Ev Tasarım Trendleri 2021

Bu yılki iç tasarım trendlerine ilişkin öngörülerimiz ve ilham kaynağı olarak bazı altın eskiler. Okumaya devam et

2021, heyecan verici yeni olasılıkları ve ev dekorasyonu trendlerini beraberinde getirdi. İlham kaynağımız olan eskimeyen şarkılar ve müzikle, işte bu yıl iç tasarıma damgasını vuracak trendlere ilişkin tahminlerimiz. Gitarınızı elinize alın, sesi açın ve evinizi yeniden dekore etmek için play tuşuna basmaya hazır olun!

Göksel Tavanlara Merdivenler İnşa Etmek

Muhteşem 2021 serimizi başlatmak için tüm zamanların en sevdiğimiz şarkısı olan İngiliz rock grubu Led Zeppelin’in Stairway to Heaven şarkısını seçtik. Bu şarkının sözleri, nihai stil ifadesini yaratma arayışında gökyüzüne ve tavanlarımıza bakmamız için bize ilham veriyor. Cesur ve parlak duvarların modası geçiyor ve bu yıl tüm gözler tavanlara çevriliyor. Duvar kağıdı, fayans, ahşap aksanlar ve boya, içinizdeki sanatçının tavanınızın tuvalinde kullanabileceği bazı araçlardır. Blok tasarımlarla cesur olun veya geometrik desenlerle tuhaflığınızı ifade edin. Tavanlarınızda göz alıcı sahneler boyayarak sanat yaratın veya vurgulu bir ifade yaratmak için üç boyutlu hale getirin. Tavanınızı süslemek söz konusu olduğunda, bu yıl sıkıcılığı bir kenara bırakın ve hayal gücünüzü yalnızca göklerin sınırlamasına izin verin!

Artık 2023 iç tasarım trendlerinin 2021 iç tasarım trendlerinden ne kadar farklı olduğunu biliyorsunuz.

Dans Pistinde Ay Yürüyüşü

Göksel konulardan daha dünyevi olanlara, dikkatimizi zeminlere çevirelim. Popun ebedi kralı Michael Jackson’ın Blood on the Dance Floor şarkısında ihanet ve tehlikeyi anlatmasıyla, 2021’de zeminlerinizin ilkel ve sıkıcı olması gerekmiyor. Geleneksel karoların ötesinde kakmalar, geometrik veya desenli tasarımlar ve hatta zıt harçlar düşünün. Beyaz karolara karşı siyah harç veya tersi, zemininiz için cesur bir ifade oluşturacaktır. Ya da eski güzel günlerden yonga lekeli cilalı karolar olan Terrazzo’yu geri getirmek için retroya gidin. Terrazzo, yüzyıl ortası Hint evlerinde çok popülerdi ve geri dönüş yapmaya hazırlanıyor. Cam, granit, mermer ve kuvars yongalarının pürüzsüz çimento veya reçineye preslenip parlatılmasıyla elde edilen Terrazzo, tipik zemin seçeneklerine son derece lüks bir alternatiftir. Bu yüzden eski vitrifiye, porselen ve seramik seçeneklerini bir kenara bırakın! Piyasadaki bir dizi modern zemin kaplama seçeneği ile ayaklarınızı yerden kesecek çok şey var. Göz alıcı zemin döşemeleri kesinlikle kaçırmak istemeyeceğiniz bir 2021 ev tasarım trendi!

Mid-century living cum dining area designed with traditional patterned white tilesMid-century living cum dining area designed with traditional patterned white tiles
Design the home of your dreams!

Siyahın Büyüsüne İzin Vermek

Santana, kendisini hızla etkisi altına alan Kara Büyülü Kadın ‘ı hakkında ünlü bir şarkı söylemiştir. Siyah, anında dramatik bir etki yaratma kabiliyetiyle tasarım meraklılarını uzun süredir büyülüyor. Ev dekorasyonu için bariz bir seçim olmayan siyah, şaşırtıcı bir etki yaratmak için ihtiyatlı bir şekilde kullanılabilir! Nötr renklerle eşleştirerek keskin kontrastlar yaratın ve her odayı hareketlendirin. 2021’de mutfak, siyah veya kömürün kendini göstereceği yerdir. Hayatınızdaki özel insanları büyülemek için kara büyü yaparken kömür rengi tezgahları, gizemli siyah dolapları, daha koyu aydınlatma armatürlerini düşünün. Bu esrarengiz ve göz alıcı renk söz konusu olduğunda daha azı daha çok olduğu için seçimlerinizde mantıklı olun. Evet, ister inanın ister inanmayın, 2021’in iç mekan renk trendi siyah.

Mysterious Black Cabinets TrendsMysterious Black Cabinets Trends

Sıcak Tonlarla Tra-La-La’ya Başlarken

Kara büyülü kadınlardan sonra, bu yılki en son iç tasarım trendlerimiz için renkleri seçerken Boney M’ in Brown Girl in the Ring’ine bakalım. Soğuk grilere ve soğuk beyazlara veda etmeye ve sıcak ve davetkar bejleri, bozları ve kahverengileri kucaklamaya hazır olun. Daha etli, daha pembe alt tonlara sahip sıcak renkler 2021’de yeniden canlanacak ve biz bundan daha mutlu olamazdık. Tüm dünyada Biyofili ya da doğayla olan bağımız kutlanıyor. Doğayı evlerimize davet etmenin rahat ve doğal renklerden daha iyi bir yolu olabilir mi? Daha kasvetli tonların aksine, toprak tonlarında cömert davranabilir ve bunları sakin ve davetkar bir sığınak yaratmak için etkili bir şekilde kullanabilirsiniz.

Home Interior Color TrendsHome Interior Color Trends

Ayrıca, Oturma Odası Tasarım Trendlerinegöz atın

Heavy Metal ile Amplifikasyon

Sıradaki seçimimiz için sadece bir şarkı yerine bir grubu kanalize ediyoruz. Böyle bir liste eski güzel metal olmadan tamamlanmış sayılmaz ve ritmi Metallica’dan daha iyi kim ayarlayabilir. Bizim favori Metallica şarkımız? Nothing Else Matters. İkonik heavy metal grubunun kitabından bir yaprak alın ve vurgular ve aksesuarlar için metalik tasarımları tercih edin. Gül ve sarı altın bir süredir ev dekorasyonu paletinde başı çekiyor. Bu yıl onlara bakır ile kırmızı ve turuncu alt tonlara sahip metaller de katılıyor. Aynaları ve aydınlatma armatürlerini etkili bir şekilde şekillendirmek için altın tonlarıyla pirinç kullanın. Bakır, sağlığı teşvik eden özellikleriyle, kaplar söz konusu olduğunda uzun zamandır Hint mutfağının vazgeçilmezi olmuştur. Artık mobilya ve vurgu parçaları için de kullanabilirsiniz. Daha sıcak tonlardaki metaller, toprak ve doğal renklerden oluşan ev dekorasyonu trendini daha da tamamlayacaktır.

Metallic Design TrendsMetallic Design Trends
Home interiors by DesignCafe: 18% OFF

Kapılar ile Ruloya Girmek

Listemizde bir başka grup daha yer alıyor. Kapılar hakkında konuşurken, The Doors bariz bir seçimdir. Tartışmasız, onların 1 numaralı 1 numaralı şarkıları Light My Fireve bizim de tercihimiz olması sürpriz değil. Rock and roll’un son ismi olan Doors ile 2021’de tasarım seçimlerinizi yaparken onların eşsiz karşı kültür havasını yansıtın. Evinizin geri kalanıyla kontrast oluşturmak için kapılarınıza neon veya diğer beklenmedik renkleri yansıtın. Sade girişleri anında canlandırabilecek yaratıcı paspaslar seçin. Ön kapı girişiniz için cazibe katan ve tuhaf görünümü tamamlayan tokmaklar kullanın. Harika bir kapıya sahip olmanın tek dezavantajı mı? Onu açmak istemeyebilirsiniz.

Home Door Design TrendsHome Door Design Trends

Biçimli Mobilyalara Aşık Olmak

Bir dizi eski şarkıdan sonra, daha güncel bir şarkıya geçelim. Ed Sheeran, hit şarkısı TheShape of You‘da ‘her gün yepyeni bir şey keşfederek’ kadın aşkına çok aşık oldu. 2021’de mobilya seçimlerini şekiller yönetecek! Sinew kıvrımları ve konik süslemeler bu yıl mobilyadaki en sıcak trendlerden biri olacak. Oturma odasının yarısını kaplayan büyük hantal kanepeler ve kavisli divanlar, uzanmış divanlar, zarif şezlonglar ile birlikte. Bu yıl zarif, pratik tasarımlardan bahsediyoruz! Bunlar artık resmi oturma düzenleriyle sınırlı değil ve oturma alanlarına abartısız bir zarafet ve anında cazibe katarak gayri resmi salonlarda bir dayanak noktası haline gelecek. Bu yeni iç tasarım trendleri evinizin cazibesini ve alıcısını artıracak!

Furniture Decor TrendsFurniture Decor Trends

Ve bu tatlı notla birlikte, iç tasarım trendleri tahminimizin sonuna geldik. Gösterişli tavanlardan zeminlere, cazibeli kapılardan şık mobilyalara ve aralarından seçim yapabileceğiniz bir dizi renk tonuna kadar, 2021’de ev dekorasyonu seçenekleri çok fazla. En sevdiğiniz müziği açın, içinizdeki tasarım rock yıldızını yönlendirin ve evinizin bu yıl kişisel tarzınızın bir yansıması olmasına izin verin!

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir