Kaçırmak İstemeyeceğiniz 6 Çarpıcı Osmanlı Sehpa Tasarımı

Eviniz için bu Osmanlı sehpa tasarım fikirleri ile oturma odanıza ilginç bir unsur katın.

Puf, oturma odasının en küçümsenen parçalarından biridir. Hibrit bir parçadır – ekstra oturma, dekoratif bir tabure ve hatta bir sehpa için mükemmeldir. İşte bu doğru! Osmanlılar eviniz için hem işlevsel hem de estetik bir eklenti olabilir. Eviniz için satın alacağınız ilk parça olmasa da, depolama alanınız yetersizse, geleneksel sehpadan vazgeçip, gizli bir depolama çözümü olarak çok amaçlı kullanılabilen bir puf sehpa tercih edebilirsiniz.

Eğer bir osmanlı sehpa düşünüyorsanız, bunu en sona saklamanızı öneririz. Sehpa, oturma odasındaki diğer mobilyaları, yani kanepeyi/koltuğu tamamlamalıdır. Ayrıca, bir sehpaya yatırım yapmadan önce yüksekliği ve dolgunluğu hakkında düşündüğünüzden emin olun.

Yüksekliği, çok kullanımlı bir puf ararken göz önünde bulundurmanız gereken önemli faktörlerden biridir. Pufunuzun yüksekliği kanepenizden 4 inçten fazla olmamalıdır. Uyluk kaslarınızı zorlamadan ayağınızı rahatça yukarıda tutabilmelisiniz.

Sedir yüzeyi genellikle sehpa olarak kullanılamayacak kadar pelüştür ve tepsileri veya süsleri dik tutmayı zorlaştırır. Bu nedenle, bu sedirler yalnızca kanepeniz için ekstra bir koltuk veya tabure olarak kullanılabilir. Bir de sert, düz yüzeyli diğer sedir türleri vardır. Bu sedirler Osmanlı sehpası olarak pazarlanmaktadır. Kahve fincanlarınız, vazolarınız vb. için bir tepsi tutmak için mükemmeldirler. Ancak satın almadan önce kumaşın üzerine bir şey dökülmemesi için test edin.

Şimdi, en sevdiğimiz osmanlı sehpa tasarım fikirlerinden bazılarına geçelim!

Sade Bir Oturma Odası İçin Krem Osmanlı Sehpa

Krem, muhtemelen bir odayı süslemeden sofistike gösterebilecek tek renktir. Aşağıdaki oturma odasında krem rengi sedir sehpa, beş kişilik koltuk takımının ortasında mükemmel bir görsel denge oluşturuyor. Çay fincanı ve tabağı içeren bir tepsi ve küçük bir çiçek vazosu gibi eşyaları tutacak kadar sağlamdır. Ayrıca bacaklarınızı yukarı kaldırarak dinlenebileceğiniz kadar da yüksek. Renk, dokulu kahverengi duvara karşı açık yaşam alanının genel krem temasını mükemmel bir şekilde tamamlıyor. Ayrıca, bu büyük kare osmanlı sehpa odanın çok daha aydınlık görünmesini sağlıyor.

Cream ottoman coffee table makes a room look sophisticated
Zarif bir ev için krem rengi osmanlı sehpa

Rustik Bir Görünüm İçin Jüt Dokuma Osmanlı Sehpa

Kim demiş bir evin güzel sayılması için modern, ilkel ve düzgün olması gerektiğini? Rustik görünümde de garip bir cazibe var. Yuvarlak bir şezlongla eşleştirilmiş bu dokuma osmanlı sehpa bu oturma odasında çok iyi çalışıyor. Sanat baskılı duvar, bu bekar evinin rahat havasını daha da vurguluyor. Eşyaları tutmak için, bu dokuma cam üstlü osmanlı sehpa mükemmel bir şekilde çalışıyor. Bu dokuma osmanlı sehpayı oturma odası dışında balkonunuzda da kullanabilirsiniz.

Jute woven ottoman coffee table paired with a round lounge chair works well
Çekici bir yuvarlak hasır sehpa sedir

Döşemeli Osmanlı Sehpa ile Doku Katın

Evinize canlılık ve renk katmanın tek yolu boyalar, dekoratif objeler ve mobilyalar değildir. Evinizi dekore ederken güzel döşemeli bir osmanlı sehpa ve canlı bir koltuk takımı düşünebilirsiniz. Siyah ve beyaz baskılı Osmanlı sehpası, aşağıdaki resimde gösterilen oturma odasındaki zengin, sıcak rustik kanepeyle mükemmel bir kontrast oluşturuyor. Sizce de bu beyaz ve kahverengi evde çarpıcı görünmüyor mu?

Upholstered ottoman coffee table with texture creates contrast
Baskılı osmanlı sehpa ile kontrast yaratın

Kompakt Evler İçin Yuvarlak Deri Osmanlı Sehpa

Yer sıkıntısı olan bir evde geleneksel kare veya dikdörtgen bir sehpa, alanın daha da küçük görünmesine neden olabilir. Bu yüzden yuvarlak sehpaları deneyin. Aşağıdaki resimde, oturma odasındaki kanepe dışında herhangi bir ek sandalyeden vazgeçiyoruz. Yuvarlak osmanlı sehpa oturma odasının geniş görünmesini sağlıyor. Mermer tablalı suni deri taban, işlevselliğini korurken bu parçaya şıklık katıyor. Ayrıca yatak odasını oturma odasından ayıran duvarı kısmen yıktık ve cam bir sürgülü kapı yerleştirerek başarılı bir şekilde genişlik yanılsaması yarattık.

Round leather ottoman coffee table is ideal for small spaces
Küçük alanlar için yuvarlak deri osmanlı sehpa

Sığır Derisi Osmanlı Sehpası ile Lüksü Bir Çentik Yukarı Taşıyın

Kahverengi ve beyaz renk kombinasyonu hiç eskimeyen bir klasiktir. Nötr renk şemalarının canlılığını vurgular. Aşağıdaki resimde gösterilen salondaki inek derisi sedir sehpa da tam olarak bunu yapıyor. Çiftlik tarzı evin ferahlatıcı neşesi, taba rengi deri kanepe, yeşil kelebek sandalyeler ve osmanlı sehpa ile kusursuz bir kontrast oluşturuyor. Mükemmel bir görünüm yaratıyor.

Cowhide coffee table ottoman creates the perfect look in the living room
Üst düzey bir hava için inek derisi osmanlı sehpa

Dört Depolu Osmanlı ile Yerden Tasarruf Sağlayan Sehpa

Dört saklama puflu bir sehpa, stüdyo daireler için veya yemek masası için ayıracak ek yeriniz yoksa mükemmel bir seçimdir. Ayrıca, sedirler battaniye, yastık ve istediğiniz diğer her şeyi ulaşabileceğiniz ama gözden uzak bir yere koymak için gizli saklama bölmelerine sahiptir. Bu, kompakt, yerden tasarruf sağlayan ve çok amaçlı harika bir çözümdür.

Space saving coffee table with four storage ottomans perfect choice for studio apartments
Çok amaçlı, yerden tasarruf sağlayan osmanlı sehpa

Umarız bu Osmanlı sehpa tasarımları, evlerinizin görünümünü denemeniz için size ilham vermiştir. Bunlar sadece birkaç seçenek ama olasılıklar sonsuz. Piyasada pek çok çeşit mevcuttur. Yardım istiyorsanız, uzman tasarımcılarımızdan bir randevu alın ve evinizin iç mekanlarını ihtiyaçlarınıza göre planlamanıza yardımcı olalım. Daha fazla ev içi fikir için blog bölümümüze göz atın.

Sehpa fikirlerimizden bazılarına da göz atabilirsiniz:

  • Depolama Fikirleri ile Sehpa Tasarımı
  • Rustik Sehpa Fikirleri
  • Modern Sehpa

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir