Anasayfa » Düğün Planlama Rehberi » Nikah ve Düğün Hazırlıkları » Düğüne 5 Ay Kala Yapılması Gerekenler
Düğüne 5 Ay Kala Yapılması Gerekenler

Düğüne 5 Ay Kala Yapılması Gerekenler

Önünüzde sadece 5 ayınız kaldı ve daha yapmanız gereken birçok iş bulunuyor. Düğüne 5 ay kala yapılması gerekenler ile ilgili çalışmalarımıza devam edelim.

Balayı Konusu

Balayını yurt dışında yapmak istiyorsanız, bu konuda pasaport işlemleri için 5 ay kala çalışmalara başlamanız gerekmektedir. Ülkemizde vize işlemlerinin biraz uzun sürmesi sonrasında bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu yüzden de balayı için yurt dışı planı yapanların vize yenileme konusunda işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir. Hatta gideceğiniz ülke ile ilgili araştırma yaparak da daha hızlı adımlar atabilirsiniz.

Saç Rengi Seçimi

Bazı gelinlerin düğünden önce saç renklerinde oynama yaptıklarını biliyoruz. Bu yüzden de saç rengi konusunda eğer değişiklik yapmak aklınızda varsa, 5 ay öncesinden saçlarınızın rengi ile değişikliğe gidip müstakbel eşinizin ve çevrenizde olanların bu renge alışmasını sağlayabilirsiniz. Hatta 5 ay öncesinden yapılacak olan boya işlemlerinde saç kendine zaten ancak gelecektir.

Düğün Müzikleri Konusunda Araştırma Yapın

Düğüne 5 ay kala yapılması gerekenler arasında düğün yapacağınız mekânın konseptine uygun bir şekilde müzik araştırması yapmaya başlayın. Canlı müzik tarzında veya farklı bir müzik tarzında düğün yapmak istiyorsanız, mutlaka bu konuda daha önce düğün yapanlardan fikir alabilir veya internet ortamında araştırma yaparak bilgi sahibi olabilirsiniz.  Hatta istediğiniz tarzda DJ veya benzeri müzik grupları varsa onlar ile iletişime geçerek bilgi alabilir hatta anlaşma bile yapabilirsiniz. Müzik konusunun çiftler için son derece önemli olduğunu özellikle belirtmek istiyoruz.

Ancak müzik konusunda eğer herhangi bir hamle yapma şansınız yoksa veya bütçeniz kısıtlı ise, en azından düğününüzde çalmasını istediğiniz müzik listesi oluşturmak için çalışmalarınıza başlayabilirsiniz.

Post navigation

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir