Evinizi Şık Tutacak 5 Çocuk Dostu Oturma Odası Tasarım Fikri

Çocuk dostu oturma odaları tasarlamak sandığınızdan çok daha kolay. Size nasıl yapılacağını gösteriyoruz.

Bir çiftin evinden çocuk dostu bir eve geçmek bir dönüm noktasıdır, size uykusuz geceler yaşatması gerekmeyen bir terfidir. Çocukları ağırlamak için Willy Wonka’nın fabrikasını taklit etmek zorunda değilsiniz. Bundan çok daha basit ve çok daha kolaydır. Birkaç akıllı tasarım hamlesiyle, yetişkin havasını koruyabilir ve yine de çocuk dostu bir oturma odasına sahip olabilirsiniz. Tüm grubun takılabileceği bir alan yaratarak küçük insanlarınızı karşılayın. DesignCafe size çocuk dostu oturma odası tasarımlarının ve stilin birbirini dışlamak zorunda olmadığını gösteriyor.

Büyüyen aileniz için çocuk dostu bir oturma odası için cep dostu, pratik çözümlerimize bir göz atın.

Çocuk Dostu Oturma Odaları İçin Akıllı Depolama Şart

Oturma odası tasarımınız ne kadar geniş olursa olsun, etrafta çocuklar varken her zaman yeriniz kalmayacaktır. Depolama seçeneklerine sahip çocuk dostu oturma odası mobilyaları seçmek, daha fazla alan yaratmanın ve oturma odasını dağınıklıktan uzak tutmanın bir yoludur. DesignCafe, oturma odanızın düzenli görünmesine yardımcı olacak ve taban alanını artıracak modüler dolaplar söz konusu olduğunda mükemmel seçeneklere sahiptir.

Alanınızda disiplini korumak için muhafaza hayati önem taşır. Az bakım gerektiren, dekoratif, kapalı saklama kutularına giriş yapın – ve kapalı kısmı yeterince vurgulayamayız. Saklama bankları, sedirler ve TV ünitesi olarak işlev gören credenzalar, oyun eşyalarını stilden ödün vermeden yakın tutmak için harika seçeneklerdir. Çocuk dostu oturma odasının düzenli ve tertipli görünmesini sağlarlar.

Kid-friendly living room with smart storage creates a clutter-free experience
Bank harika bir oturma ve depolama seçeneğidir

Çocuk Dostu Bir Oturma Odası İçin Performans Kumaşlarına Yatırım Yapın

Çocuk dostu oturma odası mobilyalarınız için ucuz bir döşeme malzemesi seçmenizi öneririz, böylece ihtiyaç duyulduğunda birkaç yılda bir değiştirebilirsiniz. Ya da hasarı bir madalya gibi taşıyan ağır hizmet tipi, performans kumaşını tercih edebilirsiniz. Endüstriyel sınıf kumaş çoğu hasara dayanabilir – bu yüzden giderek daha fazla tasarımcı bu kumaşa yöneliyor. Solmaya karşı dayanıklıdır ve yumuşak desen ve dokularda mevcuttur. Örneğin, dış mekan kumaşları, stilden ödün vermeden dayanıklı oldukları için çocuk dostu oturma odalarımıza giriyor.

Çocuk dostu oturma odası mobilyaları için doğal malzemeler yerine sentetik lifleri tercih edin. Bunların temizlenmesi daha kolaydır ve daha az aşınma ve yıpranmaya maruz kalırlar. Bunun tek istisnası deridir – kıyamet dışında neredeyse her şeye dayanabilir ve eskidikçe daha da iyi görünür. Kanepeler için kılıf da tercih edebilirsiniz.

Kid-friendly living room furniture with performance fabrics reduce maintenance timeKid-friendly living room furniture with performance fabrics reduce maintenance time
Performans kumaşları bakım süresini kısaltır
Plan your living room home interiors with us!

Yuvarlatılmış Kenarlar Çocuk Dostu Oturma Odası Tasarım Fikirlerini Yönetiyor

Genç aileler için keskin kenarlı mobilyalar tercih edilmemelidir. Aynı şey cam masa tablaları için de geçerlidir. Bunun yerine, büyük puflar, ahşap veya mermer masa tablaları, puflar ve şilteler daha iyi mobilya seçimleridir. Seramik ve cam dekor ürünleri gibi kırılabilir eşyaları ulaşılabilecek yerlerden uzak tutun. Koltuk ve masa seçenekleri ideal olarak döşemeli olmalıdır. Ancak bir sehpa istiyorsanız, kaza olasılığını azaltmak için ahşap yuvarlak bir sehpa seçin.

Ayrıca, oturma seçeneklerinde çeşitlilik olduğundan emin olun. Yüksek bir sehpanın altına birkaç sedir yerleştirin veya oturma odasına çocuk boyunda fasulye torbaları yerleştirin. Çocukların mobilyaların geri kalanı yerine zemin seviyesindeki oturma seçeneklerini nasıl tercih ettiklerine şaşıracaksınız.

Kid-friendly living room furniture with rounded edges prevents kids from getting hurtKid-friendly living room furniture with rounded edges prevents kids from getting hurt
Sehpanın altındaki sedirler daha fazla oturma alanı yaratır

Kilimler Çocuk Dostu Oturma Odalarını Yumuşatıyor

Halılar tamamen yetişkinlere yönelik evlerde bir tercih olabilir, ancak çocuk dostu oturma odalarında pratik olarak vazgeçilmezdir. Doğal liflerden yapılmış dayanıklı, kaymaz alan halıları çocukların soğuk zeminlerden ve sert düşmelerden korunmasını sağlar. Kazara dökülmeler olacaktır ve temizlemesi kolay bir halı, dökülmeler olduğunda sizi telaştan uzak tutar. Sentetik ve ipek halılar kolayca leke bırakır, bu nedenle çocuk dostu bir evde kötü seçimlerdir. Jüt, yün ve diğer doğal lifler daha iyi alternatiflerdir.

Kid-friendly living room rugs with anti-slipKid-friendly living room rugs with anti-slip
Yoğun tasarımlı bir halı lekeleri kamufle edecektir

Ayrıca, Anında Makyaj Vaat Eden Oturma Odası Halıları Hakkında Bilgi Edinin

Çocuk Dostu Oturma Odaları İçin Açık Düzen

Birbirine karışan geniş açık alanlar çocuklar için harikadır. Geniş alanlar keşif ve engelsiz oyun oynamayı teşvik eder. Bu kesintisiz alana dış mekanı dahil etmek için büyük pencereler ve sürgülü kapılar bile tercih edebilirsiniz. Alanı canlandırmak için çocuk dostu yeşillikler kullanın. Açık düzenler çok yönlüdür çünkü farklı mobilya parçaları kullanarak onlarla oynayabilirsiniz. Çocuklar büyüdükten sonra da ailenin değişen taleplerine yanıt vermeye devam ederler.

Kid-friendly living room with open layouts are great for kidsKid-friendly living room with open layouts are great for kids
Açık düzenler çocuk dostu oturma odası fikirlerine öncülük ediyor

Oturma odası bir evin en yoğun trafiğe sahip alanıdır. Aynı zamanda bir evin merkez üssüdür, harika sohbetlere davet eder ve ister film geceleri ister çocuklar için spontane bir oyun odası olsun, takılmak için her zaman hazır bir noktadır. Dağınıklığı önleyen depolama çözümleri ve çok yönlü oturma düzenleri içeren çocuk dostu oturma odası tasarım fikirlerimizi takip ederek, alanınızdan en iyi şekilde yararlanabilir ve büyükanne ve çocuklar da dahil olmak üzere tüm çocukları mutlu edebilirsiniz.

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir