Bu Garip Alanları Şık Bir Şekilde Değerlendirin: Oturma Odası İçin Köşe Rafı Tasarımları

Her evde genellikle fark edilmeyen ancak çok işlevli alanlara dönüşme potansiyeline sahip köşeler vardır. Oturma odası için köşe rafları koleksiyonumuza göz atın ve en iyi seçiminizi yapın

Köşeler, ister modern ister geleneksel olsun, her evde erişilmesi ve tasarlanması en zor alanlar olduğundan, köşe raflarının bu alanlardan en iyi şekilde yararlandığına inanılır.

Köşe raflarının bazı faydalarından bahsedelim:

 • Eşyaları saklamanıza ve hediyelik eşyaları, antikaları ve çok daha fazlasını dekoratif ve şık bir şekilde sergilemenize yardımcı olurlar.
 • Kullanılmayan alana görsel bir ilgi unsuru ve kişisel dokunuşunuzu eklemenize yardımcı olurlar.
 • Oturma odası, yemek odası, mutfak veya yatak odası gibi evinizin herhangi bir odasına kolayca monte edilebilirler.
 • Çeşitli malzemeler, şekiller, stiller, yükseklikler, boyutlar ve montaj mekanizmaları mevcuttur. Bunlardan bazıları şunlardır:
 1. MALZEMEYE GÖRE:
 • Ahşap köşe rafı tasarımı
 • Cam köşe raf tasarımı
 • Metal köşe raf tasarımı (nadiren kullanılır)
 1. ŞEKLE GÖRE:
 • Kavisli köşe raf tasarımı
 • Düz kenarlı köşe raf tasarımı
 • Dikdörtgen köşe raf tasarımı
 • Üçgen köşe raf tasarımı
 • L şeklinde köşe raf tasarımı
 • Zikzak köşe raf tasarımı
 • Özelleştirilmiş köşe rafı tasarımı
 • Yarı özelleştirilmiş köşe raf tasarımı
 1. MONTAJ MEKANIZMASINA GÖRE:
 • Bağımsız köşe raf tasarımı
 • Yüzer köşe raf tasarımı
 • Duvara monte köşe raf tasarımı
 • Montaja hazır (DIY) köşe rafı tasarımı

Şimdi oturma odanız için bazı şaşırtıcı köşe rafı fikirlerine göz atma zamanı. Onları seveceğinizden ve içlerinden birini evinizin bir parçası haline getireceğinizden eminiz.

Yerden de Tasarruf Sağlayan Özelleştirilmiş Köşe Rafı Tasarımı

Oturma odası için tasarlanan bu ahşap köşe rafı, önde açık bir dolap ve arkada bir kitap vitrini olmak üzere iki parçadan oluşuyor. Eşsiz olan ne diye soruyorsunuz? Her ikisi de köşe duvarına yerleştirilmiş olup, öndeki sabitlenmiş, arkadaki ise gerektiğinde kolayca kaydırılabilmesi için makaralarla donatılmıştır. Yer tasarrufu sağlar, mevcut tasarım temasıyla iyi uyum sağlar ve ayrıca bu oturma odasında çarpıcı bir ifade oluşturur.

Customised wooden corner shelf for living room which is also space savingCustomised wooden corner shelf for living room which is also space saving
Giderek daha popüler hale gelen dahili aydınlatmalı dolaplar da satın alabilirsiniz

Sıcak ve Davetkar Bir Görünüm İçin Tabandan Tavana Köşe Rafı Tasarımı

Bu tabandan tavana köşe kitap vitrini, bu geniş oturma odasının uzak köşesindeki kullanılmayan ve sınırlı alanı (hem yatay hem de dikey olarak) en iyi şekilde kullanır. En sevdiğiniz kitap ve dergileri barındırabilecek ve ayrıca bazı dekoratif hediyelik eşyalarınızı/ biblolarınızı sergileyebilecek çok sayıda rafa sahiptir. Oturma odasının hem aile hem de arkadaşlar için sıcak ve davetkar görünmesini sağlar.

Boş Bir Duvar İçin L Şeklinde Köşe Rafı Tasarımı

Bu L şeklindeki köşe rafı tasarımı, oturma odanızda kullanmayı planladığınız boş bir duvar varsa sizin için mükemmel bir seçimdir. Raflar 90 derecelik bir açıyla yerleştirilir ve duvarın bir kenarından diğerine uzanır. Raflar, oturma odanıza genel olarak uyumlu ve düzenli bir görünüm kazandırmak için çeşitli boyutlarda ve kalınlıklarda gelir. Dikkatlice baktığınızda köşe rafının bir tarafının daha dar (~duvara sabitlenmiş) ve diğer tarafının daha derin (~bir girintiye yerleştirilmiş) olduğunu göreceksiniz. Bu, mekana bir miktar görsel drama ve kişilik katar.

L shaped corner shelf designs for living room for an empty wallL shaped corner shelf designs for living room for an empty wall
İki raf varsa, odaya sıkışık ve dağınık bir görünüm vermemesi için hiçbir teşhir ürününün üstteki rafa 2 inçten daha yakın olmadığından emin olun
Do you want a living room that is lively and livable

Küçük Evler İçin Üçgen Köşe Raf Tasarımı

Küçük bir dairede yaşıyorsanız ve örneğin bir televizyon ve eğlence merkezini yerleştirmek için yeterli alan bulamıyorsanız, üçgen köşe rafı tasarımı başvurabileceğiniz bir seçenektir. Üçgen şeklindeki köşe rafı, bir köşeye kolayca ve mükemmel bir şekilde sığar ve size üstte ve altta TV ile ilgili öğeler için raflar sağlar. Bu mobilya parçasının orta bölümü LED TV’yi ön tarafta barındırıyor ve aynı zamanda kablo sistemlerini arka tarafta gizliyor.

Triangular corner shelf for small living roomTriangular corner shelf for small living room
Bu ahşap köşe rafı tasarımındaki beyaz raflar, oturma odasına renk ve görsel bir ilgi katıyor

Açık Planlı Bir Oturma Odası İçin Duvara Monte Panel Tarzı Köşe Rafı Tasarımı

Açık plan oturma odanız için duvara monte edilen bu panel tarzı köşe rafı tasarımına kesinlikle aşık olacaksınız. Orta gri vurgulu duvara karşı iyi bir şekilde öne çıkıyor ve mekanda çarpıcı bir odak noktası görevi görüyor. Üstten alta doğru uzanan çok sayıda yüzer rafa sahiptir, bu nedenle geniş depolama alanı vardır. Burada güzel figürlerinizi ve yaratıcı sanat eserlerinizi sergileyebilirsiniz. Yumuşak bir dokunuşun yanı sıra alana çağdaş ve zarif bir hava katar.

Wall mounted Panel-Style corner shelf ideas for living room which is openWall mounted Panel-Style corner shelf ideas for living room which is open
Duvara monte bir köşe rafı tasarımı kurarken aşırı yüklenme veya hasarı önlemek için rafın ağırlık sınırına çok dikkat edin

Sonuç olarak, oturma odanız için çeşitli köşe rafı tasarımları mevcuttur, bu nedenle ihtiyaçlarınıza, oda düzeninize, tasarım temanıza, mevcut alana ve bütçenize göre bir tane satın almak söz konusu olduğunda doğru seçimi yapın. Bu, bankayı bozmadan en iyisini elde etmenizi sağlayacaktır. Köşe raf tasarımları yaşam alanınıza benzersiz dokunuşlar katar, genellikle orada yaşayan insanlar hakkında çok şey söyler ve alana enerjik ve canlı bir hava verir.

Peki, daha ne bekliyorsunuz? Design Cafe ile ücretsiz bir sanal danışmanlık randevusu alın ve eviniz için mükemmel köşe rafı satın alabilmeniz için aynı konuda daha fazla rehberlik alın.

Home interiors by DesignCafe: 18% OFF

Oturma odası için köşe rafları hakkında okumayı sevdiyseniz, oturma odası için duvar raflarına da bir göz atın.

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir