8 Her Oturma Odasına Uygun Modern Koltuk Takımı Tasarımları

Oturma odanızın tadilatını kolayca planlamak için bu sekiz modern koltuk takımı tasarımına göz atın!

Mükemmel ev fikri kişiden kişiye değişir. Burası, sizin ve ailenizin uzun bir iş gününün ardından arkanıza yaslanıp dinlenmek ve rahatlamak için döndüğünüz yerdir. Bu rahatlamanın önemli parçalarından biri de rahatlayıp en sevdiğiniz filmi veya diziyi izleyebileceğiniz, yemek yiyip dinlenebileceğiniz, çocuklarınızla oynayabileceğiniz veya misafirleriniz geldiğinde onları ağırlayabileceğiniz rahat bir koltuk takımına sahip olmaktır. Dolayısıyla, kanepe yalnızca işlevsel bir odak noktası olmakla kalmaz, aynı zamanda oturma odasını tamamlayan bir merkez parçası olarak da çalışır. Bu nedenle, koltuk takımlarının estetik açıdan çekici ancak işlevsel olması gerekir.

Ancak koltuk takımı seçerken piyasada akıllara durgunluk veren sayıda seçenek mevcut: L şeklinde kanepe, U şeklinde kanepe, minimalist kanepe, üst düzey maksimalist kanepe, iki kişilik, üç kişilik, beş kişilik, loveseat ve hatta çekyat – seçenekler sınırsız. İşte hayallerinizdeki konfor için göz önünde bulundurmanız gereken bazı trend modern koltuk takımı tasarımları.

Modern Ahşap Kanepe ile Oturma Odanıza Eski Dünya Cazibesini Katın

Ahşap bir koltuk takımının gösterişli ya da abartılı olması gerekmez. Günümüzde ahşap mobilyalar ev sahipleri ve hatta kiracılar arasında trend. Aşağıdaki resimde gösterilen ve şık bir yapıya sahip olan ahşap koltuk takımı gibi. Eşsiz tasarımı odanın olduğundan daha büyük ve havadar görünmesini sağlıyor. Ahşap koltuk takımları çeşitli tasarımlara ve ahşap türlerine sahiptir. Ancak, bu mobilyalar termitleri çekmeye daha yatkın oldukları için masif ahşaptan yapılmışsa cilalama gibi uygun bakım gerektirir. Bu nedenle, modern bir ahşap koltuk takımı düşünüyorsanız, masif ahşap yerine işlenmiş ahşabı tercih edin.

Modern wooden sofa set design in living room
Bunun gibi şık ahşap koltuk takımları minimalizm hissi verir
Home interiors by DesignCafe: 18% OFF

L Şeklinde Modern Bir Seksiyonel Koltuk ile Oturma Alanını Artırın

Oturma odanızda boş alan varsa, modern L şeklinde bir kanepe veya seksiyonel eviniz için mükemmel bir eklentidir. Bir tarafı açık olan bu koltuk takımları yeniden düzenlenebilir ve çok yönlüdür. Bir ev partisine ev sahipliği yaparken oturma alanını artırın veya bir misafir uyuduğunda ilave yatak olarak düzenleyin.

İlk resimde gösterilen L şeklindeki kesit, daha büyük bir açık alan dairesi veya bir villa için mükemmeldir. Gri kumaş rahatlatıcıdır ve her renk şemasıyla uyumludur.

Öte yandan, bej kanepenin sadeliği, ikinci resimde arkasındaki şık kömür galeri duvarını mükemmel bir şekilde tamamlıyor. Zarif baş üstü avize, yaşam alanının estetiğini tamamlayarak ultra lüks bir görünüm kazandırıyor.

Modern l-shaped sectional sofa in living room to increase seating spaceModern l-shaped sectional sofa in living room to increase seating space
Koltuk takımının sadeliği çekici

Modern U-Şekilli Koltuk Takımı ile Bırakın Sohbetler Aksın

Geniş bir ailenin parçasıysanız, çok fazla oturma alanı sunduğu için evinizin büyük bir U şeklinde koltuk takımına ihtiyacı vardır. Merkezi bir kanepe, bu tür bir takımda iki eşit büyüklükteki yan kanepeyi birbirine bağlayarak U şeklini verir. Aşağıdaki resim, büyük krem rengi U şeklindeki kesitin bu aile odası için mükemmel olduğunu göstermektedir. Doğanın içeri girmesini sağlayan iki büyük Fransız kapı ile vurgulanmıştır. Ayrıca, benzersiz yerleşik TV ünitesi ve büyük avize bu sıcak ve şık aile odasını tamamlıyor.

Modern u-shaped sofa set design for living roomModern u-shaped sofa set design for living room
Büyük bir aileniz varsa veya sık sık misafir ağırlıyorsanız U şeklinde bir koltuk takımı tercih edin.

Küçük Aileler İçin Modern Üç Kişilik Kanepe

Modern üç kişilik kanepe genellikle yeni evli çiftler veya küçük ailelere sahip olanlar tarafından tercih edilir. Günümüzde kanepeler yaygın olarak üç kişilik olarak üretilmektedir. Aşağıdaki resimde gösterilen bu sade oturma odası tasarımından ilham alın. Orta büyüklükteki oturma odası, bu modern görünümlü rustik gri üç kişilik kanepe, tek kişilik bir kanepe ve büyük bir puf ile tamamlanmış görünüyor. Yer lambası ve uzun iç mekan bitkisi odaya yükseklik katarken, koyu renkli alan halısı ve üç parçalı modern sehpa oturma odasının açık renk düzenine boyut katıyor. Bu modern oturma odası tasarımı kolaylıkla kendiniz de yapabilirsiniz.

Modern three-seater grey sofa for small familiesModern three-seater grey sofa for small families
Bu modern üç kişilik kanepe ile içinizdeki iç mimarın dışarı çıkmasına izin verin
End to end home interior solutions with personalised designs

Zamansız Deri Koltuk

Deri kanepeler zamansızdır. Ancak bunun sıkıcı olması gerekmez. Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi, deri kanepe lüks oturma odasını mükemmel bir şekilde tamamlıyor. Beyaz mermer zemin, koyu renkli ahşap asma tavan, süslü mermer sehpa ve duvardaki devasa ayna çalışması, bu görkemli yüksek arkalıklı kahverengi kanepe ile zarif bir şekilde bir araya geliyor. Oturma odası lüksü haykırıyor.

Leather sofa set design perfectly complements the luxury living roomLeather sofa set design perfectly complements the luxury living room
Deri kanepeler zengin bir oturma odasında kendini gösteriyor

Küçük Oturma Odaları İçin Kanepe Tasarımları

Dairenizde yer sıkıntısı varsa, L şeklinde bir seksiyonel koltuk getirerek mevcut alandan en iyi şekilde yararlanın. Çok yönlü olduklarından, ayarlanabilir kısmı çıkarabilir, ekstra ayrı oturma alanı oluşturabilir veya masa olarak kullanabilirsiniz. Aşağıdaki resimden ilham alın. Deniz mavisi kesit koltuk ve bebek mavisi şezlongun, sade beyaz odayı nasıl canlı gösterdiğine bakın. Resim galerisi duvarı mükemmel bir oda dekoru olarak çalışıyor ve zemin lambası yükseklik katıyor. Açık renklerle boyanmış odalarda, yeşillik biraz hayat serpmek için bir zorunluluktur – bu nedenle, saksı iç mekan bitkileri köşeye yerleştirilmiştir.

L-shaped sectional sofa designs for small living roomL-shaped sectional sofa designs for small living room
Küçük bir oturma odası için mükemmel bir tasarım

Büyük Evler İçin Beş Kişilik Kanepeler

Aşağıdaki resimde görülen püsküllü mavi beş kişilik kanepe, canlı renklerin sessiz bir renk paletine sahip bir daireye nasıl dahil edilebileceğinin mükemmel bir örneğidir. Büyük pelüş alan halısı, yüksek arkalıklı şezlong ve ahşap kahve ve yan sehpalar oturma odasına rahat ve şık bir hava katmış. Bu beş kişilik kanepe, büyük bir daire veya modern bir villa için harika bir ek olabilir.

5 seater sofas are perfect for a large living room5 seater sofas are perfect for a large living room
Beş kişilik kanepeler geniş bir oturma odası için mükemmeldir

Ayrıca, Loveseat Ideas’a da göz atın

Kompakt ve Çok Yönlü Çekyatlar

Ayrı bir oturma odası için fazla alana sahip olmayan bir stüdyo veya 1BHK dairede yaşıyorsanız, çekyatlar sizin için mükemmeldir. Bunlar artık bir kanepe ve rahat bir yatağa sahip olmak isteyen ancak sınırlı bir bütçeye sahip olan genç profesyoneller arasında popüler. Çekyatlar kanepe pozisyonunda iki-üç kişiyi rahatlıkla taşıyabilir. Geceleri, rahat bir yatak yapmak için düzleştirin. Birisi geldiğinde misafir yatağı olarak da kullanılabilir.

A compact and versatile sofa bed is ideal for a 1 bhk apartment that doesn't have much spaceA compact and versatile sofa bed is ideal for a 1 bhk apartment that doesn't have much space
Misafiriniz geldiğinde çekyat kolay bir çözümdür
End-to-end home interior solutions at affordable prices

Kanepeler her fiyat aralığına, renk şemasına, kumaşa ve stüdyo daireden lüks bir villaya kadar her eve uygun olarak mevcuttur. Gerçekten de herkes için bir şeyler var. Ancak hangi tarzın mekanınıza uygun olacağı konusunda kafanız karıştıysa, bırakın tasarımcılarımız sihirlerini konuştursun. Bugün ücretsiz bir danışmanlık alın. Ayrıca, bu tasarımlara olan sevginizi aşağıdaki yorumlar bölümüne yazmayı unutmayın!

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir