Bu CNC Kesim Tasarım Fikirleri ile Evinizin İç Mekanlarını Büyüleyin

Işık, jaali pencerenin geçişleri arasında saklambaç oynadığında, mekan büyülü bir hal alıyor!

CNC kesim tasarımlar ev iç mekanlarında yeni havalı. CNC ya da diğer adıyla Bilgisayarlı Sayısal Kontrol (CNC) kesim, çok yönlü tasarım öğeleri yaratmak için tipik olarak ahşap, kompozit, alüminyum, çelik, plastik, cam ve köpük gibi çeşitli malzemeleri kesen bilgisayar kontrollü bir kesim makinesi kullanan bir tasarım malzemesidir. En popüler olarak ‘jaali’ olarak bilinen CNC kesim tasarımları, Hindistan ev iç mekanları pazarında yeni bir yol buluyor. Ancak bu tasarım unsuru, jaali oluşturmak için karmaşık bir şekilde oyulmuş mermer ve diğer taş türlerinin kullanıldığı Babür döneminden beri ülkede mevcut. Mevcut ev iç mekanları sahnesi, CNC kesim tasarımlarının yeni bir biçimini tasvir ediyor. Bunlar daha süslü, geliştirilmesi daha kolay ve birçok tasarım nedeni için genellikle pratiktir. Sizi müşterilerimizin kalplerini ve tasarımcılarımızın planlarını yöneten karmaşık jaali tasarımları dünyasına götürelim.

1. Yemek ve Oturma Odanızı Ayırmak İçin CNC Kesim Tasarımlarını Kullanın

Bugünlerde çoğu oturma odasında ekli bir yemek alanı bulunuyor. Bu nedenle, jaali bölmeleri kullanarak iki bölgeyi kalıcı olarak engellemeden veya sınırlandırmadan ayırabilirsiniz. Tek bölme veya katlanır jaali bölmeler gibi farklı jaali bölme türlerini kullanabilirsiniz. Duvar ya da perde yerine bu tür bölmeleri kullanmanın en önemli faydası, jaali desenlerinin oturma odasından ve yemek köşesinden manzarayı engellemeyen dağınıklıktan uzak bir bölmeye izin vermesidir.

CNC cutting design for partitioning dining cum living room allows a clutter-free division
Tasarımın açıklığından ödün vermeden evinizdeki bölümleri ayırın

Ayrıca, Oturma Odası ve Yemek Odası Arasındaki Ahşap Bölme Tasarımları Hakkında Okuyun

2. Mandir İçin CNC Kesim Tasarımı Popüler Bir Seçimdir

CNC kesim tasarımının en popüler kullanım alanlarından biri evdeki pooja üniteleridir. Jaali perdeler havalandırma için mükemmeldir. Böylece diyas veya tütsü çubukları gerektiren pooja üniteleri veya dua üniteleri, dumanın açık geometrik desenlerden havalandırılmasını sağlamak için jaali bölmeleri kullanabilir. Mandir için CNC kesim tasarımının pratik kullanımının ötesinde, bu kesim tasarımları Hint evleri için harika görünümlü pooja üniteleri geliştirmeye de yardımcı olur.

CNC cutting design for pooja room door also helps develop great looking pooja units for Indian homesCNC cutting design for pooja room door also helps develop great looking pooja units for Indian homes
Evinizdeki pooja ünitenizin kapısında CNC kesim tasarım desenlerini deneyin
Want to see your dream home before its built

3. CNC Kesim Tasarım Desenleri ile Pencereleri Şekillendirin

Tıpkı eski Babür döneminde olduğu gibi, Arap tarzı bir iç mekan istiyorsanız pencerelerinizde jaali çalışması yapabilirsiniz. Bu Arap jaali tasarımı, küçük pencereler veya açık odalardaki havalandırma alanları için ideal olacaktır. Küçük pencere açıklıklarında narin jaali kullanımı evinize sanatsal bir açı katabilir. Evinizde zaten Hint dönemsel tarzı bir iç tasarıma sahipseniz, jaali süslemeleriyle de devam edebilirsiniz. Bunları çağdaş ev iç mekanlarına eklemek istiyorsanız, jaali çalışmasını evin her yerinde bağlantılı tutmak için farklı iç kurulum yönlerinde daha fazla jaali tasarımı kullanmaya çalışın.

CNC cutting design pattern for a window adds an artistic angle to your homeCNC cutting design pattern for a window adds an artistic angle to your home
CNC kesim tasarım desenleri ile pencerelerinize ilginç bir görünüm kazandırın

4. Modern Ev İç Mekanlarında CNC Kesim Tasarım Desenlerini Kullanmanın Yolları

Evinizde çağdaş bir iç mekan düzenine sahipsiniz ancak CNC kesim tasarımına bir dokunuş eklemek mi istiyorsunuz? Bazı küçük ve güvenli jaali tasarımlarını deneyebilirsiniz. Amaç, orijinal modern iç mekan kurulumunuzu boğmamak veya saptırmamak, ancak jaali tasarımını küçük ama önemli bir tasarım öğesi olarak kullanmaktır. İşte bu modern, kompakt TV ünitesine jaali kapaklı küçük bir saklama dolabı eklediğimiz bir örnek. Jaali, iç mekanın çağdaş çekiciliğini tehlikeye atmadan normal bir TV ünitesine cazibe katıyor.

CNC cutting design on a storage cabinet lends a traditional touch to your modern home interiorCNC cutting design on a storage cabinet lends a traditional touch to your modern home interior
Bir saklama dolabı üzerinde CNC kesim tasarımıyla modern ev iç mekanlarına geleneksel bir dokunuş ekleyin

5. Giriş Kapısında CNC Kesim Kapı Tasarımını Deneyin

Giriş kapıları evinizi tanımlayan kitap kapaklarıdır! Bu yüzden giriş kapılarınızı dramatize etmekten geri durmayın. Evinizin iç mekanlarında geleneksel veya dünyevi bir görünüm izliyorsanız, evinizin başında CNC kesim kapı tasarımına sahip bir kapı sergilemek cesur ama harika bir fikir olabilir. Bu evin kapısı, evin içindeki zarif iç mekanları vurgulayan ahşap malzeme üzerinde jaali çalışmasına sahiptir. Kapıdaki jaali çalışmasını, jaali tasarımını vurgulamak için sıcak bir aydınlatma ile bir araya getirdik.

CNC cutting gate design on the entrance door highlights the elegant interiors inside your homeCNC cutting gate design on the entrance door highlights the elegant interiors inside your home
CNC kesim kapı tasarımı ile harika bir ilk izlenim yaratın

6. Mobilyalar İçin de CNC Kesim Tasarımları Olduğunu Biliyor muydunuz?

Evet, ahşap sandalyelerden metalik orta sehpalara kadar CNC kesim tasarımı ev mobilyalarına hükmediyor. CNC kesim tasarım desenleri mobilya takımlarına egzotik bir çekicilik katıyor ve onları alışılmadık mobilyalar isteyen evler için ideal hale getiriyor. Evinize lüks bir hava katmak için yemek masalarında tasarım jaali sandalyeler kullanmayı da deneyebilirsiniz. Mobilyalardaki jaali işçiliği, anında ihtişam getiren benzersiz bir hava yaratır. Öyleyse, devam edin ve bazı değerli CNC kesim tasarım mobilya takımlarını keşfedin.

The dining room with CNC cutting design chairs creates a unique vibe that instantly brings glamourThe dining room with CNC cutting design chairs creates a unique vibe that instantly brings glamour
CNC kesim tasarımlı sandalyelerle yemek odanıza dekor katın
Lets plan your home interiors together, speak to designers now

7. Pencere Panelleri ve Balkonlar İçin Güzel CNC Kesim Tasarımı ile Çıldırın

Geniş bir açık pencere alanınız veya biraz kaplamaya ihtiyaç duyan bir balkonunuz mu var? Peki, devam edebilir ve bazı jaali pencere panellerini deneyebilirsiniz. CNC kesim tasarımlar pencerelere ve balkonlara lüks bir hava katacak ve mekanınızı tamamen süsleyecektir. En iyi yanı ise, jaali’nin geometrik desenlerinin yeterince güneş ışığının içeri girmesine izin vermesi ve bu sayede parlak ve güneşli havalar için uygun olmasıdır. Hem sabit hem de kolay açılır jaali pencere panellerini kullanarak alışılmadık ve ilginç, muhteşem bir estetik iç tasarım yaratabilirsiniz!

CNC cutting design in your balcony adds a luxurious feel to the spaceCNC cutting design in your balcony adds a luxurious feel to the space
Balkonunuzda CNC kesim tasarım panellerle muhteşem bir estetik yaratın

8. Yatak Odası Dekoru İçin CNC Kesim Tasarımlarını Bu Şekilde Kullanabilirsiniz

Jaali süslemeli bir yatak başlığı, yatak odanızın görünümünü anında yükseltir. Jaali yatak başlığı benzersizdir ve gösteriyi tamamen çalar. Yatak odasındaki ihtişamı korumak için genişletilmiş yatak başlığında altın jaali işi kullandık. Burada zeminden tavana, duvara kadar uzanan yatak başlığı koyu ahşap kaplamalıdır ve ortası CNC kesim tasarımına sahiptir. Buradaki jaali tasarımı, koyu renkli ahşap ve altın rengi geometrik desenlerden oluşan karmaşık bir çalışma sergiliyor. Yatağın her iki yanında bulunan iki altın sarkıt lamba, jaali tasarımını tamamlıyor.

Bedroom with CNC cutting design pattern headboard in dark wood keeps glamourous in the bedroomBedroom with CNC cutting design pattern headboard in dark wood keeps glamourous in the bedroom
Yatak odanızın dekorunu CNC kesim tasarımlı yatak başlığıyla yükseltin

Jaalis veya CNC kesim tasarımları, çok fazla değişiklik yapmadan işleri ilginç hale getirmenin bir yoludur. Bunlar, cebinize yük olmadan iç mekanları tamamen tanımlayabilen tasarım hackleri gibidir. Ancak her şeyden önce, evinizi farklı şekillerde şekillendirmenize yardımcı olabilecek kullanışlı ve pratik tasarım öğeleridir. Öyleyse, devam edin ve eviniz için bu CNC kesim tasarım fikirlerini deneyin ve bize jaalilerin iç mekan zevkinizi nasıl etkilediğini anlatın.

Daha fazla CNC kesim tasarım fikrine mi ihtiyacınız var, neden size yardımcı olmamıza izin vermiyorsunuz? Lütfen bize yazın veya size en yakın Design Cafe deneyim merkezinde bizi ziyaret edin!

Keşfedin, Bölme Tasarımı Hakkında Daha Fazla Bilgi

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir