Eviniz için 12 Muhteşem Duvar Vitrini Dekorasyonu / Tasarımı

Duvarlarınızı hafife almayın. Onları bu inanılmaz güzellikteki vitrin tasarımlarıyla süsleyin. Rehberimizi şimdi okuyun.

Duvarlar boş tuvallerdir. Birbirlerine bağlar, güçlendirir, anılar inşa eder ve yeniden yaşatırlar. Duvarlar tamamen işlevseldir, evleri ve farklı işlevsel alanları birbirine bağlayan çekirdeği oluşturur ve onları uyumlu bir bütün halinde bir araya getirir. Duvarlar hafife alınacak şeyler değildir. Onu dekore etme ve süsleme şekliniz evinizin havasını yükseltebilir ya da genel görünümü tanımlayan alanlar yaratabilir.

Duvar vitrin tasarımları, duvarların görünümünü ve hissini vurgular. Onları güzel ve çekici hale getirmenin çeşitli yolları vardır. Evimizi tasarlarken genellikle koleksiyon eşyalarını bir araya getirerek işe başlarız. Boş duvarları doldurmak için bir grup resim, fotoğraf, bazı sanat eserleri veya el işleri. Bu gelişigüzel bir görünüm ve his yaratır, güzel bir evi mahvedebilecek bir kopukluktur. Kentsel Hint evlerinin çoğu sınırlı alana sahip olduğundan, eşyaları yere yerleştirmek pek mantıklı değildir. Eşyaları sergilemek, önemli aletleri yerleştirmek ve güzel eşyaları göstermek için duvar vitrinleri yapmak onlar için en iyisidir.

Boş duvarlar tasarımcıya hazırdır. Çok fazla çalışmaya ihtiyaç duymazlar ancak iyi tasarlandıklarında bir evin rahat veya minimalist, geleneksel veya rustik görünmesini sağlayabilirler. Tüm alanın öne çıkması için dekor ve tasarımların iletmeye çalıştığınız temayla eşleşmesi gerekir. Bir ev sahibi olarak, duvar vitrinleri tasarlamak, onlarla ne yapılacağını bilmeniz koşuluyla kolaydır. Duvar vitrini tasarımları ve bunları süslemenin sayısız yolu hakkında ihtiyacınız olan tüm bilgilere sahibiz.

Salon İçin Duvar Vitrini Tasarımı

Oturma odası bir evi sergileyen bir alandır. O halde, duvarları ve iç mekanları mümkün olan en iyi şekilde yapılmalı ve dekor ve mobilyalarla uyumlu bir şekilde bir araya getirilmelidir. Tasarım modern minimalist ise, dekor düz çizgileri ve minimal dikkat dağıtıcı unsurları yansıtacaktır. Benzer şekilde parlak, psychedelic iç mekanlar stratejik olarak yerleştirilmiş aynalar ve aydınlatma ile iyi sonuç verir. İstediğiniz görünüm ne olursa olsun, aşağıda duvar vitrin tasarımları için birkaç harika fikir bulunmaktadır.

Fotoğrafik Duvar Vitrin Tasarımı

Wall showcase design for hall with photograph studded wall showcase for memories and nostalgia
Anılar ve nostalji için fotoğraf çivili duvar vitrini

Fotoğraflar her evin olmazsa olmazıdır. Çoğumuz onları anımsamak, anıları toplamak, geçen zamanı hatırlatıcı olarak takip etmek için biriktiririz. Fotoğraflarla dolu vitrinler geleneksel evleri anımsatır. Camla kaplanmış veya serbest ve yüzer olabilirler, bir resim kolajı veya tek başına çerçeveler olabilirler. Oturma odanıza bağlam ve eski dünya cazibesi kazandırmaya yardımcı olurlar.

Wall showcase designs that will steal your heart

İfade Koridor Vitrinleri ile Şımarık Olun

Wall showcase design for living room indian style showcasing wall mounted wooden showcase design
Ahşap vitrinler dekor vurgularıyla göz dolduruyor

Koridor, oturma odanızın bir uzantısı olarak tasarlanabileceği gibi, duvar raflarına yerleştirilen fotoğraflar, tablolar, duvar çörekleri veya antika eşyalarla tek başına da kullanılabilir. Koridor, özellikle bir evin iç mekanlarına açıldığı ve vitrinler onu doldurmanın harika bir yolu olduğu için muhteşem duvar tasarımlarını sergileyebilir.

Duvara Monte Vitrin Tasarımının Harikası

Wall showcase design with glass for living room wall showcase design in hall
Dekor öğeleri içeren ahşap çerçeveli bir vitrin, her oturma odası için harika bir fikirdir

Duvara monte vitrinler, duvara asılan ve ayakları üzerinde durmayan mobilya tasarımlarıdır. Yapılması, düzeltilmesi ve bakımı kolaydır. Duvara monte vitrinler çeşitli yüzeylere ve stillere sahiptir. Tamamen kapalı olanları ve faydacı kullanım sağlayanları vardır. Dış kapılar, yapıyı basit tutarak geleneksel veya modern tarzlarda tasarlanmıştır.

Ayrıca, Ev İçin Ahşap Vitrin TasarımlarıHakkında Daha Fazla Bilgi Keşfedin

Hint Stili Duvar Vitrin Tasarımları

Living room indian style wall showcase design or corner showcase cabinet in kitchen as furniture
Basit bir Hint tarzı vitrinde duran eserler kümesi

Hint evleri için vitrin tasarımları basitten ayrıntıya, sıradan olandan süslü olana kadar çeşitlilik gösterebilir. Geleneksel yaşam tarzlarının bir mirası olan ve geçmiş zamanları anımsatan bu ayaklı vitrinler hemen hemen her evde bulunur. İster küçük, ister uzun, ister ağır olsun, vitrinler eskiden beri bibloları ve meraklıları, fotoğraf çerçevelerini ve hatıraları, vazoları ve müzik sistemlerini saklamak için kullanılıyor. Geçmişin, bugünün ve geleceğin anıları için birer sunak haline gelmişlerdir. Mevcut bağlamda, Hint tarzı duvar vitrinleri tasarım açısından çok yönlüdür ve evin ruh halini yansıtan daha ilginç, yaratıcı ve yaratıcı hale gelmiştir. Açık raflı ya da kapalı, ahşap ya da MDF’den yapılmış, parlak ya da mat yüzeyli olabilirler.

Ücretsiz Yüzer Duvar Vitrin Tasarımı

New model designer floating showcases are made of light wood or even metal with a wall showcase design
Kullanışlı ve zahmetsiz yüzer vitrin kolay saklama sağlar

Duvara yatay veya dikey olarak yerleştirilen yüzer vitrinler modern iç mekanları tamamlar. Basittirler, zahmetsizdirler ve odanın görünümünü zenginleştiren birkaç meraklı eşyayla süslenebilirler. Yüzer vitrinler hafif ahşaptan veya hatta metalden yapılır. Sağlamlıkları ve yapıları daha fazla depolama ve yaratıcı sergilemeye olanak tanır.

TV Vitrinleri Trend

Most popular showcase design for living room tv wall showcase design or drawing room or bedroom
Televizyon ve aletler için minimalist vitrinler popüler bir seçimdir

En popüler vitrin tasarımlarından biri. TV’ler, kitap ve bibloların yanı sıra aletlerin yerleştirilmesi için daha büyük nişlere ve raflara ihtiyaç duyar. Modüler vitrinler çok popülerdir. Cihazlar ve aletlerle birlikte tavandan duvara istiflenebilir veya sadece bu tek cihaz için küçük olarak hazırlanabilirler. Sağlamlık, televizyon vitrinleri için ana kriterdir.

Komple Stil İçin Şık Çağdaş Duvar Vitrini

Open shelf wooden showcase design for wall can be used in bedroom, living room, drawing room or hall for wall showcase design
Açık raflı çağdaş vitrin tasarımı şık bir ifade yaratır

Şık, zarif ve çağdaş stilleri tamamlayan bu vitrinler ahşap, metal veya diğer malzemelerden yapılabilir. Kaos yaratmazlar ve odaya bir zarafet duygusu katarlar. Çağdaş vitrinler, oturma odalarına doku kazandırma ve alan boyunca ilgi çekici noktalar yaratma ihtiyacından doğmuştur.

Do you want a dream home with interiors that last a lifetime

Zarif Süslemeli Duvar Vitrinleri

Latest Wall hanging or mounted showcase designs are modern furniture designs made of simple glass wall showcase design
İnce dokulu, buzlu cam vitrin

Adından da anlaşılacağı üzere, bu vitrinler daha süslüdür, dokulu cam ve raflarla birlikte gelir, göz alıcıdır ve çeşitli renk kombinasyonlarında mevcuttur. Süslemeli vitrinler, mozaik ve farklı malzemelerle tasarlanmış, süslü tasarımlı ve aydınlatma için köşeleri olan kendi başlarına ifade parçalarıdır. Sakladıkları antika eşyaların tarzını geliştirirler.

Aydınlatmalı Duvar Vitrinleri

Wall showcase design with lighting inbuilt LED and lighting placed strategically in the showcase design
Odak aydınlatmalı vitrinler vurgulamak istediğiniz dekora odaklanır

Vitrinler daha modern ve şık bir görünüm için ince bir şekilde aydınlatılabilir. Vitrine stratejik olarak yerleştirilen dahili LED’ler ve aydınlatma, dikkat çekici parçalara odaklanmak için kullanılır. Bunlar da odanın etrafındaki aydınlatmayı tamamlayacak şekilde tasarlanır.

Duvarlar İçin Labirent Vitrin Tasarımları

Wooden Maze showcase designs for walls designed with pull out tall units are modern living room wall showcase design
Çok raflı labirent vitrinleri çeşitli boyut ve şekillerde dekorlara uygundur

Labirentin karmaşıklığıyla tasarlanan bu çok raflı vitrinler, birbirine bağlı alanlara sahiptir ve çeşitli öğeleri saklamak için çeşitli ilgi çekici nişlerle yapılmıştır. Yatay ve dikey hizalanmaları sayesinde farklı yükseklik, renk ve dokulardaki eşyalar için kullanılabilirler.

Minimalist Duvar Vitrin Tasarımı

Minimalist hidden wall showcase design with TV is modern simple wall showcase design for Indian living room
Sade, şık bir oturma odası vitrini stili yansıtıyor

Minimalist vitrin tasarımları, işlevden ödün vermeden stili yansıtır. Sade, zarif ve farklı nişlerle şekillendirilmişlerdir. Basit temel renk ve tasarımlarda, çok fazla dikkat çekmeden kitapları, merak uyandıran eşyaları ve eserleri sergileyebilir ve odaya zarif bir şekilde uyum sağlayabilirler. Sıra dışı, şık ve tarz sahibi olan bu tasarımlar, minimalist dekonstrüksiyonlu evlere daha çok yakışıyor.

Çocuk Odası İçin Duvar Vitrin Tasarımları

Wall showcase design for kidsroom to store toys, books and more in a simple modern kidsroom.
Çocuk odası için parlak sarı bir duvar vitrini

Çocuk odası için vitrin tasarımı çok farklıdır. İhtiyaç daha çok depolama ve tamamen işlevsel olduğundan, yaratıcılık için de daha fazla alan vardır. Üzerinde güzel resimler ve ilginç kapı kolları bulunan beyaz vitrinler, kupa ve hikaye kitaplarını sergilemelerine, oyuncak ve kıyafetleri saklamalarına yardımcı olur.

Duvar vitrinleri geniş bir tuval sunar ve çeşitli şekillerde tasarlanabilir. Görünüşleri ne kadar önemliyse, onları inşa ederken dikkat edilmesi gereken kriterler de o kadar önemlidir. Eviniz için bir tane hazırlamadan önce aşağıdaki ipuçlarını mutlaka not edin.

  • ALAN – Odanın boyutlarını ölçtükten sonra bir vitrin tasarımı oluşturun. Mevcut alana bağlı olarak bir vitrin koleksiyonu veya tek bir vitrin yapmayı seçebilirsiniz.
  • ŞEKİL – Duvar vitrininin şekli, mekanın genel tasarımının yanı sıra beğenilerinize de bağlıdır. Geometrik desenli iç mekanlarda yuvarlak raflar yersiz görünebilirken, pastel odalarda siyah/koyu renkli raflar çok fazla dikkat çekebilir. Doğru türde bir vitrin tasarımıyla bir odayı tamamlayın ve geliştirin.
  • BÜTÇE – Vitrin bütçeleri tasarıma, karmaşıklığa, kullanılan malzemeye ve yapıya bağlı olarak değişir. Kare ve dikdörtgen vitrinler, alışılmadık tasarımları nedeniyle yüzer raflara ve yuvarlak vitrinlere göre daha ucuzdur.

Duvar vitrin tasarımları hakkında okumaktan keyif aldıysanız, ayrıca keşfedin:

  • Oturma Odası İçin Cam Vitrin Tasarımları
  • Son Mutfak Vitrin Tasarımları

Duvar Vitrin Tasarımı Hakkında SSS

1. Duvar vitrin tasarımlarında yaygın olarak hangi malzemeler kullanılır?
Duvar vitrini tasarımlarında yaygın olarak kullanılan malzemeler arasında her biri benzersiz estetik ve dayanıklılık sunan ahşap, cam, metal ve MDF yer alır.

2. Küçük odalar için yerden tasarruf sağlayan duvar vitrini tasarımları var mı?
Evet, daha küçük odalar için sınırlı alanı optimize eden yüzer raflar, kompakt dikdörtgen üniteler ve dikey raflar gibi yerden tasarruf sağlayan seçenekler mevcuttur.

3. Optimum sergileme için aydınlatma bir duvar vitrinine nasıl dahil edilebilir?
Duvar vitrinlerindeki aydınlatma, dahili LED armatürler veya stratejik olarak yerleştirilmiş spot ışıkları kullanılarak entegre edilebilir ve böylece vitrinin görsel çekiciliği artırılabilir.

4. Bir duvar vitrini mevcut ankastre mobilyalara veya duvar ünitelerine entegre edilebilir mi?
Kesinlikle, duvar vitrinleri mevcut ankastre mobilya veya duvar üniteleriyle sorunsuz bir şekilde entegre olarak işlevselliği ve estetiği artırır.

5. Duvar vitrini malzemeleri için çevre dostu veya sürdürülebilir seçenekler var mı?
Geri kazanılmış ahşap veya geri dönüştürülmüş malzemeler gibi çevre dostu seçenekler, duvar vitrini tasarımları için popüler hale geliyor ve sürdürülebilir seçenekler arayan çevreye duyarlı ev sahiplerine hitap ediyor.

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir