Evinizi Güzelleştirmek İçin Güzel Ahşap Çay Masası Tasarım Fikirleri

Evinizi yenilemek için ilham almak üzere ahşap sehpa tasarımları koleksiyonumuza göz atın.

Bir sehpa, yalnızca içecekleri yerleştirmek için değil, aynı zamanda dekoratif öğeler, kitaplar, çiçek vazoları vb. için de kullanılan çok işlevli bir mobilya parçasıdır. Öncelikle malzemesiyle oynayarak modern ya da geleneksel görünebilir.

 • Geleneksel Tasarım – Rattan | Ahşap | Döşemeli Kumaş | Hasır
 • Modern Tasarım – Cam | Mermer | Metal | Sinterlenmiş Reçine Yüzey

Ahşap bir çay masası bugün iç tasarım pazarında trend çünkü:

 • Aynı anda hem rustik hem de sofistike görünebilir.
 • Son derece dayanıklıdır ve aşırı hava koşullarına karşı dirençlidir.
 • Kullanılan ahşabın türüne ve boyutuna bağlı olarak bütçe dostudur.
 • Çok çeşitli göz alıcı ve benzersiz şekil ve boyutlarda mevcuttur.

Ahşap Çay Masası Tasarımı Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Faktörler

 • Dekor Teması –Ahşap sehpa mevcut mobilyaları, perdeleri, dekor aksanlarını ve odanın havasını tamamlamalıdır. Oda vintage bir havaya sahipse, süslü bir stil uygundur ve modern bir havaya sahipse, şık çizgilere sahip bir tasarım işinizi görecektir.
 • Kullanılabilir Alan: Ahşap sehpa ile kanepe/sandalye arasındaki boşluk, masa yüzeyinde kolayca dolaşabileceğiniz veya bir şeyler içebileceğiniz şekilde olmalıdır. Oda ve sehpa orantılı olmalıdır.
 • Bakım ve Onarım – Kullanılan ahşap türü ve ilgili cila, kolayca temizlenebilecek şekilde olmalıdır. Yüzeyde ahşabın yeterince zımparalanmadığını gösterebilecek beyaz noktalara, izlere veya lekelere dikkat edin.
 • Masa Boyutu ve Konfigürasyonu– Taban daha fazla ‘gerçek’ zemin alanını kapsıyorsa, yapı daha sağlam ve pratiktir. İnce ayakları varsa, daha çok dekoratif bir parça olarak kullanılır. Ahşap çay masası ayrıca depolama seçenekleri (çekmeceler/raflar), tabureler, tekerlekler ve katlanabilir/katlanamaz masa tablası ile birlikte veya bunlar olmadan gelir.

Evinizdeki çay masaları için daha uygun olan belirli ahşap türleri vardır:

 • Kiraz Ahşabınınrengi çevreye ve yaşa göre değişme eğilimindedir. Somon pembesi/açık sarı renkte başlar (ilk öğütme sırasında) ve daha sonra altın parlaklığında kırmızımsı kahverengiye döner (güneşte bırakıldığında).
 • Maun Ağacı, daha fazla güç, dayanıklılık ve çizilme direnci sağlayan sıkı birbirine kenetlenmiş tanelere sahiptir. Daha pahalıdır ancak yapılan yatırıma tamamen değer.
 • Akçaağaç Ahşabı – En iyi şekilde şeffaf bir üst kat ile kaplandığında veya boyandığında öne çıkar. Çağdaş ve geleneksel stiller için daha uygun olan iki tür akçaağaç ahşabı (yumuşak akçaağaç ve sert akçaağaç) vardır.

Çam Ağ acı hafiftir ve kolayca işlenebilir. Rengi açık kahverengiden balkabağı turuncusuna kadar değişir. Çok yumuşaktır ve detaylı ve karmaşık oyma işleri için harikadır.

Şimdi dikkatinizi çekebilecek ve eviniz için mükemmel bir seçim olduğunu kanıtlayabilecek en yeni ahşap çay masası tasarımlarına göz atalım.

Want to get started on your dream home interiors?

Modern Ahşap Çay Masası Tasarımı

Bu modern ahşap sehpa tasarımı, bu oturma odasında resmi ve lüks görünüyor. Kitapları, bir çiçek vazosunu ve ilgili eşyaları istiflemenize yardımcı olabilecek birden fazla depolama seviyesine sahip farklı bir tasarıma sahiptir. Bu seksiyonel kanepede rahatlayın, çayınızı için ve akşamları keyfinize bakın.

Modern wooden table designs which looks formal and luxuriousModern wooden table designs which looks formal and luxurious
Bu orta masa çarpıcı bir sohbet başlatıcıdır

Ahşap Katlanır Çay Masası Tasarımı

Bu ahşap katlanır sehpa, bu aile odası için yerden tasarruf sağlayan ve esnek bir mobilya parçasıdır. Kaldırma mekanizması, kağıtlar ve TV aksesuarları için altında gizli bir saklama alanı ortaya çıkararak kullanılabilirliğini en üst düzeye çıkarır. Odanın görsel olarak çekici görünmesini sağlar.

Wooden folding tea table designs which is flexible and space-savingWooden folding tea table designs which is flexible and space-saving
Masayı çalışma masası olarak kullanın

Cam Tablalı Ahşap Çay Masası

Yarı saydam cam tablalı bu ahşap sehpa, şık ve çağdaş bir hava sunar. Yastıklı bank oturağı ve orta sehpa birlikte iyi bir uyum sağlar ve odadaki dekor unsurlarını mükemmel bir şekilde birbirine bağlar. Genel renk temasını kilim ve perdelerle eşleştirin.

Wooden tea table design with a glas top for a sleek and contemporary vibeWooden tea table design with a glas top for a sleek and contemporary vibe
Çoğu tasarım çeşitli boyutlarda gelir

Basit Ahşap Çay Masası Tasarımı

Bu sade ahşap çay masası tasarımı daireseldir ve trafiğin zarar görmeden kolayca akmasını sağlar. Açık renk ahşap zemin ve beyaz duvarlarla iyi uyum sağlarken koyu mavi kanepe ve vurgulu duvarla zarif bir kontrast oluşturuyor. Doğal ve yapay aydınlatma eşsiz bir çekicilik katıyor.

Simple wooden tea table design which is circular in shapeSimple wooden tea table design which is circular in shape
Alan halısı odaya yumuşak bir temel sağlıyor
Explore trendsetting home interiors to redefine your space

Cam ve Ahşap Çay Masası Tasarımı

Bu cam ve ahşap çay masası tasarımı cesur ve çarpıcı görünüyor. Mevcut tasarımın üzerinde yükseltilmiş bir cam yüzeye sahiptir ve akşam sohbetleri veya aile ve arkadaşlar arasındaki partiler sırasında atıştırmalık ve içeceklerin yerleştirilmesi için ekstra bir yüzey alanı sağlar.

Glass and wooden tea table design for a brown-themed living roomGlass and wooden tea table design for a brown-themed living room
Kahverengi temalı bir oturma odası

Toparlıyoruz

Genel olarak, ahşap bir sehpa, zamansız ve pahalı olan ve yaşam alanınıza sıcak ve samimi bir his veren mükemmel bir mobilya parçasıdır. Sorularınız için size memnuniyetle yardımcı olacak DesignCafe’deki iç mimar ekibine danışın.

Ahşap Çay Masası Tasarımları Hakkında SSS

Ahşap sehpanın rengini ve kaplamasını mobilyalarınıza uyacak şekilde özelleştirebilir misiniz?
Ahşap sehpanın yüzeyini ve rengini mevcut mobilyalarınıza uyacak şekilde özelleştirebilirsiniz. Genel görünümünü ve dokusunu geliştirmek için mat, yarı parlak veya çok parlak kaplama uygulayın.

Çay masası ile sehpa arasındaki temel fark nedir?
Bir çay masası, çoğunlukla oturma odasında içecek servisi yapar. Bazı tasarımlar kitap, dergi ve diğer küçük eşyaları sergilemek için bir depolama seçeneğiyle birlikte gelir. Sehpalar, çay masalarına göre nispeten daha küçük boyuttadır.

Ahşap bir çay masası tasarımı için en iyi ahşap hangisidir?
Ahşap bir çay masası tasarımı için en iyi ahşap aşağıdakilere göre seçilebilir:

 • Dayanıklılık – Maun, Ceviz, Akçaağaç
 • Estetik – Meşe, Kiraz, Gül Ağacı

Ahşap çay masalarının yaygın şekilleri nelerdir?
Oval/yuvarlak sehpalar odanızın hatlarını yumuşatır, çocuk dostudur ve kavisli seksiyonel koltukları tamamlar. Kare/dikdörtgen sehpalar L şeklindeki ve daha uzun kesitli koltuklarla iyi uyum sağlar. Altıgenler, üçgenler ve geometrik sekizgenler de ahşap çay masaları için alışılmadık derecede ilginç şekillerdir.

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir