Yatak Odalarında 10 Çarpıcı Çalışma Masası Tasarım Fikrimizle Yerden Tasarruf Edin

Şimdi yatak odaları için bu süper modüler çalışma masası tasarım fikirleriyle mükemmel bir ev ofisi/çalışma köşesi oluşturun

Dünya uzaktan çalışma/öğrenme moduna doğru ilerlerken, evde uygun masalara acil ihtiyaç var. Sonuçta, yatağa uzanıp dizüstü bilgisayarınızda çalışmak veya ders çalışmak uzun vadede ideal olamaz. Birincisi, sonsuza kadar sizinle kalacak sırt ağrıları yaşayabilirsiniz, ikincisi ise yatağınızı dağıtmak istemezsiniz.

Bu nedenle, yatak odanızda yerden tasarruf sağlayan, işlevsel bir çalışma masası tasarımı eklemek için yatak odanızda bazı acil değişiklikler yapmanız en iyisi olacaktır. Bu modüler yatak odası/çalışma odası iç mekan çözümleri ile evden çalışma ve evden çalışma sorunlarınızı çözeceksiniz. Uzaktan çalışmıyor olsanız bile, yatak odanızda bir çalışma alanına sahip olmak, özellikle alan sorunu olan küçük evlerde süper verimli olabilir. Bu nedenle, yatak odası fikirleri için çalışma masaları listemizi incelemeye hazır olun.

Yatak Odalarında Basit Bir Çalışma Masası Tasarımı Seçin

Bu, yatak odası tasarım fikirlerindeki en karmaşık olmayan çalışma masalarından biridir. İhtiyacınız olan tek şey bazı düzenlemeler yapmak ve yatağınızı yatak odanızın bir tarafına, duvara bitişik olarak yerleştirmek. Ardından yatağınızın hemen yanında çalışma alanı için biraz yer açın. Basit bir çalışma-yatak odası tasarımı için, iki kulpsuz çekmeceye sahip bu koyu ahşap kaplamalı çalışma masasını tercih edebilirsiniz. Bu tür bir masanın genişliği ve yüksekliği, küçük bir yatak odasında çalışma masası fikirleri olarak mükemmeldir. Çalışma masasını duvar tarafına yerleştirerek mekanı derli toplu ve temiz tutabilirsiniz. Bu çalışma ünitesini, gösterildiği gibi basit bir kova sandalye ve yüzer raf ünitesi ile birleştirebilirsiniz.

Wooden study table design in bedroom designed with a bucket chair and a floating shelf unit looks sleek.
Ahşap çalışma masası ünitesine sahip sade bir yatak odası

Yatak Odası İçin Ekli Çalışma Masasına Sahip Bu TV Ünitesini Tercih Edin

Bugünlerde çoğu insan yatak odalarında bir TV ünitesi bulundurmayı tercih ediyor. Ve hepimiz bunun odada biraz yer kaplayabileceğini biliyoruz. Öyleyse, yatak odasında bir TV ve bir çalışma masası istiyorsanız, neden yatak odasında ekli bir çalışma masası tasarımına sahip bu TV ünitesini tercih etmiyorsunuz? Bu TV-cum-çalışma ünitesi kompakt, duvara monte ve çok işlevli. TV ünitesinin alt kısmında kulpsuz saklama dolapları ve üst kısmında yatak odasında depolama konusunda size yardımcı olabilecek açık raflı yüzer dolaplar bulunur. TV rafının alt kısmındaki depolama ünitesi, tamamen bir çalışma masası olarak çalışabilen genişletilmiş bir masa bölümüyle birlikte gelir. Çalışma masası için bir kova sandalye ile daha fazla alan kazanabilirsiniz. Bu ünite, küçük yatak odalarında çalışma masası tasarımı için mükemmeldir. TV ve çalışma ünitesinin beyaz lamine kaplaması, odanın zarif tasarım fikrine katkıda bulunur.

Study table in bedroom idea, The bedroom has a wall-mounted tv unit cum study table design in white laminate.
Modüler beyaz lamine TV ve ekli çalışma ünitesine sahip bir yatak odası

Yatak Odasında Gizli Bir Çalışma Masası Tasarımına Ne Dersiniz?

Katlanabilir mobilyaları seven biriyseniz, bu tam size göre! Bu yatak odası, yatak başlığının arkasında ahşap lamine kaplama döşeme tasarımına sahip basit bir dikdörtgen yatak ile birlikte gelir. Aynı ahşap lamine kaplama, gizli bir çalışma masası tasarımına sahip tavandan tabana bir depolama ünitesi oluşturmak için kullanılmıştır. Çalışma masası, açmak için dışarı çekilebilen ve kapatmak için geri katlanabilen katlanabilir, kulpsuz bir masa ünitesine sahiptir. Çalışma masası, kullanılmadığında odanın dağınıklıktan arındırılmış iç mekanını kesintiye uğratmadan göz önünde gizli kalır. Bu modüler ve süper yer tasarrufu sağlayan çalışma ünitesi, iç mekanları hantal olmayan ve sade tutmayı seven Y kuşağı için harika olabilir.

The storage unit with a hidden study table design in the bedroom is a super space-saving study unit.
Ahşap bir ünite ve ekli bir çalışma ünitesine sahip modern bir yatak odası tasarımı

Yatak Odanızda Küçük ve Akıllı Bir Çalışma Masası Köşesi

Bazılarınız yatak odalarında ağır bir çalışma masası tasarımı fikrinden hoşlanmayabilir. Bu nedenle, yatak odanızda fazla yer kaplamayacak ve işleri ince tutacak küçük bir çalışma köşesi tercih edebilirsiniz. Çalışma ünitesinde, üstünde yüzer bir kitaplık ünitesi bulunan basit, duvara monte bir çalışma masası vardır. Çalışma masası, odanın en az alanını kaplayacak şekilde yatak odasının bir köşesine yerleştirilmiştir. Bunun gibi havadar iç mekanlara uyum sağlamak için basit bir plastik kova sandalye ile eşleştirebilirsiniz!

A small study table in bedroom ideas with a floating bookshelf unit and a plastic bucket chair looks elegant.
Köşesinde kompakt bir çalışma masası bulunan küçük bir yatak odası

Duvara Monte Ünite ile Ayrı Bir Çalışma Masası Bölümü Oluşturun

Bu yatak odası, kulpsuz çekmeceli duvara monte bir çalışma ünitesi ve kitapları raflamak için ahşap bir yüzer açık raf ile birlikte gelir. Yatak odalarındaki çalışma masası tasarımı, odanızda ayrı bir çalışma bölümü istiyorsanız harika olabilir. Çalışma ünitesi, aynı zamanda bir kitap / vitrin rafı görevi de gören bir duvar levhasının altına yerleştirilir. Bu tür bir çalışma ünitesi için yatak odasında fazla alana ihtiyacınız olmayacaktır. Ayrıca, çalışma masası için daha fazla yer kazanmaya yardımcı olan bir kova sandalye bulunmaktadır.

Study table design in bedroom idea with a wooden open rack and bucket chair.
Yüzer raflı bir çalışma ünitesi ile cömertçe dekore edilmiş bir yatak odası

Bu Fonksiyonel Ünite ile Yatak Odalarındaki Çalışma Masası Tasarımınızı Göz Alıcı Hale Getirin

Bu gösterişli yatak odası, onu en trend yatak odası tasarımlarımızdan biri haline getiren çeşitli modüler mobilya parçalarıyla birlikte geliyor. Gösterişli, çok işlevli duvara monte raf ünitesinin yanı sıra, yatak odasının USP’si oyukta tasarlanan çalışma ünitesidir. Çalışma ünitesi kullanılmadığında oyuğun içine geri itiliyor. Ayrıca üstte dolaplar ve altta depolama rafları bulunuyor. Çalışma ünitesi, çok işlevli rafları ve dolapları ile yerden büyük ölçüde tasarruf sağlar ve odayı düzenli tutmanıza olanak tanır.

Small study table in bedroom designed with a shelf and cabinet lends a chic look.
İşlevsel bir çalışma ünitesine sahip rahat bir yatak odası

Yatak Odalarında Bu Modern Kitaplık-Cum-Study Masa Tasarımını Evinize Getirin

Kitap rafları ev iç mekanları için önemli varlıklardır. Ancak, küçük evlerde çok önemli olan yer kaplarlar. Dolayısıyla, alan sorunlarıyla mücadele ediyorsanız ve hem çalışma ünitesine hem de kitaplığa sahip olmanın bir yolunu bulamıyorsanız, işte size yerden tasarruf etme şansı. Bu kitaplık ünitesi, alt kısmında saklama dolapları ve ekli bir çalışma masası ünitesi ile birlikte gelir. Çalışma masası kitaplıktan uzanarak yatak odaları için akıllı bir modüler mobilya seçeneği oluşturuyor. Çalışma ünitesi ayrıca odada dağınıklığı önleyen yüzer bir üst depolama rafına sahiptir. Kitaplık ünitesi için özel bir alanınız varsa, yatak odalarında bu çalışma masası tasarımıyla devam edebilirsiniz.

Study table design in bedroom ideas with floating overhead storage shelf is clutter-free design.
Çalışma ünitesi ve ekli kitaplık içeren çağdaş bir yatak odası

Yatak Odalarında Ekli Çalışma Masası Tasarımına Sahip Bu Gardırobu Deneyin

Yatak odalarındaki gardıroplar gerçek mobilya üniteleridir. Ancak, özellikle duvar boyu, tabandan tavana bir gardırop tasarımı tercih ediyorsanız, çok fazla alana ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle, bir çalışma masası için ekstra bir yer hiç uygun olmayabilir. Bu yüzden, işleri biraz değiştirebilir ve bir taşla iki kuş vurabilirsiniz. Evet, yatak odalarında bu tür bir çalışma masası tasarımı ile hem gardırop hem de çalışma masasına sahip olabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi, gardırop odanın önemli bir bölümünü kaplıyor; bu nedenle, duvara monte edilmiş bir çalışma masası ünitesini, eşyaları raflamak için ek alan ve diğer iki raf rafı ile birlikte seçebilirsiniz. Çalışma ünitesinin ekstra raf kısımları gardırobun sürgülü kapısının altına girerek temiz bir tasarım ifadesi yaratır. Yatak odasındaki bu çalışma masası fikri, küçük alana sahip odalar için harika olabilir.

The wardrobe with an attached corner study table design in the bedroom with a rack shelf is a space-saving design.
Gardırop ve ekli çalışma ünitesi ile havalı bir yatak odası tasarımı

Yatak Odalarında Bu Alçak Çalışma Masası Tasarımını Tercih Edin

Bazı yatak odaları ne yazık ki yeterli yüksekliğe sahip değildir. Bu nedenle, iç mekanları odanın düzenine göre seçmelisiniz. Böyle alçak tavanlı bir yatak odası uzun mobilya ünitelerine sahip olmayı göze alamaz. Odanın sıkışık görünmesine neden olurlar. Bu nedenle, böyle bir odayı tasarlamanın en iyi yolu, odanın geniş görünmesini sağlamak için sağlam mobilya seçenekleriyle gitmektir. Bu nedenle, bu tür bir yatak odası için düşük yükseklikte bir çalışma masası tasarımı getiriyoruz. Ahşap çalışma masasının her iki yanında saklama çekmeceleri bulunuyor. Masa, kitap yerleştirmek veya masaüstünde çalışmak için iyi bir genişliğe sahiptir. Bu tür bir yatak odası için daha az mobilya parçası tercih edin. Odayı temiz ve ferah tutun.

Low height bedroom has a classic study table and chairs are a study table ideas in small bedroom
Sağlam bir çalışma ünitesine sahip alçak yatak odası

TV Ünitesi ve Şevkli Bir Çalışma Masasına Sahip Bu Modern Yatak Odasını Seçin

Bu, bazı ilginç mobilya üniteleri gerektiren canlı, neşeli bir yatak odası tasarımıdır. Bu nedenle, duvardan tavana kadar uzanan TV ünitesini, odaya tam olarak uyan bir çalışma masasıyla bir araya getirdik. TV ünitesinde duvara monte edilmiş bir TV ekran ünitesi ve üstte ve altta yüzen açık raflar bulunmaktadır. Alt raf, hem ders çalışmaya hem de çalışmaya uygun bir masa alanı oluşturmak için uzar ve genişler. Bu çalışma masası tasarımı aynı zamanda çağdaş iç mekanlara sahip yatak odaları için harika olacak yerden tasarruf sağlayan bir seçimdir.

Modern tv unit cum study table design in bedroom with contemporary interiors.
Tavandan tabana TV ünitesi ve çalışma masası bulunan modern bir yatak odası

Artık yatak odalarındaki tüm olası çalışma masası tasarımlarının kodunu çözdüğünüze göre, devam edin ve yerden tasarruf edin ve evden çalışmayı / çalışmayı daha üretken ve ergonomik hale getirin. Unutmayın, çalışma masası tasarımlarını yatak odanızın iç kurulumuna göre seçin. Odanın akışına göre hareket edin ve odanızın tarzına uygun bir tasarım seçin.

Yatak odası için çalışma masası tasarımları hakkında okumaktan keyif aldıysanız, modern çalışma masası tasarımlarını da keşfedin.

Yatak Odası İçin Çalışma Masası Tasarımı Hakkında SSS

1. Yatak odalarında iyi çalışan, yerden tasarruf sağlayan çalışma masası tasarımları nelerdir?
Yatak odaları için yerden tasarruf sağlayan çalışma masası tasarımları arasında duvara monte masalar, köşe masaları ve mevcut alanı verimli bir şekilde kullanan katlanabilir masalar bulunur.

2. Yatak odam için çalışma masasının boyutunu seçerken hangi faktörleri göz önünde bulundurmalıyım?
Bir çalışma masası boyutu seçerken, masanın odayı aşırı kalabalıklaştırmadan düzgün bir şekilde oturmasını sağlamak için mevcut yatak odası alanını ve depolama ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurun.

3. Yatak odası için bir çalışma masası söz konusu olduğunda ergonomik tasarım ne kadar önemlidir?
Ergonomik tasarım, rahat bir oturma sağlamak ve uzun çalışma seansları sırasında gerginliği önlemek için bir çalışma masası için önemlidir.

4. Yatak odalarında iyi çalışan, yerden tasarruf sağlayan bazı çalışma masası tasarımları nelerdir?
Yatak odalarında yerden tasarruf sağlayan çalışma masası tasarımları için duvara monte masaları, katlanabilir masaları ve kompakt yazı masalarını tercih ederek alanı verimli bir şekilde kullanabilirsiniz.

5. Şık ve işlevsel çalışma masası tasarımları için bütçe dostu seçenekler var mı?
Hem stil hem de işlevsellik sunan bütçe dostu çalışma masası tasarımları arasında sade ahşap masalar, şık duvara monte masalar veya çok işlevli katlanır masalar yer alır.

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir