Eviniz İçin 10 Çarpıcı Taş Duvar Kaplama Fikri

Sağlam taş duvarlar evinizin iç mekanlarınahoş ve yeni bir boyut katar !

Sade ve ilginç olmayan duvarlar geçmişte kaldı. Günümüzde çoğu ev sahibi, odanın karakterine katkıda bulunan özelleştirilmiş duvar tasarımlarına sahip olmayı tercih ediyor. İfade duvarları çok popüler olduğundan, iç mekan taş duvar kaplamaları, rustik çekicilikleri nedeniyle ev sahipleri arasında çok tercih edilen bir seçenektir.

İç tasarımda taş kaplama tam olarak nedir?

Taş kaplama, modern yapılarda temel beton tabakanın üzerine yerleştirilen dekoratif bir yüzey, doğal veya yapay malzemeden ince bir cephedir. Taş kaplama duvarlar normal duvarlardan daha hafiftir. Doğal taşlar veya kaplama gibi taş benzeri malzemeler, iç tasarımda doğal taş duvar kaplaması için yaygın olarak kullanılır.

Taş kaplama duvarlara nasıl uygulanır?

Duvarlara taş kaplama uygulamak için yaygın olarak kullanılan iki yöntem vardır. İlk yöntem, öncelikle doğal taşlar için kullanılan Doğrudan Yapıştırma Montaj yöntemidir. Bu yöntemde, taş kaplamayı duvarlara uygulamak için tipik olarak bir çimento harcı kullanılır. İkinci yöntem ise Noktasal Yapıştırma Montaj yöntemidir. Bu yöntemde ıslak yapıştırıcılar, kaplama katmanı ile duvar arasında boşluklara ve hava ceplerine izin vermek için yüzey alanının yalnızca %10’unu kaplar; bu nedenle su lekesi olasılığı azalır.

Taş kaplamalı duvarlar nasıl temizlenir?

İç mekan taş duvar kaplamasından bahsettiğimiz için, bu tür duvarlar için kullanılan temizleme yöntemi ideal olarak daha az invaziv olmalıdır. İç mekan taş kaplamalı duvarlar toza ve lekelere karşı daha az hassastır, bu nedenle temizlik malzemesi sadece su ve bir bezden oluşabilir. Daha zorlu lekeler ve çıkarılması zor tozlar için kullanılacak deterjan, iç mekan taş duvar kaplaması için kullanılan taşın türüne bağlı olacaktır.

Doğal taş duvar kaplamaları evin hemen hemen her yerinde harika görünür. İlham almak için bu 10 taş kaplama uygulamasına bir göz atın.

Tuğla Duvar

Tuğla duvarlar, iç mekan taş duvar kaplama tasarımı söz konusu olduğunda ev sahiplerinin tercih ettiği en yaygın görünümler arasındadır. Daha küçük dairelerde, TV ünitesinin arkasındaki duvar, taş kaplama ile bir stil ifadesi oluşturmak için mükemmeldir. Taşın kattığı renk ve doku, duvar tasarımının neredeyse başka hiçbir şeye ihtiyaç duymamasını sağlar.

Interior stone wall cladding design for tv unit background in the living room looks great.Interior stone wall cladding design for tv unit background in the living room looks great.
Taş kaplı duvarlar TV üniteleri için harika bir arka plan seçeneği oluşturur
Enhance your home interiors with our design solutions!

Kentsel Bir Görünüm İçin Taş Duvar Kaplaması

Kırmızı tuğla duvar kaplaması, nihai görünüm açısından çok yönlüdür. Modern evlerde, özellikle de bekar evlerinde, taş kaplı bir duvar mekanın çok kibar ve sofistike görünmesini sağlar. Mutfaktaki boş bir duvar, buradaki gibi, sadece kaplama uygulaması ile dönüştürülebilir.

Red brick stone wall cladding in modern island kitchen looks urbane.Red brick stone wall cladding in modern island kitchen looks urbane.
Tuğla duvarlar modern bekar evleri için biçilmiş kaftan

Yemek Alanı İçin Taş Duvar Kaplama Tasarımı

Açık bir yemek ve yaşam alanı için ortak bir duvarın sorunsuz bir şekilde uyum sağlaması gerekir. Açık gri taş kaplama, duvara güzel ve yumuşak bir doku kazandırırken dolaplar için güzel bir zemin, tezgah için bir backsplash ve duvar dekoru için bir arka plan sağlıyor.

Grey wall stone cladding design in an open dining area with a beautifully soft texture.Grey wall stone cladding design in an open dining area with a beautifully soft texture.
Gri taş kaplı duvarlar açık bir alanda muhteşem görünüyor

Taş Kaplamalı Beyaz Duvar

Arka plan için düz beyaz duvarların modası geçti. Bu taş kaplı beyaz duvar, oturma odasındaki ifade duvarı için tüm doğru şeyleri yapıyor. Mobilyaların doğal kahverengisinin sıcaklığıyla harika bir uyum sağlıyor ve mekanın genel parlaklığına katkıda bulunuyor.

White cladding wall stone against tv wall brings a statement wall in the living room.White cladding wall stone against tv wall brings a statement wall in the living room.
Evinizin iç mekanlarına özel bir doku katmak istiyorsanız taş kaplı beyaz duvarları tercih edin

Yatak Odası İçin Yapay Taş Duvar Kaplaması

Yatak odanızın görünümünü nasıl zenginleştireceğinizi mi merak ediyorsunuz? İç mekan taş duvar kaplama tasarımı yatak odası duvarları için bir cazibe gibi çalışır! Yapay duvar kaplamasının yumuşak grisi, yatak odasının tasarım ve dekorunun nötr renk şemasıyla el ele gider.

Bedroom with a marble stone wall cladding in soft grey colourBedroom with a marble stone wall cladding in soft grey colour
Taş duvar kaplaması yatak odası için şık bir tasarım seçeneği olabilir
Modular interiors by DesignCafe: 20% OFF

Açık Renk Taş Duvar Kaplama Tasarımı

Bu zarif yatak odası iç tasarımı, açık renk tonundaki güzel duvar kaplamasının yardımıyla bir araya getirilmiştir. Kaplamanın görünüşte basit olan dokusu ve görünümü, bu alanın tasarımında kullanılan daha cesur özellikleri güçlü bir şekilde geliştiriyor.

Elegant bedroom designed with a stone wall cladding tiles in a light hue enhances the look of space.Elegant bedroom designed with a stone wall cladding tiles in a light hue enhances the look of space.
Yatak odanızın görünümünü taş duvar kaplamasıyla zenginleştirin

Taş Kaplamalı Balkon Duvarı

Evinizin dış kısmının tasarımında sağlam taş duvarların kullanılması her zaman harika bir fikirdir. Taş kaplamalı balkonlar dış mekanla daha bağlantılı görünür ve duvar tasarımı mekanın geri kalanı için tonu belirler.

Bathroom feature a grey kota stone wall cladding in minimalist designBathroom feature a grey kota stone wall cladding in minimalist design
Taş kaplı balkon duvarları güzel, minimal ve dış mekana çok daha fazla benziyor!

Banyo İçin Yapay Taş Kaplama

Taş kaplama çok yönlü bir tasarım seçeneğidir – çeşitli alanları farklı şekillerde dönüştürebilir. Banyo için asimetrik taş kaplama, mekanın görünümünü tamamen yükseltebilir.

Minimalistic modern bathroom with an artificial stone wall cladding elevates the look of the space.Minimalistic modern bathroom with an artificial stone wall cladding elevates the look of the space.
Banyolar taş cephe ile çarpıcı görünüyor

Renk Kontrastı Yaratmak İçin Taş Duvar Kaplaması

Sağlam görünümlü iç mekanların yanı sıra, taş duvar kaplama karoları da odanın renk düzeni ve kullanılan taşlar göz önünde bulundurularak akıllıca kullanılabilir. Tuğla duvar bu modern oturma odasının havasını tamamen değiştiriyor.

Minimal living with a red-brick stone cladding looks ruggedMinimal living with a red-brick stone cladding looks rugged
Taş kaplı duvarın kırmızısı, diğer taraftaki kraliyet yeşili ile keskin bir kontrast oluşturuyor
Turn your home into a luxury haven with our interior design solutions!

Dekoratif Köşe İçin Taş Duvar Kaplaması

Bir oturma odasının güzel ve huzurlu köşesi, taş kaplı duvarın fonunda son derece güzel görünür.

Living room interior stone wall cladding in white brick styleLiving room interior stone wall cladding in white brick style
Sessiz bir köşe, taş kaplama yardımıyla güzelleştirilebilir

Bu seçeneklerin dışında, cepheyi tüm bölüme uygulamak yerine duvarlarda dekoratif desenler oluşturmak için de taş kaplama kullanabilirsiniz. Taş duvar kaplamasının eviniz için mükemmel olacağını düşünüyorsanız, daha fazla öneri ve tasarım çözümü için bizimle iletişime geçin!

Ayrıca, 2022 Ev Tasarım Trendlerine göz atın

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir