Bu 5 Yatak Odası Rengi ile Çocuğunuzun Ruh Halini Şekillendirin

Size renk terapisinin çocuklar üzerindeki gücünden bahseden oldu mu? Evet, renklerin çocuğunuzun davranış kalıpları ve psikolojisi ile hassas bir ilişkisi vardır. Kaliforniya Üniversitesi tarafından yapılan yeni bir araştırmaya göre, 10 yaşın altındaki çocuklar çevrelerindeki renklere karşı duyarlıdır. Çalışma, farklı renklerin çocuklarda öğrenme, performans ve hafıza yeteneklerini çeşitli şekillerde etkilediğini göstermiştir. Ve bu etkiler uzun süreli de olabiliyor!

Evet, doğru anladınız, renklerin çocuğunuzun gelişiminde büyük bir rolü var ve çoğu ebeveyn bunu bilmediği için görmezden geliyor.

İlginçtir ki, renk bilimi ya da kromoterapi modern zamanlara ait bir uygulama değildir. 2000 yıl önce Mısırlılar ve Çinliler gibi eski kültürler renk bilimi uygulamışlardır. Her rengin vücudumuzun belirli çakralarını etkileyen belirli bir titreşime sahip olduğuna inanıyorlardı. Onlara göre renkler, beynimizi ve ruh halimizi sayısız şekilde etkileyen bir frekans ve dalga boyuna sahiptir. Eğer kırmızı kan dolaşımını uyarıyorsa, sarı da vücudu arındırmak için kullanılıyordu. Kromoterapi bugün hala terapistler tarafından alternatif tıp olarak kullanılmaktadır.

Özetle, farklı renkler çocuğunuzda belirli ruh hallerini veya davranışları çağrıştırır ve bir ebeveyn olarak çocuklarınızın odası için en iyi rengi seçmek çok önemlidir. Basitçe açıklamak gerekirse, parlak renkler olumlu duygular uyandırırken koyu tonlar olumsuz duyguları harekete geçirir.

Kırmızı öfkeyi tetiklerken, adından da anlaşılacağı gibi mavi hüznü ortaya çıkarabilir! Sarı çocuğunuzu mutlu eder ve hafızasını geliştirirken, yatıştırıcı bir auraya sahip olan yeşil, kaygı sorunları olan çocuklar için mükemmeldir. İlginç değil mi? Bu nedenle renkler, bir çocuğun duygularını anlamak ve hatta onları değiştirmek için harika bir araçtır. Çocuklar çoğu zaman duygularını veya ruh hallerini açıkça ifade edemezler ve renkler de aynı şeyi değerlendirmek için çok yararlı olabilir.

Özellikle de çocuklar zamanlarının çoğunu odalarında kendilerini eğlendirerek ya da arkadaşlarıyla geçirdikleri için bu böyledir. Bu nedenle doğru renk paletlerini seçmek, çocuğunuzun doğru atmosferde büyümesini sağlamak açısından önemlidir. Çocuğunuzun yatak odasını çok yönlü bir çocuk için bir alan haline getirecek şekilde tasarlamak söz konusu olduğunda olasılıklar sınırsızdır. Çocuk yatak odaları genellikle evin en şirin oyuncaklarla süslenmiş en eğlenceli alanıdır. Çocuğunuzun duygusal refahından ödün vermeden kişisel alanının tadını sonuna kadar çıkarmasını istemez misiniz? Dekor ve aksesuarlar karakter katarken, renkler de ruhlarını en iyi şekilde ortaya çıkarır.

Çocuğunuza kendisinin en iyi versiyonu olması için ilham verecek her rengin iç yüzünü öğrendik. Çocuğunuzun odası için renk kombinasyonuna karar vermenize yardımcı olacak.

Renk tonlarının dünyasına dalmadan önce, çocuğunuzun yatak odası boya fikirleri ve dekorunun mükemmel olması için düşünmeniz gereken birkaç şey var!

  • Bir temanız var mı?
  • Çocuğunuz süper kahramanları mı yoksa kitapları mı seviyor?
  • Çocuğunuzun temel kişiliği nedir?
  • Çocuğunuzun bir kardeşi var mı?

Sıcak Renklerle Çocuğunuzun Ruh Halini İyileştirin

Sarı, turuncu ve kırmızı bunların en sıcak olanlarıdır. Bu renklerin neşeli bir enerjisi vardır ve çocuğunuzda da aynı enerjiyi ortaya çıkarır. Bu renklerin daha güçlü tonları odanın enerjisini yükseltmeye yardımcı olur. Kendine güvenen, mutlu ve arkadaş canlısı çocuklar yetiştirmek için mükemmel, değil mi?

Boost child mood with warm bedroom colors like yellow, orange and red.Boost child mood with warm bedroom colors like yellow, orange and red.
Mobilya ve rafların bazı kısımlarını kırmızıya boyayın ve doğru dozda sıcaklık elde edin
Home interiors by DesignCafe: 18% OFF

Çocuk Odası için Yatıştırıcı Renkler

Mavi, deniz mavisi, yeşil ve turkuaz yatıştırıcı bir hava yaratır. Göze ve zihne hitap ettikleri için çocuğunuzun yatak odasını boyamak için mükemmel bir palettirler. Hiperaktif bir çocukla mücadele ediyorsanız, iki kere düşünmeyin!

Soothing or cool colors for kids room gives pleasing to the eye and mind.Soothing or cool colors for kids room gives pleasing to the eye and mind.
Açık mavi bir duvar açık bir gökyüzü gibi hissettirir, mükemmel huzurlu ve dingin

Doğal Palet, Canlı Vurgular: Mükemmel Kontrast

Kahverengi, bej ve ten rengi her yerde doğal bir görünüm ve his yaratır. Kontrast renkli mobilyalar bu tonlarla gerçekten iyi gider. Bu yüzden doğal olun ve canlı bir atmosfer için parlak boyalı sandalyeler ve yataklarla bir tutam renk ekleyin.

Earthy kids bedroom colors like brown, beige and tan for lively atmosphere.Earthy kids bedroom colors like brown, beige and tan for lively atmosphere.
Ahşap zemin ve toprak tonlarında mobilyalar ve yumuşak oyuncaklar doğal bir görünüm yaratır

Çocuğunuzun Odasını Uyumlu Renklerle Dönüştürün

Uyum, huzur ve istikrarı çağrıştıranbeyaz, fildişi ve kahverengi renkler. En iyi yanı ise, seçtiğiniz diğer renklerle iyi uyum sağladıkları için bu renklerle oynayabilmenizdir. Doğru kombinasyon çocuğunuzun odasını canlı ve mutlu bir yer haline getirecektir!

Transform your kid's room neutral shades like White, Ivory and Brown.Transform your kid's room neutral shades like White, Ivory and Brown.
Beyaz ve siyah gölgeli mobilyalarla tamamlanan gri tonlu duvarlar uyumu çağrıştırır
Looking for affordable designer home interiors on EMI

Ayrıca Okuyun: Çocuk Odası İçin Pantone Renkleri

Çocuk Odası İçin Pastel Palet: Rahatlayın ve Odaklanın

Pembe, şeftali ve nane – bu yumuşak tonlar çocuk odanızın sakinliğini ve sükunetini korur. Pasteller rahatlamak ve konsantre olmak için mükemmel bir ortam sağlar. Daha ne olsun? Çocuğunuzun büyük bir odaklanma ile çalışmasını sağlamak için idealdirler. A-Grader için daha neye ihtiyacınız var?

Pastel palette for kid's room makes relax and focusPastel palette for kid's room makes relax and focus
Pembe yatak örtüleri ve perdeler büyüleyici bir şekilde tatlı görünür ve bir kızın yatak odası için ideal bir renk şemasıdır

Keşfet, Hakkında Daha Fazla Bilgi

  • Çocuk Odası Renk Kombinasyonları Rehberi
  • Havalı Çocuk Yatak Odası Tasarım Fikirleri
  • Çocuk Yatak Odası Stilleri
  • 10 Çocuk Odası Dekorasyonu Konsepti

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir