Tığ Oyası Modelleri 2023

20 adet tığ oyası modeli ile karşınızdayız. Özellikle yöre kadınları tarafından tercih edilen ince bir el işidir tığ oyası. Minik düğümlerin belirli desenler oluşturması üzerine bazen çiçek, kelebek bazen bir yaprak işlemesi çıkar ortaya. Tığ oyalarının kimisi kibar kimisi ağırdır. Ağır olanları yapmak hem daha zor hem de daha çok zaman alır. Öğrenimi de bir hayli zordur bu yüzden yapmaya kibar tığ oyaları ile başlamanızı tavsiye ederiz. Oyalar tığlarla zincirlenerek örülmektedir. İlmekler belli aralıklarla tekrar edilerek zürafa (zincir) adı verilen ilk sıra tamamlanır. Tığ oyalarında en çok pamuk ipliği kullanılsa da son zamanlarda daha çok sentetik ipliklerin tercih edildiğini görmekteyiz. Yazmanızın veya fularlarınızın kenarlarını güzelleştirmek istemez misiniz? Hadi sizin için derlediğim oya çeşitlerine de bakın.

EN GÜZEL TIĞ OYASI MODELLERİ 2023

Yakında tığ oyalarına eliniz o kadar alışacak ki yapmaktan zevk alacaksınız, tığ ile işlediğiniz oya arasındaki ipi parmağınızda ustalıkla kullanmaya başlayacak ve yaparken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Hobileriniz arasında tığ oyası da olsun.

Renk seçilerini de yine yazmanızın tonlarına göre seçebilirsiniz. Tercihimiz açık renk yazmanın üzerine tabanı açık, üzeri koyu renk modellerle gitmenizden yanadır.

Yeni desen fikirleri için bir kaç model daha sayfanın altlarında bulunuyor. İşlediğiniz tığ oyalarını gururla kullanın çünkü onlar artık sizin el emeğiniz.

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir