Şifresi Çözüldü: Mumbai’de Her Ev Tipi İçin İç Tasarım Maliyetleri

Tasarım uzmanlarına göre Mumbai’de her tür ev için iç tasarım maliyetleri hakkında eksiksiz bir rehber.

Mumbai, Hindistan’ın kültürel buluşma noktasıdır. Binlerce insan hayallerini gerçekleştirmek ve şehrin kültürüyle bütünleşmek için ülkenin farklı yerlerinden buraya geliyor. Umman Denizi, hareketli trenler, dudak uçuklatan sokak yemekleri, esintili plajlar ve lüks gece hayatı Hindistan’ın finans başkentini kuşatır. Mumbai’deki yaşamın tek dezavantajı sıkışık daireler ve hızla yükselen emlak fiyatlarıdır. Ancak, hayalimizdeki evleri düşünürken aklımıza gelebilecek en son şey ödün vermektir. Dolayısıyla, Mumbai’de metrekare başına düşen iç tasarım maliyetlerinin devasa fiyatları, hayalinizdeki evin iç tasarımını yapma kararınızdan şüphe duymanıza neden oluyorsa, sizin için mükemmel bir çözümümüz var. Mumbai’deki iç tasarım maliyetlerine ilişkin bu ayrıntılı kılavuz, evinizi istediğiniz gibi iyi tasarlanmış ve işlevsel bir cennet haline getirmek için ne beklemeniz ve hangi bütçeye ihtiyacınız olduğu konusunda size bir fikir verecektir. Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.

Evinizin iç tasarımı, evinizin büyüklüğü, istediğiniz mobilya parçaları, seçtiğiniz malzemeler ve kaplamalar ve ayrıca tercih ettiğiniz tasarım stili gibi sayısız faktöre bağlıdır. Ancak size bir fikir vermek için Mumbai’deki iç tasarım maliyetlerini ‘olması gereken’ ve ‘olması iyi olan’ unsurlar olarak ikiye ayırdık. Temel bir bütçe tercih ettiğinizde, evinizde olması gereken unsurları bekleyebilirsiniz. Ancak, evinizi ‘sahip olunması gereken’ unsurlarla tasarlamak istiyorsanız, daha yüksek bir bütçe bekleyin. Bu nedenle, Mumbai’deki iç tasarım maliyetlerine girmeden önce, olmazsa olmazlar ile sahip olunması gerekenler listesi arasındaki farkı inceleyelim.

Olması gerekenler listesi için şunları bekleyebilirsiniz:

 • Taban dolapları ve duvar ünitesi olan mutfak
 • Oturma odasında basit bir TV ünitesi
 • Küçük bir ayakkabılık
 • Tavan üstü gardırop
 • Yatak odasında çift kişilik yatak
 • Yüzeyler için parlak, dokulu ve mat laminatların bir kombinasyonunu elde edebilirsiniz

Sahip olunması gerekenler listesinde şunları bekleyebilirsiniz:

 • Çekmeceler ve cam panjurlu çatı üniteleri gibi ekstra depolama ünitelerine sahip mutfak
 • Oturma odası için duvar panelli TV ünitesi
 • Kumaş başlıklı çift kişilik yatak ve şifonyerli yan sehpa
 • Yatak odanızın konforunda giyinmek için yerden tasarruf sağlayan bir makyaj ünitesi
 • Abety laminatlar gibi yüksek kaliteli yüzeylerle tasarlanmış baş üstü çatı katına sahip modüler gardırop
 • Giriş yolunda bir fuaye ünitesi
 • Evinizin duvarlarında Fransız klasik süslemeler
 • Kaplamalar için, birinci sınıf bir görünüm için İtalyan lamine, yüksek parlaklık ve mat laminat kombinasyonunu bekleyebilirsiniz.

Artık Mumbai’deki ev iç mekanlarının maliyetinin büyük kısmını belirleyen faktörleri bildiğinize göre, maliyetin evinizin büyüklüğüne göre nasıl değiştiğini anlatalım.

End-to-end home interior design solutions for a stunning home

Mumbai’de 1 BHK İç Tasarım Maliyeti

Temel unsurları ve kaplamaları içeren 1 BHK ev iç mekanları size 4 lakhs ila 4,5 lakhs INR arasında bir fiyata mal olacaktır. Sahip olunması gerekenler listesinde belirtildiği gibi ek depolama ve dekor ile birinci sınıf bir yüzey arıyorsanız, maliyetin yaklaşık 6 lakhs ila 6,5 lakhs INR‘ye yükselmesini bekleyin. İç mekanların maliyeti aynı zamanda boyaların, ışıkların, armatürlerin kalitesine ve evinizin iç mekanlarının tarzına da bağlıdır. Örneğin, temel mobilya ve dekora sahip minimalist bir ev iç mekanı, üst düzey modüler mobilya ve kaplamalara sahip eklektik bir iç mekandan çok daha ucuza mal olacaktır.

1 bhk interior design cost in Mumbai range starts from INR 4 lakhs1 bhk interior design cost in Mumbai range starts from INR 4 lakhs
Mumbai’de 1 BHK için iç tasarım maliyeti hakkında bir rehber

Mumbai’de 2 BHK Daire İç Tasarım Maliyeti

Mumbai’de 2 BHK bir evin iç mekanları için maliyet 5,5 lakh INR arasında değişebilir ve temel kalite için 6 lakh’a kadar çıkabilir. Premium yüzeyler ve ek iç tasarım unsurları için; daha önce de belirtildiği gibi, maliyet 8 lakh INR’den başlayıp 9 lakh’a kadar çıkabilir. Yine, maliyet büyük ölçüde evinizin iç mekanlarının malzemelerine, kaplamalarına, mobilyalarına ve tarzına bağlıdır. Maliyet ayrıca evinizin oturma alanına ve ikinci yatak odanızın kullanımına bağlı olarak da değişir. Modern ev iç mekanlarına sahip bir çocuk odası olarak kullanmak istiyorsanız, temel bir hizmet odası veya minimal ev iç mekanlarına sahip bir misafir odası olarak kullanmaya kıyasla fiyat artacaktır.

2 bhk flat interior design cost in Mumbai depends on materials, finishes, furniture and style2 bhk flat interior design cost in Mumbai depends on materials, finishes, furniture and style
Mumbai’de 2 BHK daire için iç tasarım maliyeti

Mumbai’de 3 BHK İç Tasarım Maliyeti

Mumbai’de 3 BHK bir eve sahip olan en şanslı kişilerden biriyseniz ve evinizin iç mekanlarını arıyorsanız, maliyet metrekare ve ekstra odanızı nasıl kullanmak istediğinize bağlıdır. Örneğin, ekstra odayı bir çalışma alanı veya minimal mobilyalı küçük bir kütüphane olarak kullanıyorsanız, iç mekanların maliyeti önemli ölçüde düşecektir. Öte yandan, çocuğunuz için yüksek laminatlara sahip bir murphy yatak ve modüler çalışma ünitesi eklemeyi planlıyorsanız maliyet artabilir. Ancak size adil bir fikir vermek gerekirse, temel malzemeler ve kaplamalar için maliyet INR 9 lakhs ila 9,5 lakhs arasında değişebilir. Mumbai’de üst düzey malzeme ve yüzeylere sahip en iyi ev iç tasarımı için maliyet yaklaşık olarak 8 lakhs ila 9 lakhs INR arasında değişebilir.

3 bhk interior design cost in Mumbai depends on the square feet3 bhk interior design cost in Mumbai depends on the square feet
Mumbai’de 3 BHK iç mekanların maliyeti ne kadar
Modular interiors by DesignCafe: 20% OFF

Mumbai’de 4 BHK İç Mekan Maliyeti

Mumbai’de 4 BHK bir eve sahip olmak oldukça büyük bir hayalin gerçekleşmesidir. Dolayısıyla, Mumbai’de 4 BHK bir eviniz varsa, alanınızı büyütmek için kesinlikle güzel bir ev iç mekanına gitmelisiniz. Kişiselleştirilmiş ev iç mekanlarının maliyeti, seçiminize ve tercihlerinize bağlı olarak INR 12 lakhs ila 18 lakhs arasında değişecektir.

4 bhk interior design cost in Mumbai range around INR 12 lakhs to 18 lakhs4 bhk interior design cost in Mumbai range around INR 12 lakhs to 18 lakhs
Mumbai’de 4 BHK iç mekanların maliyeti ne kadar

Mumbai’de bir Villa tasarlamanın maliyeti

Mumbai’deki bir villa için ev iç mekanlarının maliyeti, oda sayısına ve evinizin kare alanına bağlıdır. Ancak aralığın 15 lakh INR’nin üzerinde bir şey olmasını bekleyebilirsiniz ve gereksinimleri artırdıkça fiyat daha da yükselir.

Villa interior design costs in Mumbai range above INR 15 lakhsVilla interior design costs in Mumbai range above INR 15 lakhs
Mumbai’de bir villanın iç mekan maliyeti

Bu tamamen Mumbai’deki ev iç tasarım maliyetleri ile ilgilidir. Lütfen bu fiyat tekliflerinin sadece referans amaçlı olduğunu unutmayın. Her ev farklıdır, bu nedenle kesin teklifler ancak evinizin ayrıntılarını, tercihlerinizi ve fizibilitenizi öğrendikten sonra verilebilir. Ayrıntılı bir fiyat teklifi almak istiyorsanız, Mumbai’deki en iyi iç mimarlarımızla ücretsiz bir danışma görüşmesi yapın; bütçenize ve gereksinimlerinize uygun kişiselleştirilmiş tasarımlar konusunda size yardımcı olacaklardır. En yeni iç tasarım konseptlerini incelemek ve tasarımcılarımızla doğrudan konuşmak için Deneyim Merkezlerimizi de ziyaret edebilirsiniz.

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir