gelinlik için iç çamaşırı nasıl olmalı, gelinlik için iç çamaşırı seçimi

Gelinliğin Altına Ne Giyilir?: İç Çamaşırı Seçimi

Gelinlik alışverişini tamamladıysanız kocaman bir tebriği hak ettiniz demektir. Gelin adaylarını en çok zorlayan bu zorlu aşamayı geçip hayalini kurduğunuz muhteşem gelinliğinize kavuştuğunuza göre sıra iç çamaşırı seçimine geldi. Gelinliğinizi seçerken gösterdiğiniz özeni gelinliğinizin altına giyeceğiniz iç çamaşırınız da hak ediyor. Özellikle düğün gecesinde de aynı iç çamaşırlarını kullanacaksanız birazdan aktaracağımız detaylar çok işinize yarayabilir. Öncelikle gelinliğin altına ne giyilir sorusunu yanıtlayalım. Sonrasında iç çamaşırı seçiminizi yaparken dikkat edilmesi gerekenlere değinelim.

Gelinliğin Altına Ne Giyilir?

Düğün gününüzde giyeceğiniz iç çamaşırı tercihlerinizi belirleyen en önemli faktörün gelinliğinizin modeli olduğunu belirtmiştik. Bu bağlamda gelin adaylarının sıklıkla kullanmayı tercih ettiği jartiyer hangi gelinlik modelleri için uygundur, hangi gelinlikle nasıl bir iç çamaşırı tercih etmelisiniz, gelinliğinizin kumaşı ince ise ve vücudunuzu saran bir modeli varsa iç çamaşırı alternatifleriniz hangileri olabilir gibi soruları da yazımızın bu kısmında yanıtlayacağız.

Straplez Gelinlik İçin İç Çamaşırı Modelleri

Straplez gelinlik modeli için iç çamaşırınızı iki parça sütyen ve külot olarak tercih edebileceğiniz gibi askısız, korseli bir model de düşünebilirsiniz. Eğer düğün gecenizde farklı bir iç çamaşırı giymeyi planlıyorsanız; gelinliğinizin altına giyeceğinizin tutuculuğu yüksek ve rahat bir model olmasını ön planda bulundurmalısınız. Gelinliğiniz ile aynı renkte, hareket ettiğinizde gelinliğinizin düşmesini engelleyecek bir seçim yapmalısınız. Eğer düğün gecenizde de aynı iç çamaşırını kullanacaksanız; iç çamaşırınız rahat olmasının yanı sıra fantezi, dantelli ve işlemeli bir model olabilir.

İnce Kumaştan Yapılmış Vücudu Saran Gelinlikler İçin İç Çamaşırı Modelleri

Gelinliğiniz vücudunuzu saran bir modelse tercih edeceğiniz iç çamaşırlarının kalın olmamasına dikkat etmelisiniz. Kalın ve korseli iç çamaşırları sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterebilir. Vücudunuzu sarmasının yanında gelinliğinizin kumaşı ince ise o zaman tercih edeceğiniz iç çamaşırları dikişsiz ve sade olanlar olmalıdır. Hem vücudunuzu estetik gösteren hem de gelinliğinizin altından belli olmayan bu iç çamaşırlarından birini tercih ettiğinizde düğün geceniz için farklı bir gelinlik iç çamaşırı seti almanızı öneririz.

Kabarık Etekli Gelinlikler İçin İç Çamaşırı Modelleri

Eğer gelinliğiniz prenses kesim veya A kesim ise jartiyer giyebileceğiniz en rahat gelinlik modellerini tercih ettiğinizi söyleyebiliriz. Ayrıca korseli iç çamaşırları da düğün gecenizde seksi görünmeniz için tercih edebileceğiniz iç çamaşırları arasında yer alıyor. Beğenmeniz halinde iki parçadan oluşan fantezi iç çamaşırlarını da kabarık etekli gelinliğinizin altında rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Derin Dekolteli Gelinlikler İçin İç Çamaşırı Modelleri

Eğer gelinliğinizde derin bir sırt dekoltesi varsa alttan bantlı sütyen modellerinden birini tercih edebilirsiniz. Ayrıca yalnızca göğüs uçlarını kapatacağınız sütyen modelleri işinize yarayabilir. Bu durumda da düğün geceniz için farklı bir iç çamaşırı tercih etmeniz gerekmektedir.

Gelinliğiniz V yakalı veya göğüs dekolteli ise kullanabileceğiniz iç çamaşırı alternatiflerinizin de düğün geceniz iç pek uygun olmayacağını öncelikle belirtelim. Eğer küçük göğüslere sahipseniz yalnızca göğüs uçlarını kapatan yapışkanlı sütyenler ile gelinliğinizin içinde oldukça hoş görünebilirsiniz ancak büyük göğüslere sahipseniz derin V ya da göğüs arası geniş iç çamaşırı modelleri sizin için daha uygun olacaktır.

Gelinlik İçin İç Çamaşırınızı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Gelinliğinizin altına giyeceğiniz iç çamaşırına karar vermeden önce değerlendirmeniz ve bu doğrultuda seçimler yapmanız gereken hususlar şunlar:

  • Düğün gününüzde tercih edeceğiniz iç çamaşırının öncelikle gelinliğinizin modeline uygun olması gerektiğini söyleyebiliriz. (Gelinlik modeline göre iç çamaşırı nasıl olmalı konusunu birazdan detayları ile ele alacağız.)
  • Gelinliğiniz için iç çamaşırı seçerken iddialı modellere yönelebilirsiniz. Elbette düğün gecenizde seksi ve güzel görünmeyi istiyor olabilirsiniz ancak düğününüzde rahat hissediyor olmanız da önemli. Son derece seksi fakat içinde rahat edemediğiniz bir iç çamaşırı sizi düğün boyunca rahatsız edebilir. Bu yüzden önceliğiniz rahat aynı zamanda da güzel görünen iç çamaşırı tercihleri olmalıdır.
  • Düğününüzde ve düğün gecenizde farklı iç çamaşırları tercih edecekseniz buna önceden karar verip ona göre alışveriş yapmalısınız.
  • Gelinliğin altına en çok giyilen iç çamaşırlarından olan jartiyeri siz de düğün gününüzde kullanmayı düşünüyorsanız; düğün öncesinde günlük hayatınızda birkaç defa jartiyer giymenizi öneririz. Bu sayede düğün gününüzde alışık olmadığınız için jartiyerin sizi rahatsız etmesinin de önüne geçmiş olursunuz.

Post navigation

  • Gelinlik kadar bence içindeki iç çamaşır da önemli çünkü iç çamaşırın güzel ve rahat olması içten içe insana ayrı bir özgüven ve mutluluk veriyor.

  • Gelinliğin altına bence jartiyer giyilmeli rahat ve kullanışlı olacaktır.
    Kendi düğünümde jartiyer tercih edeceğim sanırım çünkü sürekli olarak iç çamaşırı detayını düşünürken jartiyerlere bakarken buluyorum kendimi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir