Seyahat Temalı Bir Düğün Nasıl Planlanır?

Seyahat, birçok ilişkinin önemli bir parçasıdır. İster İsviçre’de bir dağın tepesinde nişanlanmak gibi hayat değiştiren bir gezi olsun, ister her yaz yakındaki bir sahil kasabasını ziyaret etmek gibi daha düzenli, daha küçük ölçekli çift kaçamakları olsun, seyahat etmek paylaşılan deneyimler ve paha biçilmez anılar yoluyla bir bağlantıyı güçlendirmeye yardımcı olur. Farklı yerleri keşfetmek ortak hobilerinizden veya tutkularınızdan biriyse, bu eğlenceyi büyük gününüze dahil etmenin yollarını arıyor olabilirsiniz. Girin: Seyahat temalı bir düğün.

Bir destinasyon düğünü düzenlemek bu temayı hayata geçirmenin kusursuz bir yolu olsa da, bu estetiği gerçeğe dönüştürmek için mutlaka denizaşırı ülkelere uçmanız gerekmiyor. Bu tasarım konseptini uygulayarak, yerel bir kutlama yapmayı tercih etmiş olsanız bile konukları heyecan verici herhangi bir destinasyona taşıyabilirsiniz. Bu temayla, nikahınızı bir dizi seyahat mekanı veya konuklarınızla paylaşmak istediğiniz tek bir yer etrafında odaklayabilirsiniz. Ya da hobinizi vurgulamak için küre ve bavul gibi seyahat eylemiyle ilgili detayları ve tasarımları entegre edebilirsiniz. Hangi yolu seçerseniz seçin, bu ana fikrin etkinliğinizi katılan herkes için daha anlamlı ve unutulmaz kılacağı kesindir.

Uzmanla Tanışın

  • Sophie Mae, Kaliforniya ve New York’ta bulunan Stylish Details Events’in sahibi ve kurucusudur. Düğün planlamacısı olarak 13 yıllık deneyime sahiptir.
  • Nancy Park, destinasyon düğünlerinde uzmanlaşmış bir düğün planlama ve tasarım firması olan So Happi Together’ın ortak sahibi ve baş planlayıcısıdır.
  • Laura Ritchie, Washington D.C.’de bulunan Grit & Grace’in baş tasarımcısı ve stilistidir. 15 yıldır düğün alanında çalışmaktadır.

Seyahatle ilgili unsurların aşk hikayenizi anlatmanıza yardımcı olacağını düşünüyorsanız, bu vizyonu hayata geçirmeniz için uzman onaylı bir rehber hazırladık. Mekandan eğlenceye kadar seyahat temalı bir düğün planlamak için bilmeniz gereken her şey burada.

Chateau Wedding Venue in FranceChateau Wedding Venue in France

Fotoğraf: Kurt Boomer Photography

Mekan

İster yurtdışında resmi nikahınızı kıyın, ister mahallenizde kalın, seyahat temalı düğününüz için aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok farklı düğün mekanı var. Aşağıda, uzmanlardan bazı öneriler yer alıyor.

Destinasyon Düğünleri

Seyahat odaklı düğünler seyahat etmenin heyecanını ve neşesini ön plana çıkardığından, bu temayı hayata geçirmek için popüler bir yer, şehrinizin dışında bir destinasyondur. Stylish Details Events’ten planlamacı Sophie Mae, “Bu size ailenize ve arkadaşlarınıza ziyaret etmeyi sevdiğiniz egzotik bir yerdeki favori noktalarınızdan bazılarını gösterme şansı verir” diyor. Etkinliğinizin ortamı bu temayı oluşturmanın ayrılmaz bir parçasıysa – ve bütçeniz ve programınız buna izin veriyorsa – o zaman uzak bir yerde “evet” demek bir olasılıktır. So Happi Together’dan planlamacı Nancy Park, sizin için anlamlı olan bir yer seçmenizi öneriyor; örneğin bir çift olarak birlikte ilk seyahatinizi yaptığınız yer ya da her zaman keşfetmeyi hayal ettiğiniz bir yer. Dünya sizin istiridyeniz; ister Como Gölü ister Antigua olsun, bir bağlantınız (ya da görme arzunuz) olan hemen her yeri seçebilirsiniz.

Yerel Düğünler

Destinasyon düğünü siz veya konuklarınız için uygun değilse, yakınlarda bir yerde seyahat temalı bir kutlama yapmak da mümkündür; üstelik hiç seyahat gerektirmez. İster bir otelin balo salonunda ister kendi arka bahçenizde karar kılın, yine de seyahat benzeri dekoru entegre ederek sahneyi ayarlayabilirsiniz. Bir başka seçenek de havaalanı pisti gibi seyahatin özünü yakalayan bir mekanı tercih etmektir.

Floral Themed Wedding InvitationsFloral Themed Wedding Invitations

Fotoğraf: Oliver Fly

Davetiyeler

Misafirleriniz daha mekanınıza ayak basmadan, düğün davetiyeleriniz herkesi seyahatten ilham alan temanızla tanıştıracaktır. Ezber bozan fikirlerden biri, yaklaşan nikahınızla ilgili tüm detayları, sizin ve eşinizin tatildeyken çekilmiş bir fotoğrafınızla birlikte bir kartpostalda aktarmaktır (eğer bu fotoğraf mekanınızda çekilmişse bonus puan).

Geleneksel davetiyelere sadık kalıyorsanız, kağıt ürünlerinizin tasarımını estetiğinize referans vermek için kullanabilirsiniz: Gideceğiniz yerin boyanmış bir resmi ya da bavul ve pusula gibi seyahatten ilham alan motifler ortamı hazırlayacaktır. Grit & Grace’den planlamacı Laura Ritchie, davetiyeleriniz ve LCV kartlarınızın yanı sıra, mekanınızdaki ve hatta dünyadaki favori noktalarınızdan bazılarını vurgulayan bir harita ile paketinizi tamamlamanızı öneriyor. Her şeyi bir zarfın içine koyduktan sonra Mae, çeşitli seyahat yerlerinden posta pulları eklemenizi tavsiye ediyor.

Guest Book Table With an Arched Sign in Front of a GlobeGuest Book Table With an Arched Sign in Front of a Globe

Fotoğraf: Caroline Tran

Süslemeler

Seyahat temalı bir düğün yapmanın en iyi yollarından biri -özellikle de düğününüz yerel olacaksa- seyahat sevginizi yansıtan süslemeler yapmaktır. Bu, tören programları için pasaport kitapçıkları, konuk defteriniz için herkesin imzaladığı bir küre, refakatçi kartlarınız için bagaj etiketleri veya masa numaraları için sizin ve eşinizin en sevdiğiniz seyahat destinasyonlarından bazılarında çerçevelenmiş fotoğrafları gibi görünebilir. Ayrıca baş masanızın dibine bavullar dizebilir veya runner’ınıza pusulalar yerleştirebilirsiniz. Park, size belirli bir yeri hatırlatan ve seyahat sevginizi ima eden zanaat ürünleri, çiçekler, desenler ve renkler gibi daha dolaylı unsurları dahil etmenizi öneriyor.

Bride Posing With Guests in Colorful DressesBride Posing With Guests in Colorful Dresses

Fotoğraf: Stephanie Vegliante

Kıyafet Yönetmeliği

Kıyafetinizden genel kıyafet kurallarına kadar, seyahat temalı bir düğün için aşağıda incelediğimiz pek çok kıyafet seçeneği vardır.

Çift

Seyahat temalı düğününüz uzak bir destinasyonda gerçekleşiyorsa, o bölgedeki bir tasarımcı tarafından yaratılmış bir giysi giymeyi düşünün. Yerel düğünler için, en sevdiğiniz seyahat noktalarından birinde bulunan bir zanaatkârdan bir kıyafet seçebilirsiniz. Aksesuarlarınız, seyahat tutkunuzu kıyafetlerinize yansıtmanın bir başka kusursuz yoludur. Örneğin, kıyafetinizi tatildeyken bir butikten aldığınız bir bilezik veya broşla eşleştirin.

Misafirler

Destinasyon veya temalı düğünler doğal olarak çiftlere kıyafet konusunda daha fazla hareket alanı sunar, bu nedenle klasik siyah kravat seçeneğini yeniden düşünebilirsiniz. Bazı fikirler, Tulum’da bir sahil partisi için şenlikli kıyafetler veya bir İtalyan villa mekanı için tamamen siyah kıyafetlerdir. Kararınız ne olursa olsun Park, sevdiklerinizin konum, iklim ve mevsime göre nasıl giyinmeleri gerektiği, örneğin fazladan kat kat giyinmeleri veya belirli bir çift ayakkabı giymeleri gerekip gerekmediği gibi ayrıntıları paylaşmanızı tavsiye ediyor.

signature cocktails with custom stirrerssignature cocktails with custom stirrers

Fotoğraf: Jose Villa

Yiyecek ve İçecekler

Ordövrleriniz, içecekleriniz ve yemekleriniz için İtalya’da Aperol spritz, Fransa’da ratatouille veya İspanya’da börek gibi seyahatlerinizden bazı favorilerinizi yeniden yaratmayı düşünün. Amaç o özel anı arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşmaktır, bu nedenle kalabalığı memnun edecek yemekler sunma konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Ritchie, “Yerel mutfaktan veya et ve patatesten biraz daha tuhaf görünebilecek lezzetlerden uzak durmayın” diyor. “Bu, misafirlerinize bu mekanda sevdiğiniz şeyleri deneyimletme zamanıdır ve alışılmışın dışında bir şeyler sunmanızda sakınca yoktur.” Eğer tek bir bölge seçemiyorsanız, Mae yemek şirketinizle birlikte çalışarak dünyanın dört bir yanından yemeklerle dolu bir menü oluşturmanızı öneriyor. Ardından, pusulalı içecek karıştırıcıları, harita kabartmalı kokteyl peçeteleri ya da uçak pasta kabı gibi seyahat motifleriyle süsleyin.

italian band overlooking tuscany countrysideitalian band overlooking tuscany countryside

Fotoğraf: Lisa Poggi

Faaliyetler

Büyük gününüzü daha da unutulmaz kılmak için, jet-set yaşam tarzınızı temsil eden aktiviteler ve eğlenceler ekleyin. Bu, farklı ülkelerden aksesuarlar içeren bir fotoğraf kabini veya seyahat temalı bir trivia oyunu olabilir. Müzik, seyahatlerinize gönderme yapmanın bir başka yoludur. Eğer bir destinasyon düğünü düzenliyorsanız, Park yerel müzisyenlerle çalışmanızı öneriyor. “Destinasyonu yansıtan sürükleyici sanatçı deneyimleri her zaman eğlenceli ve benzersizdir ve konuklar için oldukça iyi bir izlenim bırakır” diyor.

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir