uyum hissi bırakıyor.

Different shades of mauve on the ceiling, wardrobe doors, and headboard for false ceiling colour combinationDifferent shades of mauve on the ceiling, wardrobe doors, and headboard for false ceiling colour combination
Bu leylak rengi yatak odası göze hoş geliyor ve ruhu dinlendiriyor

Çocuk Odanız İçin POP Tavan Rengi

Çocuk odaları gibi mekanlar minimalizmden ziyade sıcaklık ve sevgiye öncelik verir. Tavan rengi tasarımı odaya biraz canlılık katarken, aşırıya kaçma endişesini de ortadan kaldırabilir. Beyaz ve kızarmış şeftalinin renk kombinasyonu, dekordaki sıcak tonları güzel bir şekilde tamamlıyor. Asma tavandaki güzel renkler bu çocuk odasını neşeli ve dinlendirici bir alan haline getiriyor.

Pop ceiling colour can provide bright colour to the room while eliminating the worry for false ceiling colour combinationPop ceiling colour can provide bright colour to the room while eliminating the worry for false ceiling colour combination
Zevkle hazırlanmış bu çocuk odası hem oyun hem de dinlenme için mükemmeldir

Bu odanın tavanında baskın renk beyaz olsa da, deniz yeşili ve beyazdan oluşan ekstra işlevsel bir asma tavan renk kombinasyonu, bu canlı çocuk odasına ek bir tasarım unsuru katıyor.

False ceiling colour combinatiion with paint colour for your home with sea green and white colour for a vibrant kids roomFalse ceiling colour combinatiion with paint colour for your home with sea green and white colour for a vibrant kids room
Asma tavanda kontrast renk kombinasyonları eğlenceli ve eğlenceli olabilir

Karanlık Yıldızlı Geceleri Yeniden Yaratmak İçin Tavan Renk Kombinasyonu

Çocuk odası için bir başka harika tavan rengi de gece gökyüzü yaratmaktır. Yıldızlarla tamamlanan koyu kadifemsi mavideki bu asma tavan, bir çocuğun hayal gücünü gerçekten harekete geçirebilir. Kim her gece yıldızların altında yatmak istemez ki?!

False ceiling colour combination complete with stars in deep velvety blue for your home where dark ceilings are a bold choiceFalse ceiling colour combination complete with stars in deep velvety blue for your home where dark ceilings are a bold choice
Koyu tavan rengi cesur bir seçimdir ancak bir çocuk odasında son derece eğlenceli olabilir
Complete home interiors with beautiful false ceiling designs

Oturma Odası İçin Çarpıcı Siyah Tavan Renkleri

Siyah herkesin sevdiği bir renk değildir. Söz konusu tavanlar olduğunda değil. Ancak derin ve koyu tavan rengi tasarımı, odadaki diğer unsurlarla dengelendiğinde, modern bir yaşam alanına yüksek drama katarak cesur ve çarpıcı bir etkiye sahip olabilir.

Deep and dark ceiling is balanced out by the rest of the elements with a false ceiling colour combinationDeep and dark ceiling is balanced out by the rest of the elements with a false ceiling colour combination
Siyah asma tavanlı, çatı katından ilham alan bu oturma odası etkileyici olmaya hazır

Ayrıca, Salon için Son Asma Tavan Tasarımlarına göz atın

Asma Tavan İçin Dokulu Renk Kombinasyonları

Dokulu bir tavan, sade bir odaya ek bir boyut unsuru getirebilir. Bu odada, sade okuma köşesinin dekoruna kusursuz bir şekilde uyum sağlayan ve odaya hafif ve havadar bir görünüm kazandıran benekli gri ve siyah tavan renkleri bir arada kullanılmıştır.

False ceiling colours combination for bedroom which can bring an additional dimensional element to a simplistic roomFalse ceiling colours combination for bedroom which can bring an additional dimensional element to a simplistic room
Gri dokulu tavan, ham betonun doğal hissini veriyor

Modern Oturma Odanız İçin Asma Tavan Renk Kombinasyonu

Ahşap ile beyaz asma tavan renk kombinasyonunu eşleştirirken yanlış gidemezsiniz. İster daha koyu ister daha açık bir ahşap tonu tercih edin, ahşap bir paneli beyazla birleştiren bir asma tavan şık ve zarif görünecektir. Bu katmanlı beyaz asma tavandaki ceviz panel, uyumlu bir halı ve pencere perdeleri ile bu modern Oturma Odası Tasarımına rustik bir cazibe katıyor.

False ceiling colour combination for hall which combines a wooden panel with white colour for your homeFalse ceiling colour combination for hall which combines a wooden panel with white colour for your home
Ahşap ve beyaz tavanda hoş bir ikili oluşturuyor

Ayrıca, Oturma Odası İçin Asma Tavan Tasarım Fikirlerine göz atın

Beyaz ile birlikte koyu renkli ahşap görkemli bir görünüm verir ve tasarımın önüne geçmemesi için akıllıca bir şekilde şemaya dahil edilmelidir. Ahşap kirişler veya asma tavandaki kirişler beyazla harika görünür.

False ceiling colours for living room where white gives a stately look with the wooden beams in the ceiling designFalse ceiling colours for living room where white gives a stately look with the wooden beams in the ceiling design
Asma tavandaki ahşap kirişler odaya ek bir görsel unsur kazandırıyor
Enhance your home's interior aesthetics?

Gerçek veya suni ahşap kullanmayı tercih etmeseniz bile, çarpıcı bir renk kombinasyonuna sahip hoş bir asma tavan oluşturmak için beyazla kontrast oluşturan koyu çikolata kahvesi kullanılabilir.

False ceiling colour ideas where chocolate brown and white make for a great false ceilingFalse ceiling colour ideas where chocolate brown and white make for a great false ceiling
Çikolata kahvesi ve beyaz harika bir asma tavan oluşturur

Ekstra Caz Katmak İçin Tavan Bordürü Tasarım Renkleri

Tüm bu çeşitli renk seçenekleri, beyaz asma tavanın zamansız çekiciliğini azaltmaz. Işığı yansıtır ve derinlik yanılsaması yaratarak odaların daha büyük görünmesini sağlar. Beyaz bir asma tavana altın bordürler ekleyerek monotonluğunu kıracak dokular yaratabilirsiniz. Bu tavanda çapraz çizgiler olarak ayarlanan basit metalik vurgular, sadece bir tasarım ipucu sağlar.

False ceiling colour combination for your home which reflects light and gives an illusion of depth, making rooms look biggerFalse ceiling colour combination for your home which reflects light and gives an illusion of depth, making rooms look bigger
Bazen beyaz her şeye rağmen en iyi seçenektir

Ayrıca, Ev için En İyi 10 Asma Tavan Işık Tasarımına göz atın

Beyaz, bu POP asma tavanda olduğu gibi lüks ve görkemli bir etki sağlamak için dekoratif ayna panelleriyle birlikte de kullanılabilir.

False ceiling colour combinations where mirrors can be used to embellish a monochromatic white false ceilingFalse ceiling colour combinations where mirrors can be used to embellish a monochromatic white false ceiling
Aynalar tek renkli beyaz bir asma tavanı süslemek için kullanılabilir

Artık evinizin tavan renkleri söz konusu olduğunda seçim yapmakta zorlandığınızı bildiğinize göre, karar vermek çok daha zor olabilir! Ama bunun için çok daha mutlu değil misiniz? Biraz hayal gücü ve biraz estetik sezgiyle hayalinizdeki ev için mükemmel asma tavanları yaratabilirsiniz.

Hala bazı sorularınız varsa veya hayalinizdeki evi tasarlarken uzman yardımı almak istiyorsanız, bugün bizimle ücretsiz bir danışma görüşmesi yapın. Tasarımcımız, bütçenize ve yaşam tarzınıza uygun kişiselleştirilmiş ev iç tasarım çözümleri konusunda size yardımcı olacaktır. Hayalinizdeki evi yakında tasarlamak dileğiyle!

Asma tavan renk kombinasyonları hakkında okumaktan keyif aldıysanız, mutfak asma tavan tasarımlarını da keşfedin.

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir