Balkon Tasarım İpuçları! 10 Güzel Küçük Balkon Tasarım Ve Dekor Fikri

Küçük balkon dekor fikirleri, dolaplı akıllı bir bar ekler ve rahat bir kanepe balkona sıcaklık verir.

Balkonunuz evinizin bir uzantısıdır, öyleyse neden ihmal edesiniz? Bu harika tasarım ve dekor fikirleriyle dışarıyı dairenize taşıyın.

Yaz geldi ve çoğumuz akşamları bir kadeh şarap ve bir kitapla açık havada dinlenmeyi çok isteriz. Dolayısıyla, dairenizde bir balkonunuz varsa, boyutu ne olursa olsun, onu rahatlayabileceğiniz ve gevşeyebileceğiniz bir alana dönüştürebilirsiniz. Küçük bir balkonu doğru bir şekilde yeniden dekore etmek için biraz zaman ayırırsanız rahat bir hale getirilebileceğini bilmek sizi şaşırtacaktır.

Yaratıcı dekor, balkon tasarımınızı yeşil bir vahaya veya bir okuma köşesine dönüştürebilir. Mekana canlı bir enerji katmak için parlak tonlarda mobilyalar seçin ve dışarıda yıldızların altında romantik bir akşam yemeğinin tadını çıkarın. Masa ve sandalyeler için yeterli alanınız yoksa, en iyi arkadaşınızla uzanıp akşam boyunca konuşabilmeniz için büyük bir yastık atın.

Gelin, küçük balkonunuzu nasıl dönüştürebileceğinizi görelim.

Küçük Balkonunuza Dekor Olarak Bir Salıncak Ekleyin

Salıncaklar sadece ön sundurma veya arka bahçe için yapılmamıştır. Balkonunuzda bir çıkıntı varsa, manzaranın keyfini daha yüksekten çıkarabilmeniz için şık bir salıncak kurun. Resimde, bir balkonun salıncak ve rahat yastıklarla nasıl dinlendirici bir alana dönüştürüldüğü gösterilmektedir. Köşeye, misafirleriniz geldiğinde kullanışlı olacak L şeklinde küçük bir kanepe yerleştirilmiştir.

Small balcony decor add a swing and comfortable pillows for relaxation and L shaped sofa in the corner.Small balcony decor add a swing and comfortable pillows for relaxation and L shaped sofa in the corner.
Bir fincan kahve eşliğinde akşamın ve gün batımının tadını çıkarmak için balkona bir salıncak yerleştirilmiştir.

Bir uyarı: Salıncağı çok yükseğe yerleştirmeyin. Ayrıca, özellikle çocuklarınız varsa, kazaları önlemek için balkon korkuluğunuzun yeterince yüksek olduğundan emin olun.

Küçük Balkonunuza Bir Bar Tezgahı Ekleyin

Hiç balkonunuzda bir bar tezgahı düşündünüz mü? Evet, bu mümkün ve tamamen kabul edilebilir. Aileniz ve arkadaşlarınızla rahatlamak için mükemmel bir yer olabilir. Şık bir bar dolabı ile içerideki partiyi dışarıya taşıyın. Bu resimde, tüm içki ve içeceklerinizi barındıracak dolaplarla akıllı bir bara dönüştürülmüş bir balkon görüyoruz. Rahat bir kanepe ve küçük masalar bu balkonu iyi bir akşam ve ömür boyu hatırlanacak anılar için ideal bir ortam haline getiriyor. Sarkıt lambalar ve yumuşak halılar tüm balkona sıcaklık katıyor.

Small balcony decor ideas add a smart bar with cabinets and a comfortable sofa gives warmth to the balcony.Small balcony decor ideas add a smart bar with cabinets and a comfortable sofa gives warmth to the balcony.
Balkonunuzu bir bar tezgahına dönüştürün, böylece haftanın her günü doğaçlama bir parti verebilirsiniz
Make way for high end balcony design trends

Çamaşır Odasına Dönüştürün

Şehir sakinleri dairelerinde uygun bir çamaşır odası kurmakta zorlanırlar. Genellikle banyoda çamaşır makinelerini yerleştirmek için fazla yer yoktur. Ancak dairenizde bir balkon varsa bunu bir çamaşır odasına dönüştürebilirsiniz. Küçük bir yenilik harikalar yaratabilir. Çamaşır makinesini stratejik olarak köşeye yerleştirerek bu balkonun nasıl bir çamaşır odasına dönüştürüldüğünü görüyor musunuz? Dolaplı ve açık raflı bir masanın eklenmesi havluların, kovaların ve diğer çamaşırhane ekipmanlarının/temel malzemelerinin saklanması için ekstra depolama alanı sağlıyor.

Turn balcony into a laundry room where you can wash clothes and dry themTurn balcony into a laundry room where you can wash clothes and dry them
Balkon, çamaşır yıkayabileceğiniz ve kurutabileceğiniz bir çamaşır odasına dönüştürüldü

Küçük Balkonunuz Romantik Bir Kaçamak Olabilir

Bir balkon size onu muhteşem bir şeye dönüştürme şansı verir. Balkonu, sevdiklerinizle yıldızların altında yemek yiyebileceğiniz rahat bir noktaya dönüştürebilirsiniz. Evinizin konforunda, açık havada özel bir akşam yemeği büyüleyici bir akşam yaratır. Balkonunuzda bitkiler varsa, akşamı göz kamaştırıcı hale getirmek için birkaç mum ve ip ışıklar ekleyin. Balkonunuz hoş bir manzaraya sahipse, masa ve sandalyeleri yemeğinizin tadını çıkarırken şehir manzarasını görebileceğiniz şekilde düzenleyin.

Small balcony decoration ideas convert into a private dinner place, add plants & bar unitSmall balcony decoration ideas convert into a private dinner place, add plants & bar unit
Güneş batarken bu rahat balkon tasarımını daha romantik hale getirmek için yumuşak bir battaniye ve sıcak içeceklerle hazır olun

Duvar Alanınızı Dekore Edin

Balkonunuzda daha az zemin alanı varsa, duvarları kullanmak ve dekore etmek harika bir fikir olabilir. Balkon duvarlarınızdaki raflarla kitaplar veya iç mekan bitkileri için ekstra depolama alanı oluşturun. Buradaki resme bir göz atın. Bu alanda bir duvarın, kitapları ve küçük iç mekan bitkilerini saklamak için ayaklı raflar oluşturmak için kullanıldığını görüyoruz. Küçük bir kanepe ve sandalyenin eklenmesi, burayı en sevdiğiniz yazarla takılmak için ideal bir yer haline getiriyor.

Balcony has indoor plants on wall-mounted wooden shelves with storageBalcony has indoor plants on wall-mounted wooden shelves with storage
Zeminde hiçbir ek dekor olmadan boş alan bırakırsanız balkon biraz daha büyük görünecektir

Küçük Bahçe Dekorlu Bir Balkon

Bahçe işlerini seviyorsanız ve evinizde bitki yetiştirmek istiyorsanız, balkonunuzu küçük bir bahçeye dönüştürün. Dairenizde küçük bir balkonunuz varsa, kaplarda çok çeşitli sebzeler, uzun ömürlü bitkiler, çiçekler ve otlar üretebilirsiniz. Fikirlerinizde yaratıcı olun ve hayat dolu küçük bir açık hava vahasına sahip olun. Balkonunuzu daha ilginç hale getirmek için bir salıncak kurun ve bahçenizin gelişmesini izlerken rahatlayın.

Small balcony decoration in India with a small gardenSmall balcony decoration in India with a small garden
Bahçecilik ihtiyaçlarınıza hizmet etmek üzere tasarlanmış güzel bir balkon bahçesi yaratın

Ayrıca, Balkon Bahçe Fikirlerine de göz atın

Mahremiyet İçin Bir Alan Oluşturun

Balkonunuzu içinizin rahat edeceği bir alana dönüştürün. Balkonda mutlaka bir kanepe ve masa bulunacak diye katı bir kural yok. Kitap okuyabileceğiniz ve rahat edebileceğiniz ince ve rahat bir sandalye tercih edin. Buradaki görsel, bir balkonun nasıl huzur bulabileceğiniz bir alana dönüştürülebileceğini gösteriyor. Eşleşen bir ayaklık ile sarı bir sandalye gevşemek için mükemmel bir yerdir. Duvar, kitapları saklamak ve ilgi çekici nesneleri sergilemek için bir yer görevi görüyor.

Small balcony chairs for comfortable where you can read and be at ease & install shelves on the wall to keep booksSmall balcony chairs for comfortable where you can read and be at ease & install shelves on the wall to keep books
Bisikletin duvara asılması görsel ilgi yaratıyor ve zeminde yer açıyor
Modular interiors by DesignCafe: 20% OFF

Döşemeyi İlginç Hale Getirin

Kimse kirli zeminli bir balkon istemez, özellikle de dışarıda dinlenerek geçirilen yaz akşamlarında. Balkonun zemini de dış hava koşullarına dayanabilmeli ve aynı zamanda estetik bir çekicilik katmalıdır. Buradaki resimde gösterildiği gibi, basit bir zemin makyajı balkonunuzu öne çıkarabilir. Zemindeki Fas tarzı karolar bu balkonu bir sanat eseri haline getiriyor.

Small balcony design with Moroccan-style tiles on the flooringSmall balcony design with Moroccan-style tiles on the flooring
Balkon, Fas fayansları, asılı iç mekan bitkileri ve manzaranın tadını çıkarmak için bir oturma alanı ile harika görünüyor.

Ayrıca, Balkon Döşeme Fikirlerine de göz atın

Hasır Mobilyalar ile Balkonu Süsleyin

Bir balkon mobilya parçaları olmadan tamamlanmış sayılmaz. İhtiyacınız olan tek şey oturup dinlenebileceğiniz bir yer, öyleyse neden bir dizi hasır mobilya ekleyip balkonunuza modern bir hava katmıyorsunuz? Balkonunuzda kendinize ait bir alan yaratmak için rahat hasır kanepeler ve bir masa ile balkonunuzu tamamen işlevsel hale getirin. Burada, basit bir hasır kanepe, vintage bir masa ile eşleştirilmiş bir masa ve bazı basit iç mekan bitkileri, bu küçük balkonu sakinleştirici bir inziva yeri gibi gösteriyor.

Small balcony furniture wicker sofa, a table paired with a vintage desk and some simple indoor plants give a modern twist.Small balcony furniture wicker sofa, a table paired with a vintage desk and some simple indoor plants give a modern twist.
Hasır mobilyalar, hafif olmaları ve çeşitli tasarımlara sahip olmaları nedeniyle balkon için ideal bir seçimdir

Basit ve Minimalist Tutun

Balkonunuzda vakit geçirmeyi seviyor ancak çok fazla unsurla sıkıştırmak istemiyorsanız, minimalist bir iç tasarım tarzını tercih edin. Çok fazla aksesuar eklemek çok fazla yer kaplayacak ve hareketi sınırlayacaktır. Bu yüzden sadece gerekli olan eşyaları bulundurun(balkonunuzu ihtiyacınıza göre dekore edin). Burada oturup dinlenmek için bir sandalye, içecek ve çalışma malzemelerinizi yerleştirmek için tasarım bir masa görüyoruz. Birkaç küçük iç mekan bitkisi havadar atmosfere katkıda bulunuyor.

A minimalistic balcony with unique furniture makes the area friendly and looks comfortableA minimalistic balcony with unique furniture makes the area friendly and looks comfortable
Benzersiz mobilyalar alanı samimi ve rahat bir hale getiriyor

İşte hepsi bu kadar! Küçük balkonunuz için 10 muhteşem tasarım ve fikir. Karıştırın ve eşleştirin, eviniz için mükemmel balkonu nasıl ayarlayabileceğiniz konusunda iç mimarınızla birlikte çalışın. İyi şanslar!

Küçük balkon dekor fikirlerini okumaktan keyif aldıysanız, küçük balkon tasarım fikirlerine de bir göz atın.

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir