Yatak Odası İçin Bu Son Tasarımlarla Ahşap Gardırobunuzla Antik Çağlardan Günümüze Zaman Yolculuğu Yapın

Gardırop tasarımları son birkaç on yılda sıkıcı olmaktan çıkıp ağız sulandıran bir hal aldı. Sizi eviniz için bir gardırop yenilemekten alıkoyan nedir?

Gözlerinizi kapatın ve kendinizi büyük ebeveyninizin yatak odasına girerken hayal edin. Kesinlikle geleneksel ve vintage tasarımları anımsatan bir oda olmalı. Etrafa yayılmış her şeyi gözlemleyin, eski jharokha, geleneksel motiflerle süslenmiş köşe tabureleri, işlemeli yatak örtüleri ve hepsini bir araya getiren – ailenizin tüm eşyalarını barındıran yoğun detaylı masif ahşap gardırop.

Ahşap gardıroplar özünde Hindistan’a özgüdür. Muhtemelen biz doğmadan çok önce oradaydılar ve birçok evde aşinalıkları ve kullanımları nedeniyle tercih edilen gardıroplar olmaya devam ediyorlar. Modern ahşap gardıroplar daha sade, kompakt, minimalist ve yine de aynı hissi veriyor. Ayrıca tasarımları ve görünümleri açısından daha çok yönlüdürler, dokuludurlar ve çevrelerindeki tasarımlara ve dekora uyacak şekilde iki tonludurlar.

Seçenekleri keşfetmek için kendinize izin verirseniz, ahşap gardırop tasarımları çok yönlü olabilir. MDF, kontrplak gardırop tasarımları, siyah veya beyaz ahşap tasarım renkleri, aynalı ahşap gardırop tasarımları ve buzlu cam cepheli veya dokulu kakmalı en yeni ahşap gardıroplar gibi malzemeler vardır. Seçenekler çok olsa da, satın almaya karar verdiğinizde her zaman ortaya çıkabilecek bir kafa karışıklığı vardır. Karar vermenize yardımcı olacak bazı sağlam ipuçları veriyoruz. Seçiminizi yapmanıza neyin yardımcı olduğunu bize söyleyin.

Durup Bakılacak Cepheler

Gardıropları depolama alanları olarak düşünmek o kadar kolay olabilir ki, görünümünün yatak odanızın tasarımını etkilediğini unutabilirsiniz. Bu nedenle, saklama çekmecelerini ve dolaplarını, bunların bölümlendirilmesini ve daha fazlasını planlamakla meşgulken, dış görünümü de hesaba katın. İçini planlarken ne kadar büyük bir fark yarattığını fark edeceksiniz. Ahşap gardırop tasarımları, genel görünümün işlevle uyumlu olmasını sağlamak için çok çaba harcar. Ahşap işçiliği, son derece karmaşık tasarımlara sahip eski ‘jaali işi’ veya daha modern geometrik desenler olabilir. Ayrıca dış gardırop kapaklarında süslenmiş kafes işi de olabilir. Onlara bir kez baktığınızda, güne daha parlak başlayacağınızdan veya içeride ne olduğunu tamamen unutacağınızdan emin olabilirsiniz.

Wooden wardrobe designs with facades where you loose yourself with a small wooden wardrobeWooden wardrobe designs with facades where you loose yourself with a small wooden wardrobe
Üç tonlu mozaik gardırop panelleri, bu yatak odasını aydınlatan bu şaheseri yaratıyor
Are you ready to make your wardrobe the show stopper of your bedroom

Ahşap gardırop tasarımıyla güzel bir şekilde sunulan çift amaç

Aynalı ahşap gardıroplar sadece güzel görünmekle kalmaz, aynı zamanda tuvalet masasının kaplayacağı alanı ortadan kaldıracak ek bir ayna aksesuarına sahip oldukları için de güzel görünürler. Gardırobunuzun önünden geçin ve nasıl bir kıyafet giymek istediğinize bir göz atın! Aynalı gardıroplar yaygın bir norm olmuştur, ancak artık bu aynalar gardıropların tüm dış cephesini uçtan uca kaplamaktadır. Şık ve zarif görünmelerinin yanı sıra, yatak odalarını açıyor, doğal ışıkla aydınlatıyor ve yatak odasının vurgularını ortaya çıkarıyorlar.

Dual purposes served beautifully by a plywood wardrobe in for a wardrobe plywood designDual purposes served beautifully by a plywood wardrobe in for a wardrobe plywood design
Aynalı veya buzlu camlı gardıroplar hem şık görünmek hem de işlevsel olmak gibi çift amaca hizmet eder. Sade bir çekicilik yeterli değildir.

Güzellik Dünyaya Mal Olmak Zorunda Değil

Özellikle gardıroplar söz konusu olduğunda, güzel tasarlanmış olanların pahalı bir fiyata sahip olması gerekmez. Ucuz ahşap gardıroplar dediğimizde, uygun fiyatlı, işlevsel ve yine de amacına hizmet eden anlamına gelir. Para, tasarımları için itici bir faktörse, o zaman üzerinde buna göre çalışın. Çalışmak istediğiniz malzemeyi ve tasarımı seçin, bir maliyet belirleyin ve ardından uygulanabilir hale getirmek için neler yapılabileceğine bakın. Aynalı beyaz ahşap gardıroplar, tasarım ve kullanılan malzemeler nedeniyle çok daha pahalıya mal olacaktır. Gardıroplar 50 bin rupiden başlayıp 1,5 lakh rupiye kadar inşa edilebilir. Tasarımlarının karmaşıklığı nihai maliyeti belirler.

Wooden wardrobe designs for bedroom where the beauty doesn't have to cost the earth with wooden wardrobe imagesWooden wardrobe designs for bedroom where the beauty doesn't have to cost the earth with wooden wardrobe images
Şık bir tasarıma sahip basit ahşap gardırop neredeyse görünmezdir. Uygun fiyat erişilebilirlik demektir

Yatak Odanıza Yansıyan Gökkuşağının Tonları

Gökkuşağının renkleri artık doğrudan evinize getirilebilir ve hayal edilemeyecek kadar güzeldirler. Deniz mavisi ve beyaz, çelik grisi ve siyah gardıroplar, elde edebileceğimiz görünüm ve bitiş çeşitliliği göz önüne alındığında mümkündür. Bu nedenle, yatak odanız gri tonluysa, minimalist bir düz siyah onu güzel bir şekilde dengeleyecektir. Benzer şekilde, bol miktarda doğal ışık alan beyaz duvarlı bir yatak odası, açık pastel renkli gardıroplarla veya kısmen camla dengelenerek daha iyi bir hale getirilecektir. Renkler sıkıcı bir gardırobu güzelleştirir ve yatak odanıza her girdiğinizde sizi heyecanlandırır.

Wooden wardrobe online with shadow of the rainbow reflected in the bedroom with wooden wardrobe for bedroomWooden wardrobe online with shadow of the rainbow reflected in the bedroom with wooden wardrobe for bedroom
Bir çocuk odasının ortasındaki bu parlak kırmızı gardırop, mekana renk katıyor. Eğlenceli, heyecan verici ve olasılıklardan bahsediyor
Jazz up your bedroom with these trending wardrobe designs

Hiçbir Alan Tüm Giysilerinizi Almak İçin Çok Az Değildir

İster küçük ister büyük ahşap gardıroplar olsun, nihai tasarım ve alana yalnızca ihtiyaçlarınıza göre karar verilebilir. İki aile üyesi için yeterli alana sahip olmak istiyorsanız veya günlük bazda seçimleri daha iyi hale getiriyorsa, daha fazla bölümlere ayrılabilen büyük gardıroplara sahip olmak daha iyidir. Boyut önemlidir çünkü daha sonraki bir tarihte herhangi bir değişiklik pratik olarak imkansızdır. Düz veya L şeklinde gardıroplar oluşturun, ancak bunları farklı giysi türlerini kullanacak kadar geniş yapın. Daha sonraki bir tarihte ek alan yaratmak çoğu zaman pratik olarak imkansızdır.

Solid wood wardrobe where no space is too less to hold your wardrobe with plywood wardrobe online.Solid wood wardrobe where no space is too less to hold your wardrobe with plywood wardrobe online.
Bir çocuğun odasında küçük bir ahşap gardırop, daha fazlası için yer bırakarak tüm temel eşyalarını tutmak için yeterlidir.

Gardırobunuzun Kişiliğini Seçin

Gardıropların kişilikleri vardır. Güçlü ve sessiz olanlar ağır ahşap gardırop tasarımlarıdır, heyecanlı ve kabarcıklı olanlar ise renkli parlak tasarımlardır. Bu görünümler büyük ölçüde gardırop yapımında kullanılan malzemelere bağlıdır. Kontrplak gardırop tasarımları Hindistan’da popülerdir. Uygun fiyatlıdırlar, sağlamdırlar, yıllarca dayanabilirler ve sökülebilirler. Ayrıca farklı tasarımlara ve yüzeylere uyum sağlarlar. Kontrplak gardıroplar iki veya üç kapılı yapılabilir. MDF ile aynı mühendislik ürünü ahşaptır. Yüzeyleri pürüzsüzdür ve bu nedenle farklı kaplama türleri için harikadır. Kontrplak gardıroplar neme dayanıklı olarak da yapılabilir ve standart 18 mm’lik bir kat yeterli kalınlık ve sağlamlık sağlar. Katlı tasarım ahşap gardıroplar popülerdir ve şiddetle tavsiye edilir. İster küçük ister uzun gardıroplar olsun, ister koyu renkli ahşap ister açık renkli olsun, kontrplak uzun yıllar boyunca iyi dayanabilir.

Wooden wardrobe price that lets you decide your wardrobes personality with wooden wardrobe online IndiaWooden wardrobe price that lets you decide your wardrobes personality with wooden wardrobe online India
Bu gardıroplar sade veya gösterişli, parlak veya bastırılmış bir kişiliğe sahiptir. Kullanılan malzemeler, görünümünü tanımlar

Boyut Önemli Değil Kalite Önemli

Gardıroplar söz konusu olduğunda, birçoğumuz ne kadar çok şey satın aldığımız göz önüne alındığında eşyalarımızı tutmak için büyük gardıropların gerekli olduğu izlenimine kapılırız. Aslında bunun tam tersi doğrudur. Basit ve küçük ahşap gardırop tasarımı, akıllıca tasarlandığında aslında iki kat daha fazla eşya depolayabilir. Bunun için asılı giysiler, iç giysiler, aksesuarlar ve günlük giysiler için bölümlere ayrılmış alanlar gerekir. Alt seviyelere küçük çekmeceler eklemek, aksesuarların kolayca erişilebilir olmasını sağlar. Alan elveriyorsa, ayakkabılar için bir dolap her şeyi tek bir yerde tutar.

Plywood wardrobe design with a wooden finish with big storage space in plywood wardrobe designs indiaPlywood wardrobe design with a wooden finish with big storage space in plywood wardrobe designs india
Bu dokulu küçük gardırop, daha az yer kaplayarak çok daha fazlasını bir araya getirmeye yetiyor. Onu diğerlerinden ayıran şey ise kaplama kalitesi.

Ahşap gardıroplar eski değildir. Küçüklüğümüzden beri doğru olabilirler, ancak şimdi günümüzün yatak odalarına mükemmel uyum sağlayan güzel depolama alanlarına dönüşmeye ve yeniden şekillenmeye, süslenmeye ve modernize edilmeye devam ediyorlar. Tanıdık ahşap gardıroplara özlem duyuyorsanız ve bunun mümkün olup olmadığı konusunda ikilemde kaldıysanız, işte size o küçük şüphe kırıntısını bile ortadan kaldırma şansı.

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir