Eviniz İçin Oval Şekilli Yemek Masası Tasarım Fikirleri

Oval bir yemek masası ile yemek odanıza farklı bir görünüm kazandırın

Bir yemek masası düşündüğünüzde, aklınıza gelen ilk belirgin şekil dikdörtgendir. Ancak alışılmadık bir yol izlemeyi tercih eden biriyseniz, eviniz için oval şekilli bir yemek masası almayı düşünebilirsiniz. Yemek odanıza farklı bir görünüm kazandırmanın yanı sıra, oval bir yemek masasının iyi bir seçim olmasının başka birçok nedeni vardır. Dikdörtgen bir yemek masası dekora keskin ve şık çizgiler katarken, oval bir yemek masası ile daha yumuşak ve kıvrımlı bir estetik elde edersiniz. Ayrıca, dikdörtgen bir masanın sivri kenarlarından kaynaklanan aksiliklere de veda edebilirsiniz. Oval şekilli bir yemek masası ile yemek zamanlarında yer darlığı konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Masa tablası, dikdörtgen bir masa ile aynı uzun ve geniş yüzey alanını keskin kenarları olmadan sunar.

Artık oval bir yemek masasının neden iyi bir karar olduğuna dair yeterince nedeniniz olduğuna göre, evinizde nasıl görüneceğine dair bir fikir vermek için işte size bazı oval şekilli yemek masası resimleri.

Yerden Tasarruf Sağlayan ve Şık 6 Kişilik Yemek Masası Oval Şekil

Oval şekilli 6 kişilik bir yemek masası, çok fazla yer kaplamadan yemek zamanları için geniş bir aileyi kolayca bir araya getirebilir. Bu 6 kişilik oval yemek masası seti, güzel ve zengin maun ağacından yapılmış ve beyaz renkte şık döşemeli sandalyelerle eşleştirilmiştir. Derin ahşap ve canlı beyaz arasındaki sofistike kontrast oyununa doyamıyoruz. Bu kombinasyon, geleneksel unsurlar ile modern tarzın mükemmel bir karışımıdır.

Bir Twist ile Geleneksel Oval Yemek Masası ve Sandalye Takımı

Bu geleneksel oval yemek masasının benzersiz tablası onu diğerlerinden ayırır. Yemek masası ve sandalye setinin geri kalanı, kalın masa tablası dışında geleneksel bir görünüme sahiptir. Geleneksel oval yemek masası, klasik cilalı ahşaptan yapılmış her iki tarafta iki kaide üzerine oturur. Sandalyeler de süslü sırtlıkları ve ayaklarıyla klasik unsurlara sahiptir. Bu arada, masa tablası farklı bir özelliğe sahip ve setin geri kalanıyla uyuşmuyor. Yatay ahşap plakaların görünümünü taklit eder ve tasarım için doğal ahşap desenleri kullanır.

Dört Kişilik Rahat Yemekler İçin Oval Ahşap Yemek Masası

Evinizin yemek odasında ailenizle birlikte keyifli yemekler yemek için oval ahşap yemek masasının etrafında toplanın. Bu oval ahşap yemek masası, esrarengiz bir görünüm veren parlak bir kaplamaya sahip koyu kiraz ağacından yapılmıştır. Ortada süslü bir kaide üzerine oturur ve püsküllü arkalıklara sahip minderli sandalyeler eşlik eder.

Hızlı Buluşmalar İçin Küçük Oval Yemek Masası

Küçük oval bir yemek masası ile evinizdeki boş bir köşeye amaca uygun bir makyaj yapın. Sevdiklerinizle çay, kahve ve atıştırmalıklar eşliğinde sohbet ettiğiniz bir köşeye dönüşebilir. Dikdörtgen bir masa basit ve sıkıcı görünebilir ancak küçük oval bir yemek masası eğlence unsuru katar. Bu küçük oval yemek masası ferahlatıcı altın meşe ağacından yapılmıştır ve çatal ayaklı bir kaide üzerinde durmaktadır. Sandalyeler ve minderli banklardan oluşan kombine oturma düzeni, daha fazla kişiye yer açılmasını sağlar.

Kolay Temizlik İçin Cam Tablalı Oval Şekilli Yemek Masası

Birçok kişi, temizlenmesi çok kolay olduğu için cam tablalı oval şekilli bir yemek masasını tercih eder. Yemek zamanlarında çok sayıda kişinin oturması beklenen büyük bir masa tercih ettiğinizde kullanışlıdır. Cam tablalı bir yemek masası ile yemek lekeleri ve kurumuş lekeler konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Tek yapmanız gereken yumuşak sabunlu suyla silmek ve yemek masanız yeni gibi olacak.

İster oval ahşap yemek masası, ister oval granit yemek masası, ister oval metal yemek masası ya da oval cam yemek masası arıyor olun, piyasada istediğiniz malzemeden bir tanesini kolayca bulabilirsiniz. Çeşitli tasarımlarda da mevcutturlar. Öyleyse devam edin ve yeni oval şekilli yemek masanız için yemek odası düzeninizi planlamaya başlayın.

Oval şekilli yemek masası tasarım fikirlerini okumaktan keyif aldıysanız, yuvarlak yemek masası tasarımlarına da bir göz atın.

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir