Küçük Hint Evleri İçin Yerden Tasarruf Sağlayan Yaratıcı Mobilya Tasarımları

Yer tasarrufu sağlayan bu mobilya tasarımları, küçük tatlı alanınıza lüks ve stil katmanın akıllıca bir yoludur.

Kabul edelim. Emlak fiyatları yükselirken, bırakın büyük bir malikaneyi, büyük bir şehirde ev sahibi olmak bile şanslı sayılıyor. Ustalıklı, çok işlevli veya yerden tasarruf sağlayan mobilyalara sahip kompakt evler günün ihtiyacı. İç tasarımda ortaya çıkan trendler bu ihtiyacı büyük bir coşkuyla karşılıyor.

Küçük bir eve sahip olmak ve yine de onu tuhaf bir şato gibi göstermek gerçekten mümkün. Ayrıca, insanlar devasa evlere sahip olmanın dezavantajlarının farkına varmaya başlıyor. Kent sakinleri, yalnızca üç kişinin barınabileceği bir evin bakımı için bir tabur personel istihdam etme fikrinden vazgeçmekten çok memnun.

Büyük arazilere sahip olmak, özellikle de toplum (ve daha çok Y kuşağı) bağsız bir ruh haline doğru ilerledikçe, söz konusu bile değil. Bu eğilim evlerin alanlarına da yansıyor.

Bununla birlikte, dünyanızı küçük bir daireye sığdırmak, stilinizden ödün vermeniz gerektiği anlamına gelmiyor. Alanınızı mükemmelleştireceği kesin olan bu yer tasarrufu fikirleriyle her zaman akıllıca davranabilirsiniz.

[wpcc-iframe title=”10 SPACE SAVING Furniture Ideas for Small Apartments | Smart Furniture Ideas for Small Spaces” width=”640″ height=”360″ src=”https://www.youtube.com/embed/OM9FA_l7iIk?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture; web-share” referrerpolicy=”strict-origin-when-cross-origin” allowfullscreen=””]

Yer Tasarrufu Cennetine Giden Merdiven

Yüzeyin altındakileri ya da bu durumda merdivenin altındakileri kullanırsanız çok şey başarabilirsiniz. Eğer dubleks bir eviniz varsa, merdivenlerinizin telafi edilmesi gereken çok fazla alan kaplıyor olması muhtemeldir. Merdiveninizin altındaki alan pek çok farklı şekilde kullanılabilir. Aşağıda mini bir kütüphane tasarlayarak tüm kitaplarınızı raflara dizebilir, okumak/çalışmak için rahat bir köşe haline getirmek için birkaç yastık atabilir, hatta bu alanı mükemmel bir evcil hayvan kulübesine dönüştürebilirsiniz. Harry Potter’ın tüm odası merdivenlerin altındaydı. Bunu düşünmek için bir dakikanızı ayırır mısınız?

Merdivenlerinizi oyuna dahil etmenin bir başka yolu da, merdivenlerinizi çekmeceli olarak tasarlatmaktır. Normalde sizi sadece bir kattan diğerine taşıyan bu ahşap çekmeceler, artık etrafta dolaşmasını istemediğiniz sıradan eşyalar için gizli depolama alanları olabilir. Eski kitaplar, alet takımları, temizlik malzemeleri ve hediyeler – yakın zamanda kullanmayı düşünmediğiniz eşyalar, hiç düşünmeden doğrudan bu görünmez ninjalara gidebilir.

Understairs Storage For Small SpacesUnderstairs Storage For Small Spaces
Yer kazanmak için merdiven altına inşa edilen kitap rafları

Ek Okuma: Hint Evleri İçin Merdiven Tasarım Fikirleri

Yerden Tasarruf Sağlayan Koltuk Cum Yatakları Bir Kanepeden Daha Fazlasıdır Ama(t)

Çekyatlar gerçekten bir mobilya mağazası nimetidir. Ne zaman misafiriniz gelse, yatağınızı feda etmek gibi bir meleklik yapmak zorunda kalmayacaksınız. Yer tasarrufu sağlayan bu mobilya, sizi bütün bir geceyi kanepede geçirdikten sonra belinizin kırılmasından da kurtaracak!

Günümüzde mevcut olan modüler kanepe ve yatak tasarımları sayesinde, evinizde veya dairenizde ek bir misafir yatak odası olmasa bile, istediğiniz zaman beklenmedik kapı zillerine ev sahipliği yapabilirsiniz.

Sofa Cum Bed as a Multipurpose Furniture for small SpacesSofa Cum Bed as a Multipurpose Furniture for small Spaces
Çağdaş bir yataklı kanepe üzerinde dinlenen adam
Unlock the home interior secret to clutter free kids' bedrooms!

Futonlarla Eğlence

Oturma odanız için bir başka alternatif de (oldukça tasarruflu) bir futondur. Hafiftirler, görsel olarak çekicidirler ve kanepe-yatak ile aynı amaca hizmet ederler. Oturma odanızın geri kalan tasarımına bağlı olarak, bu ikisinden birini tercih edebilirsiniz. Artık resmi olarak kesintisiz bir Netflix film maratonuna sahip olabilirsiniz çünkü kabul edelim, hepimiz film jeneriği çaldığında yatağa gitmek için koltuktan kalkmaktan nefret ediyoruz. Artık kanepeniz sizin yatağınız, o yüzden keyfinize bakın! (Kelimenin tam anlamıyla)

Futon Mattress Multifunctional For Small SpaceFuton Mattress Multifunctional For Small Space
Futon tam yatağa dönüştürüldü

Yemek İçin Yerden Tasarruf Sağlayan Katlanır Masalar

Bir stüdyo daire veya hatta 2 BHK tercih ettiğinizde, gerçekten belirlenmiş bir çizim odanız yoktur. Ancak bu, aynı derecede ilkel görünen kendi çalışma alanınızı yaratamayacağınız anlamına gelmez. Katlanabilir masalar, küçük alanlar için yenilikçi mobilyaların ilgi odağı olmuştur. Kullanılmadıkları zaman sadece duvara yapıştırılırlar ve neredeyse hiç yer kaplamazlar. İş pantolonunuzu giydiğiniz anda, işte! Tüm ihtiyaçlarınızı bölmelerde saklayabileceğiniz sağlam ama şık bir çalışma masanız var. Daha büyük alanlarda bile her ihtimale karşı bunlardan bir tane bulundurulmalıdır. Fazladan bir tezgaha ne zaman ihtiyaç duyulacağını asla bilemezsiniz, değil mi?

Converting Fold Down Space Saving FurnitureConverting Fold Down Space Saving Furniture
Katlanarak masaya dönüşen ahşap duvar parçası, küçük evler için dönüştürülebilir bir mobilya parçasıdır

Dört Kişilik Aile Yemek Masası Takımı

Bir araya getirildiğinde, bu beş parçalı muamma tek bir mobilya parçası gibi görünür. Ancak akşam yemeği vakti geldiğinde, gerçek bir sürprizle karşılaşacaksınız. Fütüristik ama gerçekten sade görünümlü bu gizli yemek masası, ailenizi ve misafirlerinizi etkileyecek. Bu masa tam bir yer tasarrufu sağlar ve kullanılmadığında bile harika bir tasarıma sahiptir. Bunun gibi yenilikçi mobilyalar, küçük alanlar için gerçekten akıllı bir yer tasarrufu sağlar.

Compact Space Saving Dining Table For Small HomeCompact Space Saving Dining Table For Small Home
Beyaz masa ve dört adet istiflenebilir sandalyeden oluşan yemek odası

Çağdaş Katlanır Duvar Yatakları

Duvar yataklarının henüz normal bir yer yatağı konseptini tamamen ortadan kaldırmamış olması şaşırtıcı. Küçük bir dairede yaşamıyor olsanız bile, yerden tasarruf sağlayan bir duvar yatak ünitesine sahip olmak oldukça kullanışlı olabilir. Murphy yatakları uzun zaman önce popülerlik kazandı, ancak Hindistan’da çok fazla değil. Bir şekilde rahat olmadıkları veya bir eve dahil edilmelerinin kolay olmadığı genel bir yanlış kanıdır. Ancak, bu gerçek olmaktan çok uzak. Çoğu duvar yatağı – yer tasarrufu sağlayanların yanı sıra – dayanıklı tasarımlara sahiptir ve içinde uyumak rahattır. Sabah olduğunda boş kalan kısım memnuniyetle bale çalışma alanınız haline gelebilir, buna ne dersiniz? Bu yataklar, küçük alanları da gerçekten cesur hale getiren katlanabilir mobilyalardır!

Innovative Space Saving Folding Bed Wall Bed UnitInnovative Space Saving Folding Bed Wall Bed Unit
Katlanabilir yataklı lüks stüdyo daire
Home interiors by DesignCafe: 18% OFF

Katlanır Mobilyalarla Eğlence

Katlanan mobilyalarda çok gizemli bir şey var. Neye dönüşeceklerini asla bilemezsiniz. Yoksa biliyor musunuz? Bir an için gerçekçi olalım. Birkaç sandalyeden daha fazlasına ihtiyaç duyacağınız tek zaman, misafir ağırladığınız zamanlardır. Ve içinde yaşadığımız hızlı tempolu dünyada, bu ne sıklıkla oluyor? Ayda bir ya da iki kez mi? Mütevazı eviniz grubun takılma noktası olsa bile, tüm gün evinizin etrafında sandalyelerle karşılaşmayı hak etmiyorsunuz. Katlanır sandalyeler devreye giriyor. Kullanılmadıkları zaman askıdaki giysiler gibi asılabilen iki düz ahşap levha. Sorun çözüldü, rica ederim!

Compact Wooden Folding Chair For Small SpacesCompact Wooden Folding Chair For Small Spaces
Evin farklı alanlarında kullanılabilen ahşap katlanır sandalye

Bu (Yenilikçi) Bir Ada Meselesi

Mutfak adası, tadilat yapmadan da sahip olabileceğiniz çok işlevli bir mobilya parçasıdır. Ekstra tezgah alanı yaratır, kahvaltı yeri olarak kullanılabilir ve ekstra depolama için çekmeceleri ve kancaları vardır – ama hey, biraz yenilikten kimseye zarar gelmez. Tüm mutfak mobilyalarınızı yan yana dizmek yerine, tüm ihtiyaçları hepsi bir arada bir mutfak adasında bir araya getirerek mutfağınızın çok daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz. Böylece bu adada lavabo, ocak, çöp öğütücü ve oturup yemeğin tadını çıkarabileceğiniz tabureler yer alacaktır. (Tabii ki çöp kutularının karşı tarafında!)

Dahası, uygun bir kiler için yeriniz yoksa, küçük mutfağınızın en dar alanlarına sıkıştırılabilecek şık bir çekmece kiler tercih etmeyi düşünün.

Kitchen Island As a Multifunctional FurnitureKitchen Island As a Multifunctional Furniture
Bar tabureli çok amaçlı mutfak adası

Çok Fonksiyonlu Mobilya Olarak Kullanımı Kolay Uzatılabilir Masalar

Çalışma masanızda yemek yeme düşüncesi sizi rahatsız etmiyorsa, yemek masasından kurtulmanın mükemmel bir yolunu önerebilir miyiz? Tam teşekküllü bir yemek masasına dönüşen modern bir genişleyen masa edinin, böylece ayrı çalışma ve yemek alanlarına sahip olma konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Bu sadece yerden tasarruf etmekle kalmaz, aynı zamanda gerçek bir cep tasarrufu da sağlayabilir.

Adjustable Folding Table to Save SpaceAdjustable Folding Table to Save Space
Yemek masasına dönüşen normal ahşap masa
[wpcc-iframe title=”Hidden Dressing Table For Small Bedroom | Dressing Unit Design Ideas for Small Bedroom | DesignCafe” width=”640″ height=”360″ src=”https://www.youtube.com/embed/hOlSkiLEHnk?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture; web-share” referrerpolicy=”strict-origin-when-cross-origin” allowfullscreen=””]

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir