Düğüne 6 Ay Kala Yapılması Gerekenler

Düğüne 6 Ay Kala Yapılması Gerekenler

Son 6 ay ve son viraja girildi. Düğüne 6 ay kala yapılması gerekenler ile ilgili olarak merak edilenleri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Nikâh Tarihi Konusunda Çalışmalara Başlayın

Nikâh tarihi konusunda 6 ay kala bir plan yapmanızı öneriyoruz. Hatta bu konuda eğer düğününüzde nikâhınızı yaptırmak isterseniz, belediyeye giderek bu konuda randevu almanız gerekmektedir. 6 ay öncesinden bu konuya netlik kazandırmanız sizlere zaman kazandıracaktır.

Gelinlik İçin Forma Girin

Unutulmaz bir düğün olması hem damat adayının hem de gelin adayının en büyük hayalidir. Alacağınız gelinlik içerisinde son derece zarif bir şekilde görünmek için eğer fazlalıklarınız varsa bunun için yavaş yavaş form tutmaya başlayabilirsiniz. 6 ay gibi bir sürenin yoğun geçecek olmasından dolayı erken hamle yapmanın son derece önemli olduğunu belirtmek istiyoruz. Gelinliğiniz ile ilgili olarak hatta bu konuda diyet uzmanlarından da yardım alabilirsiniz.

Damatlık İçin Forma Girin

Aynı konuda damatlarında fazlalıklarından kurtulmak istemesi söz konusu olabilir. Özellikle de damatlık seçiminde üstünüze tam oturacak olan damatlığı seçmek için mutlaka iyi bir şekilde forma girmeniz gerekmektedir. Hatta bu konuda spor yaparak da vücudunuzun daha derli toplu olmasını sağlayabilirsiniz. Bu konuda uzmandan da yardım alarak sorunların üstesinden gelebilirsiniz.

Gelin Ve Damat Ayakkabıları

Gelinliğinizin altına gösterişli bir gelin ayakkabısı seçmek için sıkı bir çalışma yapmanız gerekmektedir. Yüksek topuk mu, yoksa rahat bir ayakkabı mı giymek istediğinize karar verdikten sonra sizlere uygun olan model için 6 ay öncesinden çalışmalara başlamanız gerekmektedir.

Damatlarında ayakkabı seçimi konusunda 6 ay öncesinden karar vermesini öneriyoruz. Gelinlere göre damatların bu konuda biraz daha şanslı olduğunu belirtelim. Özelikle de damatlar için alternatifin az olması seçim yapma konusunda hemen karar vermelerini sağlayacaktır.

Altın Fiyatlarına Göre Hareket Edin

Düğüne 6 ay kala yapılması gerekenler arasında düğünde takılacak olan altınları almak çalışmalara başlayın. Eğer elinizde altınlara ayıracak bütçeniz hazırsa bu konuda altını almanızı öneriyoruz.  Yaz aylarında artan altın fiyatlarının ciddi bir şekilde zarar etmenize neden olacağını unutmayınız. Bu yüzden de 6 ay kala altın fiyatlarına göre hareket etmeniz gerekmektedir.

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

  • Bu harika blog yazısı için teşekkürler! İçerik gerçekten faydalı ve ilgi çekiciydi. Her şey hazır tarihimizi bekliyoruz eşimle beraber.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir