Anasayfa » Ev Dekorasyon Rehberi » Düğün Müziği Nasıl Seçilir?
Düğün Müziği Nasıl Seçilir?

Düğün Müziği Nasıl Seçilir?

Düğün Müziği Nasıl Seçilir?

Sevdim seni bir kere başkasını sevemem, deli diyorlar bana, desinler değişemem… Aylarca siz ve müstakbel eşiniz hayatınızın en özel ve güzel gecesine hazırlandınız. İşte o gün geldi, güzel bir gelin, yakışıklı bir damat sahneye çıkacak ve hayatlarını birleştirdiklerini tüm davetlilere haykıracaklar. Şüphesiz düğün müziği seçimi önemli bir ayrıntı. Özellikle de sahneye ilk adımı attığınız giriş müziği. Peki bu en özel anınızda hangi müzikleri kullanacaksınız? Gelin müzikler eşliğinde düğününüze birlikte bir renk katalım.

Giriş Müziği Seçimi

Düğün salonu, davetliler ve orkestra hazır. Siz ve müstakbel eşiniz görkemli, duygusal ve unutulmayacak bir şekilde salona giriş yapacaksınız. Giriş düğün müziği olarak tabii ki herkesin istediği tema ve ritim farklıdır. Bunu seçecek olan sizlersiniz. Bunun seçenekleri arasından öncelikli olarak anısı olan müzikler arasından gitmek faydalıdır. Siz ve müstakbel eşiniz için belki ilk dinlediğiniz şarkı, özel bir anınızda kafede çalan şarkı ya da birlikte dinlemekten keyif aldığınız müzikler olabilir. Eğer hayır müzik tercihimiz daha farklı olsun, sonsuza kadar düğün müziğimiz olarak hatırlayacağımız bir şarkı olsun derseniz bunun için farklı önerilerimiz olacak. Her bölümün sonunda da farklı seçenekleri bir araya topladığımız listeleri görebilirsin.

  1. Hareketli Şarkılar

Benim özellikle düğünlerde kullanılmasından çok keyif aldığım ve enerjik bir giriş için ideal olarak gördüğüm şarkı şüphesiz Ricky Martin’den “Livin’la Vida Loca”. Bu şarkı ile salona girişinin oldukça enerjik, mutlu ve hareketli olacaktır. Davetlilerin şimdiden “ne kadar enerjisi yüksek bir çift” dediklerini duyar gibiyim. Bu tür hareketli şarkıları pasta düğün müziği olarak da kullanabilirsiniz. Bunun dışından yabancı sözlü ya da sözsüz müziklere göz atabilirsiniz.

  1. Romantik Şarkılar

Daha salona girişinizde aşkınızın büyüklüğünü ve duygu yoğunluğu hissettirecek, davetlilerin gözlerini dolduracak bir şarkı ile giriş yapmak da bence oldukça etkileyicidir. Çoğu düğünde kullanılan ve her duyduğumda gözlerimde yaşlar beliren şarkılar ise ilk olarak “La Vie En Rose”. Oldukça etkileyici bir giriş için diğer önerim ise John Legend’ten “All Of Me” olacaktır. Herkesin çok bilmediği bir başka şarkı da Ed Sheeran’dan Perfect. Şimdiden duygular şelale oldu düğününüzde.

  1. Türkçe Şarkılar

Eğer ki biz duygularımızı Türkçe şarkılarla göstermek istiyoruz diyenlerdenseniz bu madde tam size göre. Tabii ki konu Türkçe şarkı olunca liste oldukça uzun oluyor ama ben naçizane düğünlere en yakışan şarkıları size listelemek istiyorum. Öncelikle düğünlerde bir klasik olarak Hüsnü Arıkan’dan “Hoş geldin” listenin başında yer alıyor. Bir diğer önerim ise muhteşem bir Azerbaycan şarkısı olan “Nazende Sevgilim” olacaktır. Özellikle bu iki şarkı düğünlerin vazgeçilmezi haline gelmiştir.

Düğün İçin İlk Dans Müziği Seçimi

İlk dans… Bazen nikah öncesi bazen de nikahtan sonra başlanan ilk dans düğünde unutulmaz anlara sahne olmaktadır. Daha önceden de belirttiğimiz gibi sizin için özel olan bir şarkı ile ilk dansınızı gerçekleştirebilirsiniz. Benim ise size önereceğim 3 farklı şarkı olacak. Öncelikle benim de kendi düğünümde kullandığım Ferhat Göçer’den “Sen Elimden Tut” şarkısı olacak. Oldukça duygu yüklü bir şarkıdır kendileri. Bir diğer önerim ise Özdemir Erdoğan’dan “Sevdim Seni Bir Kere” şarkısıdır. Yazımızın başında atıfta bulunduğum gibi “Deli desinler değişemem…”. Dans müziğiniz için son önerim ise Mustafa Ceceli’den “Aşkım Benim” şarkısı olacak. Evet belki biraz klişe gelmiş olabilir ama düğün şarkısı olarak yakıştığı su götürmez bir gerçek.

Düğünüzde çalınacak diğer şarkıları da seçmeniz mümkün tabii ki. Bunun için düğün öncesinde salon ile görüşüp bir şarkı listesi yapmanızı öneririz. Ortak payda olarak da yılların eskitemediği şarkılardan bir liste oluşturmak doğru bir karar olabilir. Fakat seçtiğiniz şarkılar ne olursa olsun, aşkınız, saygınız ve sevginiz daim olsun.

 

Post navigation

  • Bence düğün müziği seçiminde iki tarafında ortak bir paydada buluşması gerekir.

  • Müziği seçimi oldukça önemli. Müzik seçimi yaparken çiftlerin müzik zevklerine de önem vermesi gerekiyor. Kendi sevdikleri şarkıları veya sanatçıları seçerek, kendilerine özel bir atmosfer yaratabilirler.

  • Düğündeki tüm müzikler önemlidir, ama aralarında en önemli olan dans müziğidir. İyi seçilmesi dansı bir o kadar güzel kılar.

  • Davetlileri de rahatsız etmiyecek bir müzik seçimi harika olucaktır teşekkürler

  • Düğün müziğini seçerken öncelikle gelin ve damat birlikte dinlerken keyif aldıkları ve düğün konseptine uygun olabilecek bir şarkıları varsa onu seçebilirler. Ya da sesi güzel olan taraf şarkıyı kendisi seslendirebilir.

  • Düğün dansı, düğünün en romantik ve unutulmaz anlarından biridir. Bu makalede, düğün dansı için en romantik şarkılar hakkında bilgi edinebilir ve seçim yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir