Evinizde Zarif Bir Alan Yaratmak İçin Nötr Boya Renkleri

Evinizin iç mekanlarında sade ve zarif tasarımlardan hoşlanıyorsanız, nötr bir renk paleti olmazsa olmazdır! İşte evinizde kendinize dengeli bir alan tasarlamanız için en popüler ve zamansız nötr boya rengi fikirlerinden bazıları!

Nötr boya renklerinin evin her odasına zarif bir çekicilik katan bir yanı vardır. Birçok ev sahibi nötr boya renkleri paletinin yalnızca bejler, beyazlar ve kremlerden oluştuğunu varsayar. Ancak, hemen hemen her oda ortamında işe yarayacak sayısız renk arasından seçim yapabilirsiniz. Bir duvarı nötr bir boya rengine boyamak, mekanınıza zamansız bir görünüm kazandıracaktır. Nötr renkler aynı zamanda çekici iç mekanlar ve vurgularla oynamak için mükemmel bir arka plandır.

Nötr boyanın doğru tonunu seçmek, özel bir durum için doğru kıyafeti seçmek gibidir. Pek çok renk size hitap edebilir ancak size hitap eden ve tarzınıza uyan bir renk seçmeniz gerekir. Ve bunu yaptığınızda mekanınız harika görünecektir! Yanlış bir renk tonunun mekanın tüm görünümünü bozabileceğini unutmayın, bu nedenle akıllıca seçim yapın.

Burada size evinizin iç tasarım projesi için seçebileceğiniz popüler nötr boya seçeneklerini sunuyoruz.

Nötr Beyaz Renk Her Zaman Doğrudur

Bu çok yönlü nötr boya rengi, oturma odası, yatak odası, yemek odası veya mutfak gibi evinizdeki hemen hemen her odada kullanılabilir. Beyaz her oda için iyi bir seçimdir ve özellikle minimalist bir görünüm elde etmek istiyorsanız en popüler seçimdir. Doğru dekor ve vurgularla ışıltılı bir beyaz kat, dengeli bir görünüm yaratmanıza yardımcı olacaktır.

White is a neutral colour that works in almost every room in your home
Modular interiors by DesignCafe: 20% OFF

Zamansız Grej

Bu nötr boya renginin adı her şeyi anlatıyor. Bu rengin sıcaklığı, bir tutam bej ile gri karışımından gelir. Bu tonun dolgunluğu, onu yemek odaları ve yatak odaları gibi alanlar için sofistike bir seçenek haline getirir. Diğer dolgun griler gibi, bu renk de küçük alanlarda daha derin ve koyu görünebilir, bu nedenle tüm duvara uygulamadan önce örnek bir boya rengi alın.

Grey and beige is a neutral color palette for home interiorGrey and beige is a neutral color palette for home interior

Nötr Leylak Rengi Nötr Renk

Nötr leylak rengi, bir kış gecesinde yumuşak bir yorgan kadar sıcaktır. Bu, sadece duvarlarda değil, yatak odanızın her yerinde kullanabileceğiniz bir renk tonudur ve yine de aşırı güçlü olmayacaktır. Nötr leylak rengi yatak odanızı huzur dolu rahat bir kozaya dönüştürebilir. Fildişi ışıklar ve gümüş dekor parçalarıyla rengi vurgulayabilirsiniz.

Neutral paint colors for your home with lights and silver decor piecesNeutral paint colors for your home with lights and silver decor pieces

Nötr Bej Rengi Bir Öfke

Bej, hemen hemen her renkle iyi uyum sağlayan en güvenilir nötr boya rengidir. Duvarlar için en popüler renklerden biri olan bu renk, ışıkla birlikte ton değiştirir, soğuk bir giriş holüne veya oturma alanına sıcaklık katar ve ana yatak odasına çok ihtiyaç duyulan huzuru getirir. Ayrıca, evinizin iç mekanlarını pahalı ve lüks hale getirmek istiyorsanız, bej aynı zamanda lüksün rengi olduğu için duvarlarınız için doğru nötr boya rengidir.

Neutral beige color is the most popular interior paint color neutralNeutral beige color is the most popular interior paint color neutral
Budget-friendly interiors that promise an instant upgrade!

Şeftali Meyvesi Gibi Tatlı

Bunun sadece kreşler için olduğunu düşünüyorsanız, bize güvenin öyle değil. Şeftali, bu görselde gördüğümüz gibi evinizin her alanında kullanılabilir. Mekanınıza sıcak bir ışıltı katarak her şeyin güzel görünmesini sağlar! Bu renk çocuk odaları ve kreşler için popüler olsa da, bir oturma veya yemek alanında da harika çalışabilir.

Peach neutral wall color which work great in a living or dining spacePeach neutral wall color which work great in a living or dining space

Şıklığı Artırmak İçin Nötr Mavi Renk

Mavi rengi her düşündüğümüzde, bize serin iklimleri ve uçsuz bucaksız denizleri hatırlatır. Bununla birlikte, mavinin nötr bir tonu, herhangi bir odaya ve üzerine koyduğunuz her şeye zarafet katabilir. Burada olduğu gibi, bu düzende nötr maviyi kelimenin tam anlamıyla her yerde görebilirsiniz! Mobilyalar, tavanlar ve döşemeler tek bir renk düzeninde eşleştirilmiştir. Eğer bu rengin evinizin her yerinde olmasını istemiyorsanız, bu rengi ana duvara boyayabilir ve beyaz boya ile dengeleyebilirsiniz. Ya da bir ton daha açarak yatak odanızın tamamında da kullanabilirsiniz. Mavinin bu tonu, uyumlu ve dengeli bir tasarım için nötr bir arka plan oluşturarak hem kalın hem de açık vurgularla veya dekor parçalarıyla kolayca uyum sağlayabilir.

Neutral blue color to level up the elegance which can blend in easily with both bold and light accentsNeutral blue color to level up the elegance which can blend in easily with both bold and light accents

Nötr bir renk düzenini evinize ve duvarlarınıza dahil etme fikrini seviyorsanız, uyumlu bir görünüm için narin vurgular ve kumaşlarla birlikte tavan lambaları, spot lambalar ve sarkıt lambalar gibi yumuşak ışıklar eklemeyi de düşünmenizi öneririz.

Ya da normalden vazgeçip cesur ve gürültülü dekor, ışıklar, mobilyalar, kumaşlar ve dokularla aşırıya kaçabilir ve duvarlarınızı nötr bir renge boyayarak tüm bunları dengeleyebilirsiniz. Bu, ince ve zarif bir zemin ile gürültülü görünümün tonunu azaltmaya yardımcı olacaktır. Umarız bu yazı hayalinizdeki ev için doğru rengi seçmenizi sağlar.

Mutlu Renklendirmeler!

Keşfet, Hakkında Daha Fazla Bilgi

  • Mor Duvar Boyası Renkleri
  • Kahverengi Duvar Boyası Renkleri
  • Pantone’nin 2021 Yılının Renkleri

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir