Vastu’ya Göre Pooja Odası İçin En İyi Renk İçin 6 Öneri

Vastu shastra’ya göre pooja odası için hangi renklerin kullanılacağına dair ipuçları

Eviniz için özelleştirilmiş, küçük bir tapınak olan pooja odası, evin en huzurlu ve pozitif odasıdır. Pooja odasının pozitifliğini artırmak için onu bazı hayati Vastu shastra ipuçlarıyla tasarlayabilirsiniz.

Vastu shastra, evinizi refah, huzur ve mutluluğu çekecek şekilde tasarlamanıza yardımcı olan eski Hint mimarlık bilimidir. Bu kadim bilimin evinizin farklı bölümleri için yapı, yön, renk, boyut ve benzeri konularda sunduğu yararlı ipuçları ve rehberlik arasında, burada Vastu’ya göre en iyi pooja odası rengine odaklanacağız.

6 Vastu-based pooja room colour ideas for your home

Vastu’ya Göre Müreffeh Bir Sarı Pooja Odası Rengi Tercih Edin

Sarı, pozitiflik ve mutlulukla ilişkilendirilen sıcak bir renktir. İnce tonuyla sarı, pooja odası için mükemmel bir arka plan duvar rengi olduğunu kanıtlar. Kuzeydoğu yönüne bakan bir pooja odası, sarı renkle birlikte Vastu shastra ilkelerine göre maksimum iyi enerjilerin elde edilmesine yardımcı olabilir.

Colour of pooja room according to vastu
Pooja odası için sarı parlak ve pozitif bir renk seçeneğidir

Turuncu, Pooja Odası İçin Işıltılı Vastu Renklerinden Biridir

Kadife çiçeği Hindistan’daki tüm uğurlu törenlerde, düğünler kadar büyük ya da dua seansları kadar küçük etkinliklerde bulunur. Kadife çiçeğinin turuncu rengi uğurla ilişkilendirilir ve evdeki ibadet yerine de taşınabilir. Pooja odasına kutsal, dindar ve saygıdeğer bir görünüm vermek için arka planda turuncu rengi kullanabilirsiniz. Önemli olan rengi yeterince ince tutmaktır, böylece odanın ana pooja unsurlarını gölgede bırakmaz.

Orange is one of the radiant puja room colour as per vastu in hindiOrange is one of the radiant puja room colour as per vastu in hindi
Kutsal turuncu, Vastu’ya göre pooja odası için doğru olan bir başka sıcak renktir

Bembeyaz Bir Pooja Odası Ambiyansı Tüm Olumlu Vibes’i Getiriyor

Vastu’ya göre pooja odasının beyaz rengi, ibadet yerlerimizde bulmayı amaçladığımız saflık ve huzuru ifade eder. Hindistan’da da bu tamamen beyaz renk düzenini kutlayan anıtsal tapınaklar vardır. Örneğin mermer güvenilir bir malzemedir ve pooja odanıza bol miktarda huzurlu hava katmak için mükemmel bir seçimdir. Beyaz mermer Vastu’ya göre doğru renktir ve böylesine olumlu ve pozitif bir alana ihtişam katar.

An all-white puja room colour as per vastu ambience brings all the positive vibesAn all-white puja room colour as per vastu ambience brings all the positive vibes
Beyaz renk, bir pooja odası için olabildiğince saf ve huzurludur
Modular interiors by DesignCafe: 20% OFF

Zengin Altın Rengi Pooja Odasını Vastu-Uyumlu Bir Şekilde Canlandırıyor

Evinizde ayrı bir pooja odası olması her zaman mümkün olmayabilir. Pooja odası için ayrılmış küçük bir köşe veya bir duvarla, ibadet yerini ayırt eden ve aynı zamanda Vastu uyumlu bir renk tercih edebilirsiniz. Sıcak sarının daha parlak bir çeşidi olan altın renginin püf noktası, mekanın estetik dengesini bozmasına izin vermeden onu yeterince kullanmaktır. Pooja odası için metal kesme tasarımı, mekana doğru miktarda ışıltı katıyor.

Rich golden colour livens up the vastu colors for pooja roomRich golden colour livens up the vastu colors for pooja room
Pooja odası için altın rengi ile ihtişamı iyi hislerle birleştirin

Pooja Odası İçin Yeşil Renk Doğal Olarak Yaşamı Sembolize Eder

Yeşil renk sadece doğanın ve yaşamın Vastu onaylı bir ifadesi olmakla kalmaz, aynı zamanda evinize eklemek için de güzel bir renk patlamasıdır. Vastu’ya göre yeşil bir pooja odası rengiyle, pooja odanızın sunduğu taze ve ilahi enerjiye bir adım daha yakın hissedebilirsiniz.

Colour green as the best colour for pooja room as per vastu naturally symbolises lifeColour green as the best colour for pooja room as per vastu naturally symbolises life
Yeşil renk ile pooja odanıza hayat katın

Vastu’ya Göre Pooja Odasının Taze Mavi Rengini Tercih Edin

Bunun gibi ortak bir alana bir pooja ünitesi yerleştirmek doğru düşünmeyi gerektirir. Renk, pooja odanızı çevreleyen alanların renk düzeniyle uyum sağlayacak şekilde olmalıdır. Mavi gibi açık renkler Vastu shastra gerekliliklerine uygundur. Ayrıca, bu mavi gibi bir renk bir alandan diğerine sorunsuz bir şekilde geçişe yardımcı olabilir.

Pooja room colour as per vastu blends with fresh pastel shades like bluePooja room colour as per vastu blends with fresh pastel shades like blue
Mavi gibi taze pastel tonlar pooja odası için hoş renklerdir

Vastu’ya Göre Pooja Odası İçin Hangi Renklerden Kaçınılmalıdır?

  • Vastu shastra ilkelerine göre, açık, parlak ve dingin renkler pooja odası veya pooja ünitesi için en iyi seçeneklerdir.
  • Bu, pozitiflik ve ışık zincirini kıran koyu renklerden kaçınmanız gerektiği anlamına gelir.
  • Örneğin siyah, pooja odası için ne pahasına olursa olsun kaçınmanız gereken bir renktir

Pooja odası, evdeki tüm pozitif enerjinin birleştiği odak noktalarından biridir. Dini ve ruhani açıdan önemlidir. Vastu’ya göre pooja odası için en iyi renk için bu altı seçenekle tasarımı ve Vastu uyumunu doğru yapın.

[wpcc-iframe title=”VASTU Compliant POOJA ROOM Is The Soul Of Every Home | House Of A Lord Krishna Devotee#pooja#shorts” width=”640″ height=”360″ src=”https://www.youtube.com/embed/XXEvZHPPq9g?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture; web-share” allowfullscreen=””]

Vastu’ya göre pooja odası hakkında okumaktan keyif aldıysanız, pooja odası için vastu ipuçlarını da okuyun.

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir