Duvarlarınızı Açık Yeşil Renk Kombinasyonları ile Giydirin

Duvar renginiz evinizin alanını kolayca değiştirebilir. Duvarlardaki açık yeşil renk kombinasyonlarımız bunun nasıl olduğunu gösteriyor.

Açık yeşil renk, ister oturma odası, ister yemek odası, ister mutfak veya yatak odası olsun, eviniz için en iyi renklerden biri olarak kabul edilir:

 1. Zamansız ama modern bir hava verir ve odaya canlı, yatıştırıcı ve daha dengeli bir görünüm kazandırır.
 2. Doğal ışık veya nötr duvar renkleri (soğuk gri, soluk mavi) ile birleştiğinde küçük bir alanın daha büyük görünmesini sağlar.
 3. Yeşilin çeşitli tonlarının doğru katmanlanmasıyla ilginç bir görsel görünüm yaratabilir (ilk renk tonu = tavanda/duvarlarda temel renk tonu, ikinci renk tonu = pencere çerçevelerinde/trimlerinde ilk renk tonundan daha koyu, üçüncü renk tonu = vurgu rengi olarak diğer iki renk tonundan önemli ölçüde farklı).
 4. Dokuma ve ahşap desenlerle ve nötr mobilyalarla iyi uyum sağlar ve çevreye duyarlı kişiler için mükemmel bir seçimdir.
 5. Modern ve klasik iç mekanlar ile İskandinav ve çiftlik evi dekor stillerini tamamlar.

Belirli bir odanın yönünün bile açık yeşil duvar renginin nasıl göründüğünü etkileyebileceğini bilmek sizi şaşırtacaktır. Güneye bakan odalar açık yeşil rengin sıcaklığını artırırken, kuzeye bakan odalar açık yeşil tonunun daha soğuk görünmesini sağlar.

Genel olarak, eviniz için doğru duvar renklerini seçerken aklınızda bulundurmanız gereken bazı faktörler daha vardır:

 • Mevcut ev dekorasyonu ve mobilyalarla iyi uyum sağlayan renkleri tercih edin.
 • Alanınıza giren doğal ışık miktarını değerlendirin ve renk düzenini buna göre ayarlayın.
 • Ruh halinizi olumlu yönde etkileyen ve odanın ambiyansını iyileştiren renkleri seçin.
 • Odanın boyutunu değerlendirin ve küçük odaları daha büyük göstermek için daha açık tonlar, büyük odaları daha rahat göstermek için daha koyu tonlar kullanın.

Doğru duvar rengini belirlemeden önce gün boyunca çeşitli aydınlatma koşullarında rengin görünümünü test etmek için numuneler/örnekler kullanmayı düşünün.

Evleriniz için en iyi açık yeşil renk kombinasyonlarını inceleyelim. Kesinlikle gözünüze çarpan bir şey olacağından eminiz.


Açık Yeşil ile Yumuşak Fildişi Duvar Rengi Kombinasyonu

Bu açık yeşil ve yumuşak fildişi yatak odası çok huzurlu ve zarif görünüyor. Cumbalı pencereden bol miktarda güneş ışığı düştüğünde özel sığınağınızın eskisinden daha büyük görünmesini sağlar. Duvarın canlılığı, yumuşak fildişi duvarların nötrlüğü ile eşit bir şekilde dengelenmiştir.

Ivory and light green colour combination for walls for a visual dramaIvory and light green colour combination for walls for a visual drama
Görsel drama için yaratıcı duvar sanatı dekoru ekleyin

Duvarlar için Açık Yeşil Renk Kombinasyonu

Benzersiz açık yeşil vurgu duvarı, bu aile odasındaki topraksı kahverengi zeminle iyi bir uyum sağlıyor. Evinize kırsal bir hava katıyor ve bir çift süslü sarkıt lamba genel hissi ve havayı vurguluyor. Yerleşik siyah yan dolap, mekana cesurluk ve ihtişam katıyor.

A light green colour combination for an accent wall is a show-stopperA light green colour combination for an accent wall is a show-stopper
Yeşil vurgulu duvar gösterişli

Eşsiz Bir Açık Yeşil Kombinasyonu: Düşüncelerinizi Farklı Renklendirin

Yatak odası için ince bir mavi ve açık yeşil renk kombinasyonu, mekana rahatlatıcı bir hava katar. Bu yatak odası zaman zaman bir meditasyon odası olarak da kullanılabilir. Açık gri, beyaz, mavi tonları ve eşsiz deniz yeşili kombinasyonu bu erkek çocuk yatak odasında kıskanılacak bir bütünlük yaratıyor.

Light green combination for wall with plants to bring freshness and positivityLight green combination for wall with plants to bring freshness and positivity
Pozitiflik ve tazelik getirmek için bitkiler ekleyin

Açık Yeşil ile En İyi Renk Kombinasyonu: Kahverengi Tonlar

Kahverengi ailesinin tonları yeşil ile iyi uyum sağlar. Taba rengi, bej, açık ve koyu kahverengiyi düşünün. Duvarlardaki açık yeşil renk kombinasyonu, kahverengi dolaplar ve yer döşemeleri oturma odasının heyecan verici ve davetkar görünmesini sağlıyor. Ayrıca İskandinav enerjisini ve minimalist bir havayı da yansıtıyor. Sarı yemek sandalyeleri tüm düzeni tamamlıyor.

Brown hues with light green wall colour combinationBrown hues with light green wall colour combination
Sessiz tonlardaki dekor öğeleri odayı dengeliyor
Stunning home interiors for your first home!

Açık Yeşil ile Gri Duvar Rengi Kombinasyonu

Bu çalışma odası, limon sarısı ve açık yeşil renk kombinasyonunun kullanımıyla pozitiflik ve iyi hislerle doludur. Yeşil alanların ve güneşli gökyüzünün titreşimlerini taklit ediyor. Yumuşak gri yatak takımı duvarları odanın havasına bağlıyor ve aydınlatma düzeni doğal renklerin parlaklığını dengeliyor.

Grey with light green colour combination for the wall for a visual varietyGrey with light green colour combination for the wall for a visual variety
Görsel çeşitlilik için beyaz unsurları serpiştirin

Toparlıyoruz

Açık yeşil duvarlar için en iyi renk kombinasyonları hakkında adil bir fikriniz olduğunu umuyoruz. Sonuçtan tamamen memnun kalana kadar denemeler yapın, karıştırın ve eşleştirin ve evinize daha fazla zenginlik ve canlılık kazandırın. Önerilerinizi / fikirlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümüne yazmaktan çekinmeyin veya DesignCafe’de zamanında sanal bir danışma ile size yardımcı olmamıza izin verin.

Açık Yeşil Duvar Rengi Kombinasyonları Hakkında SSS

Yeşilin hangi tonları hangi odalarda daha iyi görünür?

 • Oturma Odası – Zeytin Yeşili (Sıcak ve Rahat)
 • Yatak Odaları – Yumuşak Naneler, Soluk Yeşil (Soğuk ve Doğal)
 • Mutfak – Botanik Yeşili, Zesty Lime (Canlandırıcı ve Enerji Verici)

Duvarlar için açık yeşil renge yaratıcı bir dokunuş katan bazı moda renkler nelerdir?

 • Oturma Odası – Yeşil + Sarı, Yeşil + Gri, Yeşil + Beyaz, Yeşil + Bej, Yeşil + Bordo
 • Yemek Odası – Yeşil + Pirinç, Yeşil + Kırmızı, Yeşil + Turuncu, Yeşil + Altın, Açık Yeşil + Mercan
 • Yatak Odaları – Yeşil + Şeftali, Yeşil + Siyah, Yeşil + Lacivert, Yeşil + Kirli Beyaz, Yeşil + Pembe
 • Mutfak – Yeşil + Tuğla, Yeşil + Taş, Yeşil + Ahşap
 • Banyo – Yeşil + Beyaz, Yeşil + Açık Gri

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir