Sunmica Tasarımı ve Eviniz İçin Kullanım Alanları Hakkında Hızlı Bir Okuma

Çok yönlü ve zengin sunmica hala trend!

Sunmica güvenilir bir laminat markası olarak kabul edilmektedir. Xerox’un fotokopi ile eşanlamlı hale gelmesi gibi, Sunmica da o kadar popüler oldu ki, ‘laminat’ kelimesinin yerini kendi kelimesi aldı. Bu yüzden satıcılardan marangozlara, müteahhitlerden ev sahiplerine kadar herkes laminat yerine Sunmica’ya ihtiyaç duyduklarını söylüyor.

Yani, Sunmica’yı düşündüğünüzde, aslında evinizdeki mobilyalarınız için laminat kullanmak istediğinizi ima ediyorsunuz. Ancak herkes birbirinin yerine laminattan Sunmica olarak bahsetmeye devam ediyor. Çünkü bu marka bu kadar yaygın ve dikkat çekici hale geldi.

Sunmica Nedir?

Sunmica ağırlıklı olarak ev dekorasyonu ve tadilatı için kullanılıyor. Kalitesi, sağlamlığı, fiyatı ve çeşitli özellikleriyle Sunmica, laminat olarak tercih ediliyor.

1960’larda Bombay Burmah Trading Corporation & Formica International tarafından bir ortak girişim duyuruldu. Formica India Limited laminatlarını piyasaya sürmeye başladı. 2011 yılında şirketin adı AICA Sunmica olarak değiştirildi. Şirket 1998 yılında Sunmica’yı tanıttığında tarihi yeniden yarattı.

What is sunmica- laminate used in the foyer area is home decoration.
Sunmica, laminatların ev dekorasyonunda kullanılma şeklini değiştirdi

Sunmica Nelerden Yapılmıştır?

Plastik reçineler, aesthete kahverengi ve yarı saydam kağıdın karışımından üretilen Sunmica, ilginç bir şekilde daha hafiftir. Kalınlığı 1,5 milimetre olan diğer Formica çeşitleriyle karşılaştırıldığında Sunmica’nın kalınlığı sadece 1 milimetre.

Aynı nedenle, neredeyse laminatların bir alternatifi olarak Sunmica, başka hiçbir markada olmadığı kadar büyük bir marka hatırlanabilirliğine sahiptir. 400’den fazla renk tonu ve sayısız dokusu bulunan Sunmica, inkar edilemez bir şekilde zamansızdır.

Sunmica genellikle üç tabakadan oluşur. Bunlar dekoratif amaçlar için kullanılmayan taban katmanı ile sıralanır. Marangozlar bu taban katmanı üzerine yapıştırıcı uygular. Ancak, ikinci katman dekoratif bir katman olarak çalışır. Büyük ölçüde bir tabaka olduğu için, bu tabaka üzerinde istediğiniz tasarımı yaptırabilirsiniz. Son olarak, yarı saydam olan en üst katman gelir ve aynı çizilme direncini garanti eder.

Sunmica sheet design in the white study room used as an overlay for furniture.Sunmica sheet design in the white study room used as an overlay for furniture.
Çekici bir laminat olan Sunmica tasarımı, mobilya kaplaması olarak kullanılır
Want the perfect sunmica laminate for your home

Sunmica Su Geçirmez mi?

Özünde, Sunmica dayanıklıdır ve çizilmeye karşı da dirençlidir. Dahası, normal ısıya, aşınmaya ve neme belirli bir sınıra kadar dayanabilir. Ancak suya maruz bırakma konusunda titiz davranmanız gerekir. Çünkü su geçirmez olmadığı sürece, uzun süre suya yakın tutulduğunda kolayca yamulabilir.

Plywood sunmica design is durable and scratch-resistantPlywood sunmica design is durable and scratch-resistant
Sunmica çok fazla suya maruz kalırsa, kesinlikle su geçirmez olmadığı sürece çözülebilir.

Sunmica Kalitemi Nasıl Kontrol Edebilirim?

Aşınma ve yıpranma, fiziksel olarak çizilme, buhar ve neme maruz kalma, kimyasal maddelerle zorlanma, yangın veya yanıklar yoluyla Sunmica’nın kalitesini ölçebilirsiniz.

Light and dark wooden texture sunmica designs quality in this study room is excellentLight and dark wooden texture sunmica designs quality in this study room is excellent

Sunmica Kullanım Alanları

Sunmica oldukça çok yönlü olduğundan, isterseniz evinizin her köşesinde kullanabilirsiniz. Mobilyadan, duvar panellerine, masa üstlerine, tavandan döşemeye kadar her yerde kullanılabilir. Ayrıca, gerçek ahşaptan nispeten daha ekonomiktir ve bu nedenle ev sahipleri arasında popüler bir seçim haline gelmiştir.

Sunmica design in this kitchen cum pooja area made from woodSunmica design in this kitchen cum pooja area made from wood
Sunmica mobilyalarınızdan yer döşemelerinize kadar kullanılabilir

En İyi Sunmica Hangisi?

AICA Laminates, Durian, Northern Laminates, Greenlam, Century Ply, Formica, Merino Laminates, Sundek, Asis Laminates, Delta Laminates gibi şirketler sektördeki en iyi laminatlardan bazılarını sunmaktadır.

Latest sunmica design for dressing table and doorLatest sunmica design for dressing table and door
Laminat sunan çeşitli premium markalar vardır, beklentilerinizi karşılayanları seçebilirsiniz.

Şimdiye kadar Sunmica aka laminatlar hakkında sağlam bir fikir edinmiş olmalısınız. Eviniz için Sunmica’nın doğru rengini ve dokusunu seçmek için aynı şeyi kullanmaktan çekinmeyin. Evinizin görünümünü kesinlikle geliştirecek ve daha zarif hale getirecektir. Eviniz için doğru Sunmica tasarımını seçmek üzere rehberli bir danışmanlık için, danışmanlığımızı rezerve etmekten çekinmeyin.

Keşfedin, Hakkında Daha Fazla Bilgi

  • PVC Laminat
  • Laminata Karşı Kaplama
  • Design Cafe’den Son İç Tasarım

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir