Anasayfa » Gelin Rehberi » Gelin Aksesuarları » Yedek Gelin Ayakkabısı Nasıl Olmalı
Yedek Gelin Ayakkabısı Nasıl Olmalı

Yedek Gelin Ayakkabısı Nasıl Olmalı

Yedek Gelin Ayakkabısı Nasıl Olmalı

Kadınlar düğün törenleri için günlerce, hatta haftalarca hazırlanıyor ve o muhteşem günde kusursuz görünmek istiyor. Tabi bunu yaparken de bazı noktalara dikkat etmek şart. Örneğin muhteşem bir gelin ayakkabısına sahip olabilirsiniz. Hatta bu ayakkabısı sayesinde gelinlinizin içinde kuğu gibi görünebilirsiniz. Ancak bu ayakkabının ayağınızı sıkma, vurma ya da yorma ihtimallerini de atlamamalısınız. Saatlerce sürebilecek törende sürekli hareket halinde olacağınızı da hesaba katarsak, yanınıza muhakkak, sizi daha rahat hissettirecek bir yedek gelin ayakkabısı almanız gerektiğini söylememize gerek bile yok. İşte yedek gelin ayakkabısı nasıl olmalı diyorsanız sizin için birkaç öneri.

Rahat ve Şık Yedek Gelin Ayakkabısı

Yedek gelin ayakkabısı için tercih edeceğiniz model muhakkak sizi rahat hissettirecek bir tarzda olmalıdır. Rahat ayakkabıların şık olmayacağını düşünüyorsanız kesinlikle yanlıyorsunuz. Az sonra sizlere önereceğimiz birkaç model ile hem düğününüzde şıklığınızı koruyabilir, hem de çok daha rahat hareket edebilirsiniz. İşte hem rahat, hem de şık olan ve düğün töreninizin ağrı ve acılar içinde geçirmenizi engelleyen o modeller.

·        Dantel Detaylı Babetler

Eğer gelinliğinizi dantel tercih ettiyseniz bu modeller tam size göre. Çoğu el işlemeli olan ve sadece düğün törenleri için hazırlanan bu babetler çok hoşunuza gidecek. Ancak bu babetlere sahip olmak için birkaç hafta öncesinden tedarikçi ile iletişime geçmeli ve gelinliğinizin bir fotoğrafını göndermelisiniz. Tabi bu babetlerde kullanılacak inciler, boncuklar tamamen size kalmış. Bu babetler öyle hoşunuza gidecek ki, fotoğraf çekiminde bile kullanmak isteyeceksiniz.

·        Rengarenk Ayakkabılar

Gelinliğinizin altına giyebileceğiniz rengarenk, rahat ve şık ayakkabılarda hem farklı, hem de rahat olmanızı sağlayacak. Kırmızı bir yumurta topuk, hasır bir sandalet, inci işlemeli bir spor ayakkabı ya da karikatürlerle dolu bir babet. Kulağa hoş geliyor değil mi? Kabul ediyoruz ki marjinal bir fikir. Ancak klasik düğün anlayışından biraz uzaklaşıldığı şu yıllarda hiç de garipsenecek bir görüntü olmayacağına da eminiz. Hatta düğününüzden birkaç gün sonra, fotoğraflarınıza bakıp ne kadar doğru bir tercih yaptığınızı bile düşünebilirsiniz.

·        Converse Tercih Edin

Eğer ‘ben düğünümde tabuları yıkar ve mutlaka kendi tarzımı yansıtırım’ diyorsanız, o halde size önereceğimiz yedek ayakkabı modeli klasik converse olmakta. Bu fikir size garip gelmiş olabilir ama yurtdışı da dahil, pek çok marjinal çift converse ayakkabıları direkt yedek gelin ayakkabısı olarak tercih ediyor. Hatta bu modellerin beyaz deri olanlarının üzerine, sizin v eşinizin karikatürünü çizdirebilir, aşkınızı ayakkabılarınızda da yaşayabilirsiniz.

·        Klasik Dans Ayakkabısı ile Işıldayın

Aslında bu ayakkabıları balerinlerin ayağında görmeye alışığız. Dans ayakkabısı denmesinin sebebi ise ayakların bu ayakkabının içinde oldukça rahat hareket ediyor olması. Üstelik ayakları terletmeyen bu ayakkabılara internetten kolayca ulaşabilirsiniz. Özellikle bilekten bağlama ve fiyonk modeller çok hoşunuza gidecek. Gelinliğinizi altına tercih edeceğiniz pudra ya da lavanta rengi bir dans ayakkabısı, gecede ışıl ışıl parlamanızı sağlayabilir. Tabi bu ayakkabılarla gönlünüzce dans edebileceğinizi söylememize gerek bile yok.

·        Dolgu Topuklar Size Göre

Eğer ‘benim boyu kısa, topuksuz bir yedek gelin ayakkabısı giyersem gelinliğimin içinde kaybolurum’ diyenlerdenseniz o halde buyurun. Dolgu topuk ayakkabıların da klasik topuk ayakkabılardan daha rahat olduğu bir gerçektir. Hatta parmaklarınızın da rahat etmesini istiyorsanız dolgu topuk sandaletleri de tercih edebilirsiniz. Böylelikle boyunuz aynı kalmış olur ve kendinizi daha rahat hissedersiniz. Hatta kır düğünü yapıyorsanız hasırda hazırlanan dolgu topuklar bizim size yegane önerimiz olacaktır.

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir