Anasayfa » Gelin Rehberi » Gelin Saçı » A Kesim Gelinlik için Saç Modelleri
a kesim gelinlik için saç modelleri

A Kesim Gelinlik için Saç Modelleri

Düğün gününüzde uyumlu ve ışıklar saçan bir gelin olmanız için yapmanız gereken şey oldukça kolay. Vücudunuz ile yüz hatlarınızı biliyor olmanız ve tercihlerinizi size uygun olanlardan yana yapmanız yeterlidir. Genellikle her vücut tipine uygun olan A kesim gelinlik giymeyi planlıyorsanız, gelinliğiniz ile hangi saç modelini seçmeniz gerektiğini merak ediyor olmalısınız. O yüzden bugünkü konumuz A kesim gelinlik için saç modelleri.

Straplez A Kesim Gelinliğe Uygun Saç Modelleri

Düğününüz için A kesim bir gelinlik tercihinde bulunduysanız saçlarınızı  topuz yaptırarak kullanabilirsiniz. Özellikle kumsal veya kır düğünü konsepti için duvak yerine gelin tacı veya alın aksesuarı tercih edecekseniz; saçlarınızı açık bırakmanız hoş olacaktır. Yüz şeklinize göre dalgalı veya dümdüz bir saç modeli tercih edebilirsiniz. Gelinliğinizi duvağı ile kullandığınızda ise ense topuzu, dağınık topuz straplez A kesim gelinlik için son derece uygun olacaktır. Ayrıca yüz şeklinize göre size uygun gelin saçı modelleri hakkında Yüz Şekline Göre Gelin Saçı Modelleri yazımızdan da fikir edinebilirsiniz.

V Yaka A Kesim Gelinlik için Saç Modelleri

V yaka A kesim gelinlikler saçlarınızı hem toplu hem de açık kullanabileceğiniz gelinlik modelleri arasında yer alıyor. Eğer gelinliğinizde aynı zamanda sırt dekoltesi de varsa saçlarınızı topuz yaptırmanız gerektiğini söyleyebiliriz. Bu modeller için atkuyruğu da hoş bir alternatif. Duvak ile saç aksesuarı kullanımı veya hiçbir aksesuar olmaksızın saçlarınızın doğal dalgalarla şekillendirildiği gelin saçı modelleri de V yaka A kesim gelinlik modelleri alternatifleriniz arasında yer alıyor.

Kayık Yaka A Kesim Gelinlik için Saç Modelleri

Kayık yaka A kesim gelinlik modeli tercih ettiyseniz; vurgulamak istediğiniz bölgenizin omuzlarınız olduğunu belirtebiliriz. Bu model için gelin saçı tercihlerinizde, mümkün olduğunca saçlarınızın omuzlarınızı kapatmaması gerekir. Saçlarınızın yarım toplandığı modeller, atkuyruğu modelleri ve topuz modelleri kayık yaka A kesim gelinlik için tercih edebileceğiniz gelin saçı modellerinden.

Halter Yaka A Kesim Gelinlik için Saç Modelleri

Halter yaka A kesim gelinliğinizin en temel özelliği boyun bölgenizin kapalı ve omuzlarınızın dikkatleri üzerinde topluyor olmasıdır. Bu nedenle gelinliğiniz halter yaka ise saçlarınızı açık bırakacağınız gelin saçı modelleri yanlış bir tercih olacaktır. Saçlarınızı atkuyruğu veya topuz yaptıracağınız gelin saçı modelleri ile gayet uyumlu ve alımlı bir görünüm kazanabilirsiniz.

Hakim Yaka A Kesim Gelinliğe Uygun Saç Modelleri

Gelinliğinizi hâkim yaka ve A kesim bir model tercih ediyorsanız; saçlarınızı açık bırakacağınız gelin saçı modellerinden uzak durmalısınız. Gelinliğinizin boyun ve omuz bölgesi kapalı olacağından, açık bırakacağınız saçlarınızın da omuzlarınıza dökülmesi size hoş olmayan bir görünüm verecektir. Hâkim yaka A kesim gelinlikler için saçlarınızı topuz ya da atkuyruğu yaptırabileceğiniz gelin saçı modellerini tercih etmelisiniz.

Post navigation

  • Saç modelleri şahane, benim favorim daha çok dalgalı saçlar ama bu yazıda belirtilen tarz da gayet işlevli

  • Straplez a yaka bir gelinlik diktiriyorum. Saçlarımı yazınızda olduğu gibi topuz yapmayı düşünüyorum. Hem yüz şeklime de daha uygun.

  • A kesim straplez bir gelinlik tercih ediyorsam topuz yaptırmayı düşünebilirim. Yanlardan maşa ile saçlarımı yapıp naif bir görüntüye kavuşabilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir