Anasayfa » Kadın » İğne Oyası » İğne Oyası Modelleri » İğne Oyası Havlu Kenarı Modelleri 2023

İğne Oyası Havlu Kenarı Modelleri 2023

Türk kültürünün olmazsa olmazlarından birisi de iğne oyasıdır stres atmak içinde yapılır ve yapıldığına değecek bir uğraştır ev hanımlarına, genç kızların evlilik hayallerini süsleyen çeyizlerin büyük çoğunluğunu oluşturur. Gelin adayları çeyizlerini eve gelen hanımlara gösterirken hiçbir kusur olmasını istemezler. Havlu kenarı iğne oyaları da bu emeğin göstergesidir. İğne oyası evinizin de birçok yerinde karşınıza çıkabilecek bir el işidir örneğin televizyon sehpasında küçük süslü örtü, tülbentlerde kenarları kıvırmak için, yatak odasında yastık kılıflarında, yorganlarda ve sıkça kullandığımız havlu kenarlarında çeşit çeşit iğne oyasına rastlarsınız. Özellikle çeyizlerin olmazsa olmazıdır iğne oyaları, daha çok çiçek desenleri , ağaç yaprakları, boncuklu çiçekli ya da zikzak şeklinde çok sayıda renk renk iğne oyası şekli vardır .Peki iğne oyasında en çok hangi modeller havlu kenarına tercih ediliyor? 2023 en yeni moda iğne oyası havlu kenarı modelleri görmek ve siz de denemek isterseniz aşağıya birçok faklı sitilde iğne oyası modeli bıraktım inceleyebilirsiniz.

Yukarıdaki bu model artık klasikleşmiş bir havlu kenarı iğne oyası modelidir çoğu evde bulunur. Alt taraftaki modellerin daha çok ilginizi çekeceğini düşünüyorum. Komşularınızın da sizden öğrenmek isteyeceği modelleri aşağıdan görebilirsiniz.

Bu iğne oyasının yapımında en alta küçük zincirler atılır ve bunun üzerine desenlerinizi yapmaya başlarsınız sağlamlığını bu küçük zincirlerden alır, yapımı biraz zorlasa da işin sonunda emeğinizin karşılığını verir.

Bir havludaki iğne oyası için renk seçmek kolaydır eğer sade bir havluysa ama renkliyse havlunuzun içindeki renklere göre seçim yapmanız havlunuza daha hoş bir görünüm sağlar.

Post navigation

  • Bu metin ve resimlerden sonra iğne oyası öğrenmeye gidiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir