Anasayfa » Gelin Rehberi » Gelin Makyajı » 2020 Yılı Gelin Saçı ve Gelin Makyajı Trendleri
gelin saçı ve gelin makyajı trendleri

2020 Yılı Gelin Saçı ve Gelin Makyajı Trendleri

2020 yılı günbegün yaklaşırken hepimizin içi kıpır kıpır, gelecek senenin bize getireceklerinin umudu ve merakı içerisindeyiz. Hepimizin yeni yıldan beklentisi daha mutlu, daha güzel bir yıl olması ve istediklerimizi bize vermesi. Elbette 2020 yılında evlenecekler için yeni yılın gelmesi daha da heyecan verici. Tabii bu arada evlenecek çiftlerin gelinlik, damatlık, gelin saçı ve makyajı gibi konularda 2020 moda trendlerine de özen göstermesi gerekiyor. Biz de bu yazımızda gelin adayları için gelin 2020 gelin saçı ve makyajı trendleri nelerdir, anlatacağız.

2020 Yılının Gelin Saçı ve Gelin Makyajı Trendleri Nelerdir?

Gelin Topuzuna Yeni Yorum

Gelin adaylarının en sık tercih ettiği modellerden biridir topuz. 2020 yılındaysa gelin topuzunun yeniden yorumlanacağını söyleyebiliriz. Klasik gelin topuzu modelleri genellikle tepede ve fazlasıyla yapılı olsa da 2020’de tepede birkaç top halinde, enseye toplanmış düğümlerden oluşan, salaş örgülerin toplanmasıyla yapılan kısaca daha farklı ve daha az özenilmiş duran topuzlarla karşılaşacağız. Saç aksesuarlarıysa genellikle topuzun bir tarafına iliştirilen kristal ve inci görünümlü boncuklardan yapılma zarif aksesuarlar ya da canlı çiçekler şeklinde olacak. Duvaklarıysa daha çok topuzların altında göreceğiz.

Atkuyruğu Yükselişini Sürdürüyor

2019 yılında gelin saçlarında o kadar da alışık olmadığımız atkuyruğu modelleriyle karşılaşmıştık. 2020 gelinleriyse at kuyruklarını daha sıkı tercih edecek. Sıkı at kuyruklarının beyaz, gümüş, altın ya da rose renklerde kurdelelerle süslendiğini göreceğiz. Daha modern ve iddialı gelin adaylarıysa sade at kuyruklarını zincir aksesuarlarla süsleyecek.

Yumuşacık Dalgalardan Vazgeçmiyoruz!

Dalgalı saçlar gelin saçı modelleri arasında en popüler olanlardandır. 2020 senesinde dalgalı saç modelleri bazen tamamen açık, bazen de yarı toplu olarak karşımıza çıkacak. Kır düğünlerine ve kumsal düğünlerine çok iyi uyum sağlayan bu modellerde dikkat edilmesi gereken dalgaların mümkün olduğunca doğal gözükmesi.

Büyük Aksesuarlar

2020 gelin saçı trendleri arasında en dikkat çekenlerden biri de büyüyen aksesuarlar. Evet canlı çiçekler ve boncuklarla örülmüş zarif tokalar yine gündemde. Ama sade saç modellerinin kocaman taçlarla süslendiğine de sıklıkla şahit olacağız.

Bazıları Klasik Sever

Gelinlerin sıklıkla tercih ettiği zarif inciler 2020 yılında da saltanatını sürdürecek. Eğer siz de klasiklerden hoşlanan ve zarafetten yana bir gelinseniz topuzunuza ya da at kuyruğunuza inci tokalar iliştirebilir ya da incilerle süslü taçları tercih edebilirsiniz.

Gelin Makyajları Işıl Işıl

2020 gelin makyajında en çok dikkat çeken trendlerden biri de ışıltı. İster gözlerde, ister yanaklarda isterseniz de rujunuzda ışıltıya yer verebilirsiniz. Son yıllarda zaten gözlerde, özellikle de yanaklarda ışıltı görmeye alıştık. Diğer yandan klasik kuyruklu eyeliner ve bol rimelle yapacağınız göz makyajını parlak pembe bir rujla tamamlamak da farklı ve hoş bir görünüme kavuşmanızı sağlayabilir.

Gözler Daha Renkli

Her ne kadar klasik dumanlı gözler gece makyajında olduğu gibi gelin makyajında da kendine bolca yer bulsa da, 2020 gelinleri renkli farları da tercih edecek.  Pembe, mor biraz daha iddialı olsun derseniz mavi… Tabii gözler bu kadar renkli olunca, dudaklarda mümkün olduğunca doğal renklere yönelmek gerektiğini hatırlatalım.

Kırmızı Ruj Yine Yükselişte

Kırmızı ruj zaman zaman tahtını nude ya da doğal tonlardaki rujlara bıraksa da onun gerçek kraliçe olduğunu söyleyebiliriz. Eğer tercihiniz daha çok salon düğünlerine uygun olan kırmızı rujdan yanaysa göz makyajınızı sade yapmanız gerektiğini hatırlatalım. Nude ya da gri farlar makyajınızı tamamlamanız için uygun olacaktır.

Son olarak en önemlisinin saçınızın, makyajınızın, aksesuarlarınızın ve gelinliğinizin uyum içerisinde olması ve sizi yansıtması olduğunu unutmayın. 2020 yılında dünya evine gireceklere şimdiden mutluluklar diliyoruz…

Post navigation

  • Yıl 2023 oldu ama bazı şeyler değişmedi.. şu dalgalı saçlar ve ışıl ışıl makyajlar hâlâ daha çok tutuyor ve kullanılıyor. Ben de düğünümde bu tarz bir model kullanmıştım..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir