Çocuk Yatak Odası İçin Asma Tavan Tasarımları Rehberiniz

Çocuk odası için asma tavan tasarımları, alanı kişiselleştirmenin harika bir yoludur

Asma tavanlar çeşitli nedenlerle monte edilir. İşlevsel bir amaca, estetik bir amaca veya her ikisinin bir kombinasyonuna hizmet edebilirler. İşlevsel bir unsur olarak, bir çocuk odası asma tavanı, aksi takdirde göze batabilecek ve odanın geri kalanının görünümüne müdahale edebilecek teller, kablolar ve borular gibi şeyleri gizlemeye yardımcı olabilir. Asma tavan, yapısal veya orijinal tavanın su sızıntıları veya duvar boyasının sık sık yontulması gibi hasarlara eğilimli olduğu durumlarda da kurtarmaya gelir.

Bu nedenlerin yanı sıra, çocuk yatak odası için asma tavan tasarımları odanın genel dekorunu da geliştirir. Asma tavanlar için alçı, Paris alçısı ve ahşap gibi çeşitli malzemeler arasından seçim yapabilirsiniz. Her malzeme, onları asma tavanlar için uygun kılan farklı özelliklere sahiptir. Alçı hafif olması nedeniyle tercih edilirken, Paris alçısı dayanıklılığı ve ahşap ise estetiği nedeniyle tercih edilir. İşte çocuk odası için farklı asma tavan tasarımlarına ilişkin bir rehber.

Home interiors by DesignCafe: 18% OFF

Çerçeveli Bir Görünüm İçin Çocuk Yatak Odası İçin Basit Bir Asma Tavan

Çocuk odası için tasarlanan bu sade asma tavan, mekana düzenli ve yapılandırılmış bir görünüm kazandırıyor. Asma tavan bir sınır görevi görür ve odanın köşeleri boyunca uzanırken bir çerçeve gibi görünür. Asma tavan içine yerleştirilen ışıklarla oda da bir parıltı efekti kazanır ve daha iyi aydınlatılmış görünür.

Simple false ceiling design for kids bedroom lends a neat and structured look to space.Simple false ceiling design for kids bedroom lends a neat and structured look to space.
Bu çocuk odası asma tavanı ile düzenli ve yapılandırılmış bir görünüm elde edin

Çocuk Odası Asma Tavanı İçin Farklı Şekiller Deneyin

Başka bir oda için muhtemelen daha ılımlı ve pratik bir asma tavan tasarımı tercih edersiniz, ancak çocuk odası asma tavanı için daha deneysel olabilirsiniz. Çocuklarınız, asma tavandaki eğlenceli şekillerin odalarına getirdiği eğlenceli unsura bayılacaklar. Asma tavandaki şekilli kesikler, ışıkların odaya daha fazla karakter katmasını da sağlar.

Children's bedroom false ceiling design for kids room in a star shape with lighting add more character to the room.Children's bedroom false ceiling design for kids room in a star shape with lighting add more character to the room.
Bir yıldız, bulutlar veya çocuğunuzun beğenilerini yansıtan herhangi bir şekli tercih edin

Gelişmiş Ortam Aydınlatması İçin Çocuk Yatak Odası Asma Tavan

Yapısal tavanı gizlemek gibi işlevsel sorunları çözmenin yanı sıra, asma tavan, farklı tipte tavan ışıkları takmak için birçok fırsat sunar. Bu çocuk odası asma tavanında gömme aydınlatmanın yanı sıra gizli ışıklar da bulunuyor. Odayı aydınlatıyor ve ortam aydınlatmasını geliştiriyor. Ekstra eğlenceli bir unsur için farklı renkli ışıklar da deneyebilirsiniz.

False ceiling for kids bedroom with hidden lights brightens up the room and enhances the ambient lighting.False ceiling for kids bedroom with hidden lights brightens up the room and enhances the ambient lighting.
Çocuk yatak odası için asma tavan, farklı ortam aydınlatması türlerini denemek için mükemmel bir yoldur
Lets plan your home interiors together, speak to designers now

Hobilerini Sergileyen Çocuk Odası Asma Tavanı

Asma tavan, orijinal tavandan asılan ikincil bir tavandır. Bu, kişinin asma tavanı istediği gibi kişiselleştirmesine olanak tanır. Çocuklar kendi alanlarını beğenilerine ve hobilerine göre kişiselleştirmeyi sevdiklerinden, çocuk yatak odası her zaman kişiselleştirme için hoş bir alandır. Çocuğunuz müziğe meraklıysa, piyano tuşlarının yer aldığı bu çocuk odası asma tavanı harika bir ilham kaynağı olacaktır.

The false ceiling in the kids' bedroom design inspired by piano keys looks chic.The false ceiling in the kids' bedroom design inspired by piano keys looks chic.
Çiçeği burnunda müzisyenler piyano tuşları içeren bu çocuk odası asma tavanına bayılacak

Sporseverler İçin Çocuk Odası Asma Tavanı

Bu, çocuğunuzun anında aşık olacağı çocuk odası için asma tavan tasarımlarından biridir. Çocuğunuzun en sevdiği sporu yansıtmak için ekstra yol kat edin ve asma tavanı bir futbol sahasına dönüştürün. Bu çocuk odasının spor temalı görünümünü mükemmel bir şekilde tamamlar.

Kids bedroom false ceiling design in football field theme is a creative and welcoming space for a child.Kids bedroom false ceiling design in football field theme is a creative and welcoming space for a child.
Futbol temalı bir çocuk odası asma tavanı odayı dönüştürür

Çocuk odası için bu asma tavan tasarım fikirleri, asma tavandan yaratıcı şekillerde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olur. Çocuklar, odalarının kişiliklerini yansıtmasına bayılır ve mekanlarına çok bağlanırlar. Kişiselleştirilmiş bir çocuk odası asma tavanı, odayı çocuğunuz için daha sıcak bir alana dönüştürmek için ek bir fırsattır.

Keşfedin, hakkında daha fazla bilgi

  • Farklı Asma Tavan Tasarımları
  • Asma Tavan Malzeme Çeşitleri

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir