Alyans Stilleri için Basit Bir Kılavuz

Nişan yüzüğünüz büyük olasılıkla ön plana çıkacak olsa da, hayatınızın geri kalanında takacağınız doğru alyansı bulmak da aynı derecede önemlidir. Sonuçta, alyansınız mevcut ışıltınızı vurgulayabilir ya da kendi başına dikkat çekici bir parça olabilir, bu nedenle “Evet” demeden önce dikkatle seçmeniz gereken bir ayrıntıdır.

Bu nedenle, mükemmel yüzüğünüzü bulmaya başlamanıza yardımcı olmak için, alışveriş sürecinin gizemini çözmeye ve en popüler alyans stillerini açıklamaya yardımcı olması için Blue Nile’ın baş satış sorumlusu Julie Yoakum’a başvurduk. Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.

two metal wedding bands in a ring boxtwo metal wedding bands in a ring box

Fotoğraf: Leah Marie Photography

Metal Alyanslar

Klasik metal alyanslar genellikle değerli taş içermeyen alyanslardır ve genellikle platin, titanyum, paslanmaz çelik, 18K veya 14K beyaz, sarı veya pembe altından üretilirler. “Platin bu tarzda en popüler olanıdır,” diyor Yoakum. “Sadece en parlak metal olmakla kalmıyor, aynı zamanda yaşlandıkça güzel bir patina geliştiriyor ve istenirse metali ovalamadan orijinal parlaklığına geri döndürebiliyor.”

Metal kayışlar en çok şunlarla uyumludur:

Her tarz nişan yüzüğüyle veya diğer yüzüklerle katman oluşturacak bir parça olarak.

Metal kayışlar en iyi şunlar içindir:

Alyansını çıkarmak istemeyen süper aktif gelinler. Daha spesifik olarak, pırlanta veya çatal hasarı konusunda endişelenmek istemeyen herkes.

three stacked wedding rings: one silver diamond engagement, one silver eternity wedding band, and one gold plain wedding bandthree stacked wedding rings: one silver diamond engagement, one silver eternity wedding band, and one gold plain wedding band

Fotoğraf: Lisa Poggi

Pavé Alyanslar

Pavé alyanslar, pırlanta ve değerli taşlarla kaplanmış yüzüklerdir ve biraz pırıltılı ve gösterişlidirler. Normal metal alyansların aksine, gelinler nişan yüzüklerinin taşlarıyla mükemmel uyum sağlayan stiller de dahil olmak üzere ışıldayan ve parlayan bir parça bulabilirler.

Pavé kayışlar en çok şunlarla uyumludur:

Pavé bantlı nişan yüzükleri veya pavé halo ayarlı yastık kesim tektaş yüzükler.

Pavé bantlar en iyi şunlar içindir:

Yüksek ayarlı çatalların görünümü olmadan pırlanta bir bandın ışıltısını seven gelinler.

three gold diamond wedding ringsthree gold diamond wedding rings

Fotoğraf: Brooke Miller Photography

Sonsuzluk Alyansları

Sonsuzluk bandı, bandın tüm çevresinde pırlanta ve değerli taşlar bulunan bir yüzüktür. Dahası, bu özel alyans kategorisinde, birçok gelinin takmayı tercih ettiği iki yaygın stil vardır: paylaşılan çatal ve kanal ayarları.

Ortak çatallı sonsuzluk kordonunda, “yan yana duran iki taş bir çatal paylaşır ve yandan bakıldığında çatallar ‘u’ harfi şeklini alır. Pırlanta üstten ve yanlardan açıkta kalır, bu da bu stile çok fazla ışıltı verir” diye açıklıyor Yoakum. Öte yandan, kanal setli sonsuzluk bandında, pırlantalar metal bir kanal içinde yan yana dizilerek daha kaplamalı bir görünüm elde edilir.

Bununla birlikte, ortak çatal ve kanal setli sonsuzluk bantları en popüler stillerden ikisi olsa da, gelinlerin gerektiğinde seçebilecekleri pek çok alternatif seçenek vardır. “Sonsuzluk bantları çeşitli şekillerde ayarlanabilir. Yuvarlak pırlantadan yastığa ve zümrüte kadar nişan yüzüğünde kullanabileceğiniz her kesim pırlanta sonsuzluk yüzüklerinde de kullanılabilir,” diye ekliyor Yoakum.

Sonsuzluk bantları en iyi şununla eşleşir:

Ortak uçlu sonsuzluk kordonu, görünüme ekstra parlaklık kattığı için en iyi klasik nişan yüzükleriyle eşleşir. Kanal setli bir sonsuzluk kordonu, daha uyumlu bir görünüm yarattığı için en iyi kanal setli bir nişan yüzüğü ile eşleşir.

Sonsuzluk bantları en iyi şunlar içindir:

Alyansını nişan yüzüğü olmadan tek başına takmak isteyen gelinler. Yoakum, “Toplam pırlanta ağırlığı bir karatın altında olan bir sonsuzluk yüzüğünden 10 karatın üzerinde olan bir sonsuzluk yüzüğüne sahip olabilirsiniz,” diyor. “Kesinlikle kendi başına bir ifade oluşturabilir.”

three gold diamond wedding bands and a pear-shaped engagement ringthree gold diamond wedding bands and a pear-shaped engagement ring

FOTOĞRAF: ALICIA MINK PHOTOGRAPHY

Yıldönümü Alyansları

Yıldönümü bantları, yüzüğün çevresi boyunca pırlanta kümeleri içermeleri bakımından sonsuzluk bantlarına benzer. Bununla birlikte, onları biraz farklı kılan şey, elmasların ve değerli taşların tüm kenar yerine bandın yarısına kadar gitmesidir. Ayrıca bu parçalar çiftlerin evlilik yıldönümlerini, özellikle de 10, 15 veya 20 yıl gibi dönüm noktalarını kutlamak içindir.

Yıldönümü yüzükleri en çok şunlarla uyumludur:

Her tür nişan yüzüğüyle. İşin püf noktası, uyumlu bir his yaratmak için yıldönümü bandınızı ve nişan yüzüğü ayarlarınızı eşleştirdiğinizden emin olmaktır.

Yıldönümü kordonları en iyi şunlar içindir:

Sonsuzluk bandının zamansız görünümünü seven ancak parmaklarının arasında ve ellerinin iç kısmında pırlanta bulundurmanın hantallığını istemeyen gelinler.

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir