Dekorasyon İpuçlarımızla Evinizi Mükemmel Bir Konaklama Noktasına Dönüştürün

Evde en iyi tatili geçirmek için tasarımcı onaylı on eklentimizle tatil havasını geri getirin.

İhtiyaç icadın anasıdır derler ya, işte öyle. Ve bu, insan topluluğu olarak hepimizin karşı karşıya olduğu mevcut koşullar için de geçerli. Pandemi bir süredir tatil planlarımızı değiştirdi ve bu hepimizi bir kaçamak için kaşınır hale getirdi, ama nafile!

Çeşitli seyahat yasakları göz önüne alındığında bunu yapmak mümkün olmadığına göre, tatil havasını eve getirmekten daha iyi ne olabilir?

Ve böylece konaklamalı tatillere olan ihtiyaç arttı.

DesignCafe Stüdyo Müdür Yardımcısı Nivedita Thaker, “Ev sahipleri tatilleri özlüyor ve bu nedenle artık evlerinin daha çok villa ve otel gibi olmasını istiyor, bu da onları konaklamalı tatiller için ideal kılıyor” dedi. “Balkonlar ve ön sundurmalar gibi ihmal edilmiş veya standartlaştırılmış alanlara çok fazla kafa yoruyorlar” diye ekliyor.

Design Cafe’deki tasarım uzmanlarından oluşan ekibimiz, evinizi sadece yaşanacak bir yer olmaktan daha fazlası haline getirmek için yeni fikirler üretiyor. Rahatlamanız, tatil yapmanız ve özgürce yaşamanız için alanlar yaratıyorlar – tıpkı tatildeyken yaptığınız gibi!

Bu blogda, evinize tatil havası katmak için mekanınızı kendinizin yemek yiyebileceği bir konaklama noktasına dönüştürecek tasarımcı onaylı fikirleri bir araya getirdik.

Design hacks to turn your home into a perfect staycation resort

Otel Lobisi Benzeri Bir Deneyim İçin Lüks Bir Oturma Odası Kurulumu

Konaklama yolculuğunuza başlamak için ilk adım oturma odanızı yeniden tasarlamak ve ona otel benzeri bir görünüm kazandırmaktır! Neden mi? Kendinize bir otel rezervasyonu yaptırdığınızı düşünün – mekanınıza ulaştığınızda gözünüze çarpan ilk şey nedir? Otelin lobisi, değil mi?

Evet, hiçbir şey tatil hissini çarpıcı bir otel lobisinden daha fazla veremez. Öyleyse, oturma odanızın iç mekanını bir otel lobisinden farksız görünecek şekilde yeniden yaratın. Bunun için cam panel tavanlar, geometrik şekilli kanepeler, zengin 3D duvar tasarımları, aynalar ve gösterişli avizeler gibi bazı muhteşem beş yıldızlı lobi tasarımlarını tercih edebilirsiniz.

Ya da metalik vurgular ve sessiz renk şemaları, rahat bir kesit kanepe, klasik duvar pervazları, dekoratif aydınlatma armatürleri ile lüks bir otelin ziyafet salonuna giriyormuş hissi verecek daha sofistike oturma odası iç mekanlarını tercih edebilirsiniz. Ne seçerseniz seçin, oturma odanızın şık bir havaya sahip olduğundan emin olun, böylece kendinizi muhteşem bir tatil köyünde veya otelde tatildeymiş gibi hissedersiniz.

Home staycation idea, grey living room designed with ceiling lights, l shaped sofa for a hotel lobby-like experience.
Living room set up with glass panel ceilings, geometrically shaped sofas and 3D wall design for a home staycation.
Birinci Slayt
İkinci slayt
previous arrow
next arrow
Want to see your dream home before its built

Yatak Odanıza Konforlu Bir Otel Odası Düzeni Kazandırın

Tatil yapmanın en önemli unsurlarından biri de otel/tatil köyü yatak odalarının rahatlığıdır. Bu nedenle, evde mükemmel bir konaklama deneyimi yaratmak için tasarım eklentileri listemizde ikinci sırada yer alıyoruz. Bunun için rahat, gösterişli(beş yıldızlı otel yatak odalarını seviyorsanız), sıcak ve dinlendirici bir yatak odası kurmayı deneyin. Bunu yapmanın ilk adımı da süper konforlu bir yatağa sahip olmaktır. Bu nedenle, ahşap dikdörtgen bir yatak seçin ve rahat şilteler, nevresimler ve yatak örtüleri ile süsleyin. Tatil havası katmak için daha fazla yatak yastığı ve minder ekleyin.

Yatak örtülerinin kumaşına dikkat edin. Konaklamanızın konforuna katkıda bulunacak yumuşak olanları seçtiğinizden emin olun. Daha sonra, tıpkı otel odalarında gördüğünüz gibi, uyku cennetinizde dağınıklığı önlemek için şık bir modüler gardırop ekleyebilirsiniz.

Kitap okumak veya dışarıdaki manzaranın tadını çıkarmak için kendinize rahat bir köşe sağlamak üzere bir koltuk kanepe veya pencere kenarı oturma düzeni ekleyin. Ayrıca, zeminde yer açmak için şık ve modüler bir duvara monte TV ünitesi kullanın. Tam bir tatil evi havası için, görev aydınlatması için zemin lambaları ile odada sıcak aydınlatma kullanın. Yatak odanız için temel bir kural, uyku zamanınızın tadını çıkarabilmeniz için onu sıcak ve rahat tutmaktır. Bize güvenin, asla evden ayrılmak istemeyeceksiniz!

Staycation at home, Give five-star look for your bedroom with a wooden bed, bed lamps and cushionsStaycation at home, Give five-star look for your bedroom with a wooden bed, bed lamps and cushions

Ayrıca, Modern Yatak Odası Tasarımları Hakkında Okuyun

Evde Daha Fazla Kalma Hissi İçin Evde Rahatlatıcı Köşeler Yaratın

Kafe gezmek, pencere kenarında kitap okumak, otel/tatil köyü odanızın rahat köşelerinde dinlenmek herkesin tatildeyken ‘yapılacaklar’ listesinin başında gelir. Ancak, özellikle herkesin evden çalıştığı pandemi döneminde evde sakin bir yer bulmak zorlaşabilir. Özellikle de geniş bir ailede yaşayanlar için. Bu yüzden, evde tatil listemizde kafe benzeri köşelerden oluşan bir çözüm var. İşte evde nasıl rahat bir köşe tasarlayabileceğiniz. Evinizde trafiğin az olduğu herhangi bir alanı seçin ve kitap okumak, kahve içmek ya da sadece oturup dinlenmek için bir Avrupa kafe köşesinin sakinleştirici havasını yeniden yaratın. Bunun için evinizde sessiz bir yer seçebilir, burayı dinlenip kitap okuyabileceğiniz rahat bir koltukla döşeyebilirsiniz. Büyük Fransız pencereleriniz varsa, etrafında bir pencere bölmesi tasarlamayı düşünebilirsiniz. Burada bir ya da iki fincan çay ile sessizliğin tadını çıkarabilir ve tatil ruhunu evinize taşıyabilirsiniz.

Home staycation idea, design cosy corner with plants, armchair, bookshelf and wall artworks for calming vibe.
Cosy corner designed with bookshelf and window bay seating for relaxing vibe is a staycation idea at home.
Birinci Slayt
İkinci slayt
previous arrow
next arrow

Ayrıca, Köşe Dekorasyon Fikirleri Hakkında Okuyun

Özenle Tasarlanmış Bir Banyo ile Kendinizi Spa’da Şımartın

Otellerin başka nesini seviyorsunuz? O abartılı banyolar olmalı. Son teknoloji lüks muslukları, küvetleri ve tüm stresinizden arındıran gömme duş kabını sevmiyor musunuz? Tatildeyken hepimizin kendimizi bir spa seansıyla şımarttığımızı da unutmayalım. Tatil deneyiminizi evde de sürdürmek için banyonuzu birkaç basit eklemeyle zen benzeri bir spaya dönüştürebilirsiniz. Banyonuzda her şeyi düzenli ve sorunsuz tutmak için akıllıca tasarlanmış bir yüzer makyaj ünitesi ekleyin. Unutmayın, iyi organize edilmiş bir banyo, size kendi kendine hizmet veren bir alana giriyormuş hissi vermenin anahtarıdır. Burada bir sonraki önemli nokta, uzanıp evde güzel bir köpük banyosu yapabileceğiniz şık bir küvet eklemektir. Banyo fayanslarını ve renk düzenini bej, beyaz ve benzeri sade renklerden seçerek mekanın sıcak ve rahatlatıcı olmasını sağlayın. Kendinizi bir otelde yaşıyormuş gibi hissetmek için birkaç kokulu mum, dekor ve dekoratif bir ayna getirin!

Staycation home idea, Design bathroom with elegant bathtub and floating vanity unit to give zen-like spa vibe.
Staycation at home idea, Bathroom design with elegant bathtub, floating vanity unit and hanging light for zen-like spa look.
Birinci Slayt
İkinci slayt
previous arrow
next arrow

Ayrıca, Spa Banyo Tasarım Fikirleri Hakkında Okuyun

Get a virtual tour of our designs

Evde Sakin Bir Konaklama İçin Zen Bir Yeriniz Olsun

Tatiller, günlük hayatın sıkıcılığından uzaklaşarak içsel benliğinizi yeniden keşfetmekle ilgilidir. Ve biliyoruz ki 7 x 24 evde kalarak bu biraz zor olabilir. Bu yüzden bununla savaşmanın en iyi yolu, meditasyon yapmak ve etrafınızdaki dünyadan kopmak için evde bir zen köşesi oluşturmaktır.

Her dört kişiden üçü yatak odası ya da oturma odası gibi ortak alanlarda yoga ve meditasyon yapıyor. Ancak bu gerçekten bağlantıyı kesmeye yardımcı oluyor mu? Bu nedenle, dikkatiniz dağılmadan meditasyon yapabileceğiniz ayrı bir alana sahip olmak çok önemlidir. Bu alanı terasınıza veya balkonunuza kurabilir ya da evinizdeki boş bir odayı meditasyon noktasına dönüştürebilirsiniz. Bir zen odası oluşturmak için ahşap masalar ve bambu hasırlar gibi doğal tasarım öğelerini kullanarak doğaya olabildiğince yakın olun. Ayrıca, zen odasını yeterli güneş ışığı ve doğal havanın olduğu bir alanda oluşturun.

Set up the room with natural elements like wooden tables and bamboo mats for some serene staycation at home.
Staycation idea at home, Turn the room into a zen place with a rug, candle, indoor plants and simple wallpaper for calmness.
Birinci Slayt
İkinci slayt
previous arrow
next arrow

Ayrıca, Zen İç Tasarım Fikirleri Hakkında Okuyun

Egzotik Bir Tatil Köyünde Kalıyormuş Gibi Hissetmek İçin Doğayı Aranıza Alın

Tatiller tamamen açık hava ile ilgilidir. Yeşil manzaralar, yemyeşil tarlalar, çiçekler ve daha fazlası. Peki evde geçirilen bir tatil, içeride biraz doğa olmadan nasıl tamamlanabilir? Ve bunun için balkonunuzdan başka hangi alan mükemmel olabilir? Öyleyse, güzel bir balkon kurarak tüm yeşilliği evinizin içine taşıyın. Hasır bir salıncak, çim zemin, doğal bitkiler ve ahşap mobilya parçaları kullanarak rahatlayabileceğiniz küçük bir balkon tasarlayabilirsiniz. Ayrıca, serin esintinin veya sıcak güneş ışığının tadını çıkarırken en sevdiğiniz kitapları okuyabileceğiniz bir kitaplık ve alçak banklar da ekleyebilirsiniz!

Thaker, “WFH’nin yeni normal olmasıyla birlikte, ev sahipleri bu alanlar için de kişiselleştirilmiş tasarımlar arıyor” diyor.

Müşterilerden gelen yeni taleplerden bahsederken de şunları ekliyor: “Müşteriler dikey bahçeler, çay oturma düzenleri, kütüphaneler ve daha fazlası gibi şık eklentiler istiyor çünkü insanlar tatilleri kaçırıyor.”

Home staycation idea, set up a balcony with a wicker swing, turf grass flooring, and natural plants bring nature vibe.
Balcony design with hanging swing, bookshelf, bench and natural plants is the best idea for a staycation at home.
Birinci Slayt
İkinci slayt
previous arrow
next arrow

Her Şeyi Dağınıklıktan Uzak Tutmak İçin Yerden Tasarruf Sağlayan Mobilyalar Kullanın

Evde başarılı bir konaklama için bir diğer önemli nokta da evinizi çok amaçlı mobilyalarla dağınıklıktan uzak tutmaktır. Otelleri tertemiz oldukları ve her an bir dergiden fırlamış gibi göründükleri için seviyoruz. Çok işlevli gardıroplar, TV üniteleri ve saklama dolapları gibi şık modüler çok amaçlı mobilya parçalarıyla dağınıklıktan uzak ve temiz bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu mobilya parçaları, alanınızı tıpkı bir oteldeki gibi düzenli tutar.

At home staycation idea, design wardrobe with attached dressing unit for a clutter-free and neat look.
Design multipurpose tv units with open shelves is the best idea for a staycation at home to keep space organised like a hotel.
Birinci Slayt
İkinci slayt
previous arrow
next arrow

Evde Büyük Bir Tatil İçin Lüks Aydınlatma

Aydınlatma, otellerdeki abartılı iç tasarımın büyük bir parçasıdır. Bu nedenle, otel benzeri bir hissi yeniden yaratmak için evinizde harika bir aydınlatmaya sahip olduğunuzdan emin olun. Öncelikle, evinizin ortak alanlarının yeterli doğal ışığa sahip olduğundan emin olun. Güneş ışığının evin içine sızmasına izin veren ışık perdeleri kullanın. Ardından, tavan ışıkları üzerinde çalışın. Oturma odaları için asma tavanlarla aydınlatmayı güçlendirebilirsiniz. Büyük bir izlenim yaratmak için ortak oturma alanları için göz alıcı avizeler tercih edin. Genel çekiciliğe katkıda bulunmak için ortam ışıklarıyla da oynayabilirsiniz. Yatak odanızda, havayı uygun şekilde ayarlamak için birden fazla kontrol seçeneğine sahip sıcak aydınlatma kullanın.

Staycation ideas for your bedroomStaycation ideas for your bedroom

Köşelerdeki Çok Sayıda Sanat Eseri Bir Evi Mükemmel Bir Konaklama Noktası Yapar

Sanat, ilham getirmenin kesin bir yoludur ve otel ve tatil köylerinde önemli bir tasarım unsurudur. Bu nedenle, evde konaklama deneyiminizi yaratırken, duvarlarınızda ve etrafınızda yeterince sanat eseri olduğundan emin olun. Duvarlarınızı canlandırmanın ve mekanınızı canlandırmanın harika bir yoludur. Yüksek kaliteli sanat eserlerini tercih edin ve güzel bir ambiyans için bunları koridor duvarlarınıza, oturma odanıza ve yatak odanıza monte edin. Evinize kişiliğinizden bir parça katmak için sizi yansıtan sanat eserlerini seçin.

Living room wall designed with artworks and glass makes a perfect home staycation spot.
Bedroom wall designed with artworks and hanging lights recreates hotel-like vibe and perfect staycation at home.
Birinci Slayt
İkinci slayt
previous arrow
next arrow

Evde Tatilin Tadını Çıkarmak İçin Mutfağınızı İyi Tasarlayın

Tatil gezileri, muhteşem görünümlü restoranlarda harika yemek seçenekleriyle birlikte gelir. Bu nedenle, restoran tarzı yemek yeme deneyimini hoş bir mutfak düzeniyle yeniden yaratın. Bakımı kolay ve aynı zamanda şık görünen modüler mutfak tasarımlarını tercih edin. Beğendiğiniz herhangi bir tasarım temasını seçebilirsiniz. Şahsen, country tarzı modüler mutfak tasarımlarını ve lüks bir dokunuşa sahip olanları seviyoruz! Ancak, ihtiyaçlarınıza, yaşam tarzınıza ve bütçenize uygun olanı seçin. Eşinizle birlikte keyifli bir brunch, öğle yemeği veya randevu gecesinin tadını çıkarabileceğiniz yer burasıdır.

Design kitchen in restaurant-style eating experience with a touch of luxury looks to enjoy a staycation at home.
Set up a modular kitchen in restaurant style with stylish looks to enjoy a home staycation with your partner.
Birinci Slayt
İkinci slayt
previous arrow
next arrow
Get a free design consultation from design cafe

Bu yüzden dışarı çıkamıyorsanız endişelenmeyin, partiyi eve getirin ve evinizin farklı noktalarına yürüyüş turu yapın.

Umarız bu on kışkırtıcı konaklama ipucu, evinizi çok amaçlı bir aile yanına dönüştürür ve evde geçirdiğiniz zamanın tadını çıkarmanızı sağlar.

Daha fazla konaklama fikri ister misiniz? Tasarımcılarımızla şimdi konuşun!

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir