Eviniz İçin Yardımcı Odası Tasarım Fikirleri

İşte hem şık hem de işlevsel bir alan yaratmanıza yardımcı olacak yardımcı oda tasarım fikirleri!

Yardımcı odalar temel, ilkel, işlevsel ve gözlerden uzak tutulan alanlar olarak kabul edilir. Çoğu ev sahibi bir hizmet odası tasarlamak için zaman harcama ihtiyacı hissetmez çünkü sonuçta misafirler için en az görünür alandır.

Ancak, hizmet odaları üzerinde oynamak için ilginç bir alan olabilir. Neden evinizin utanç verici bir parçası, kullanılmayan tüm çöpleriniz için çöplüğünüz haline gelen karanlık ve unutulmuş bir köşe olmaması için burayı güzelleştirmeyesiniz? Mükemmel bir hizmet odası tasarlamanın birkaç yolunu görelim.

Doğru Depolama Alanını Bulun

Yardımcı odaların ıvır zıvırla dolmasının ana nedeni doğru depolama çözümlerinin bulunmamasıdır. İster kapalı bir hizmet odanız isterse de ona dönüştürülmüş bir balkonunuz olsun, alanınızdan en iyi şekilde yararlanmak için modüler depolama üniteleri ekleyebilirsiniz. Bunlar açık, panjurlu üniteler ve hatta çekmeceler olabilir. Çamaşır makinenizi de üniteye dahil edebilirsiniz. Alternatif olarak, çamaşırlarınızı koymak için hasır sepetler kullanabilir ve bunları sürgülü bir özellik olarak dolapların içine yerleştirebilirsiniz.

Shutter modular storage units for keeping washing machine and cleaning stuff are utility room with toilet ideas

Her Köşe ve Bucaktan Yararlanın

Hizmet odası, alan kullanımını en üst düzeye çıkaran akıllı bir tasarım için ideal bir alandır. Çatı katları duvar modüllerine ekstra depolama alanı ekler ve süpürgelik çekmeceleri alttaki ölü alanlara ekstra işlevsellik katar. Giysilerinizi kurutmak için kullanmayı seviyorsanız, onları kurutmak için giysi rafları eklemeyi düşünebilirsiniz. Yardımcı odanızı düzenli ve tertipli tutmanıza yardımcı olabilecek depolama aksesuarları konusunda hiçbir sıkıntı yoktur.

Laundry utility room design ideas add extra functionality to dead space utilising every nook with storage.Laundry utility room design ideas add extra functionality to dead space utilising every nook with storage.
Personalised dream interiors for the modern you!

Biçim ve İşlev

Hiç şüphe yok ki bir yardımcı odanın işlevselliği, estetiğinden daha önceliklidir. Ancak, buna çok az dikkat etmek ya da hiç dikkat etmemek sadece dağınık bir alana yol açacaktır. Bu nedenle, evinizin geri kalanının görünümüne uygun bir duvar kağıdı veya duvar boyası ekleyerek yardımcı odanıza dikkat etmek harika bir fikirdir. Odayı kullanılabilir ve görsel olarak hoş hale getirmek için alanı aydınlık ve neşeli hale getirin.

Laundry small utility room ideas add wallpaper or wall paint to match the look of the rest of your home to make it aesthetic.Laundry small utility room ideas add wallpaper or wall paint to match the look of the rest of your home to make it aesthetic.

Evcil Hayvanınızın Yemek Alanı Olabilir

Evcil hayvanlar söz konusu olduğunda herkesin farklı tercihleri vardır. Bazı insanlar yataklarını evcil hayvanlarıyla paylaşmayı ve masada yemek yemelerine izin vermeyi sever. Bir de sınırları tercih eden ve dağınık mama kaplarını temizleme zahmetinden hoşlanmayanlar vardır. Bir yardımcı program, evcil hayvanlarınızı beslemek ve dağınıklık konusunda çok fazla endişelenmemek için harika bir yerdir. Ayrıca kediler veya diğer evcil hayvanlar için bir çöp kutusu olarak da kullanılabilir.

Utility room ideas for pets make the place to feed your pets and not worry too much about the mess to clean.Utility room ideas for pets make the place to feed your pets and not worry too much about the mess to clean.

Bir şeyler yetiştirin!

Yardımcı oda, bitki bahçesi veya sebze yetiştirmek için harika bir yer olabilir. Balkonunuz yeterli miktarda güneş ışığı alan bir kullanım alanına dönüştürüldüyse bu idealdir. Ayrıca bu bitkiler, evleri güzelleştirmek için kullanılan normal ev tipi dekoratif bitkilerden daha fazla bakım gerektirecektir. İşlevsel bir bitki bahçesi veya küçük bir sebze tarlası size iyi bir verim sağlayacaktır. Kullanım alanları genellikle mutfakların hemen yanındadır ve bu da bir ev bahçesi için mükemmeldir.

Utility room layout ideas make a place for a herb garden or to grow some vegetables is perfect for a home garden.Utility room layout ideas make a place for a herb garden or to grow some vegetables is perfect for a home garden.

Gizli Bir Şarap Mahzeni!

Neden hizmet odanızı bir şarap mahzenine dönüştürmüyorsunuz? Küçük değişikliklerle, bir hizmet odası kolayca partilerde arkadaşlarınızı kıskandıracak birinci sınıf bir mahzene dönüştürülebilir. Eğer bir şarap uzmanıysanız ya da şarap koleksiyonu yapmayı seviyorsanız, bu tasarım tam size göre. Koleksiyonunuzu korumak için odayı özel şarap rafları ve iklim kontrol özellikleriyle donatabilirsiniz. Alternatif olarak, evde bira yapmayı denemek isterseniz hizmet odası en iyi yerdir. Gerekli ekipman hantaldır ve uzun vadede çirkinleşebilir.

Utility room ideas convert into a wine cellar with custom wine racks that will be the envy of your friends during parties.Utility room ideas convert into a wine cellar with custom wine racks that will be the envy of your friends during parties.

Bunlar, evinizdeki en sıkıcı ve faydacı alanlardan birini eğlenceli ve hakkında konuşmaya değer bir şeye dönüştürebileceğiniz yollardan sadece birkaçı.

Bu fikirlerin hem işlevsel hem de çekici bir yardımcı oda tasarlamanıza yardımcı olacağını umuyoruz.

Keşfedin, Hakkında Daha Fazla Bilgi

  • DesignCafe’den Son İç Tasarım
  • Çamaşır Odası Tasarım Fikirleri

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir