Evinizin Dış Boyası İçin 10 Çarpıcı Renk Kombinasyonu

Evinizi bu çarpıcı renk kombinasyonlarıyla boyayın ve çevrenizde kalıcı bir etki yaratın.

Bir evin iç tasarım yolculuğu evin yüzeyinden başlar. Bir evin dış alanını tasarlarken, üç ana bileşen dış cephe boyası, çatı tasarımı ve ön sundurmadır.

Evin dış cephe boyası için renk kombinasyonu seçimleri, evin konumuna ve çevresindeki ortama bağlı olacaktır. Size dış cephe boyası için renk kombinasyonlarında bazı muhteşem öneriler sunmamıza izin verin.

1. Bir Twist Mavi ve Gri: Evin Dış Boyası İçin Klasik Renk Kombinasyonu

Evin dış cephe boyası için renk kombinasyonunda ilk önerimiz, hem minimal hem de çarpıcı olan bu modern beyaz evdir. Bu renkli boya evinizin temiz görünmesini sağlayacak ve tropikal bölgeler için harika bir serinletici etki verecektir.

Beyaz dediğimizde, bu renk ailesinden farklı tonlar seçebilirsiniz. Beyaz Güvercin, sıcak bir gri ipucu ile yumuşak bir beyazdır; sıcak beyaz, parlak beyaz, inci beyazı vb. vardır.

Dış cephe boyası için kahverengi, mavi ve gri gibi renkleri tercih edebilirsiniz. Resimde, pencere panjurlarındaki ve pencere camındaki mavi, düz beyaz dış cephe boyasına yatıştırıcı bir açı katıyor. Kahverengi, mermer tuğla kaplaması olarak beyaz renkle birleştirilerek eve doğal bir açı katıyor. Bunun gibi çağdaş mimariye sahip bir eviniz varsa bunu deneyebilirsiniz.

Classic colour combination with a twist of blue and grey
Tamamen beyaz dış cephe boyasına sahip modern mimarili bir ev

2. Evin Dış Cephe Boyası İçin Terracotta Crush Renk Kombinasyonunu Tercih Edin

Aralıklı beyaz sıçramalara sahip bu açık sade pişmiş toprak gibi alışılmadık renkleri denemekten çekinmeyin. Bu evin ana renk şemasının sıcak, ev gibi bir hava veren sade pişmiş toprak olduğunu görebilirsiniz. Bu renk, yeşil bir çim alanla mükemmel uyum sağlayacak organik bir ambiyans yaratıyor. Beyaz, sınırları tanımlıyor. Her iki renk birlikte, çatı kiremitleriyle vurgulanan yumuşak bir çekiciliğe sahip. Evin dış cephesi için bu renk kombinasyonu Hint bungalovları ve kolonyal ev tasarımları için daha uygundur.

Terracotta Crush Colour Combination For House Exterior Painting
Pişmiş toprak dış cephe boyasına sahip bir Hint bungalovu

3. Evin Dış Cephe Boyası İçin Çok Peri Bir Renk Kombinasyonu

Very Peri Pantone’un 2022 yılı için belirlediği renktir. Bu renk canlı bir çekiciliğe sahiptir. Very Peri, beyaz ve kahverengi gibi renklerle kolayca karışabildiği için harika bir renk seçimidir. Evinizin farklı yönlerini belirtmek için Very Peri’nin biri diğerinden daha açık iki tonunu da uygulayabilirsiniz. Bu renk trend bir seçimdir ve Hint evlerinde harika görünecektir.

4. Turkuaz Mavi ve Beyaz: Evin Dış Boyası İçin Mükemmel Küçük Ev Renk Kombinasyonu

Mavi, spektrumdaki en rahatlatıcı renktir. Stresi azaltır ve dinginlik hissi uyandırır. Evin dış cephe kaplamasında mavinin ana renk olduğu, pencere ve kapılarda ise beyazın kullanıldığı bir tasarım var. Bu turkuaz mavisi ve beyaz kombinasyonu, evinizin görünümünü yükseltecek dingin ve güzel bir manzara yaratır. Bu ev dış cephe rengi, bungalov tarzı veya yazlık tarzı evler için mükemmeldir.

Turquoise Blue & White as colour Combination For House Exterior
Ferahlatıcı turkuaz mavisi renk düzenine sahip bir ev

5. Ev Dış Cephe Boyası İçin Sarı ve Gri Renk Kombinasyonları

Sarı anında olumlu hisler verir; bu nedenle evin dış cephe boyası için sarı veya tonlarından birini seçebilirsiniz. Hardal sarısı ev boyamız, gri çatı kiremitlerimiz ve beyaz pencere ve kapılarımız var.

Sarı her zaman griler ve beyazlarla uyumludur; ancak çatıda beyaz kullanmaktan kaçınabilirsiniz çünkü bu özellikle parlak güneşli yerlerde yüksek görünebilir.

Yellow & Grey Colour Combinations
Bir evin dış cephe boyası için sarı ve gri renk kombinasyonu

6. Kırmızı ve Taş Beyazı Renk Kombinasyonları: Alışılmışın Dışında Ama Şık

Garaj alanına sahip bu küçük ev, çekirdek bir aile için idealdir. Evde baskın renk olarak kil kırmızısı ve bir tutam taş beyazı kullanılmış. Hem kil kırmızısı hem de taş beyazı renkleri doğal renklerdir; dolayısıyla sizi sakin ve dingin tutacak sürdürülebilir bir yatıştırıcı havayı yansıtacaklardır. Evin dış boyası için bu renk kombinasyonu aynı zamanda doğa odaklı bir çevreyle de iyi uyum sağlar. Evin garaj panjurunda ve çatı kiremitlerinde de kil kırmızısı ve taş beyazı paletiyle iyi uyum sağlayan koyu kahverengi kullanılmış.

Red & Stone White Colour Combinations
Kil kırmızısı ve taş beyazı renk kombinasyonuna sahip bir ev

7. Ev Dış Cephe Boyası İçin Zeytin Yeşili Ve Kahverengi Renk Kombinasyonu

Bu gerçek zanaatkâr tarzı ev, zeytin yeşili rengiyle doğayla bütünleşerek hayranlık uyandıran bir manzara yaratıyor. Zeytin yeşili eve bir sakinlik katıyor ve tüm mekana dinlendirici bir hava veriyor. Bu renk şeması, yeşil çevresi olan banliyö alanları için tercih edilebilir. Evin kahverengi çatı kiremitleri de bungalovun odunsu görünümünü tamamlıyor. Kapılarda ve pencere çerçevelerinde kullanılan beyaz, bu evi aydınlatıyor.

Olive Green And Brown Colour Combination
Bu zeytin yeşili ve kahverengi bungalov tasarımı

8. Pembe ve Koyu Gri- Evin Dış Boyası İçin Eğlenceli Bir Renk Kombinasyonu

Pembe dış cephe boyasının bunaltıcı olabileceğini düşünüyorsanız, doğru renk kombinasyonlarını denemediniz demektir! Bu evin pembe, beyaz ve koyu gri renk kombinasyonu, bu küçük yazlık tarzı evin dış cephesine drama katıyor. Pembe mekanı aydınlatıyor ve beyaz da onu tamamlıyor. Ancak koyu gri çatı pembe ışıltıyı azaltıyor ve renkleri mükemmel bir şekilde uyumlu hale getiriyor. Eğer pembe size göre değilse, benzer bir çekicilik katan mor bir duvar boyası da tercih edebilirsiniz.

Pink and dark grey colour combination
Pembe ve koyu gri renk kombinasyonuna sahip küçük bir ev

9. Ev Dış Cephe Boyası İçin Mavi, Gri, Beyaz ve Kırmızı Renk Kombinasyonunu Karıştırın

Bu mavi cennet, heyecan verici beyaz, gri ve kırmızı kombinasyonlarıyla daha parlak. Ev iki mavi tonu temsil ediyor: tuğla kaplama duvarlı üst alan daha parlak bir mavi sergilerken vinil duvar kaplaması mat bir mavi görünüm sergiliyor. Her iki mavi de evin dış tasarımındaki monotonluğu kıran iki tonlu bir etki sergiliyor. Pencere, kapı çerçeveleri ve sütunlarda canlı bir dokunuş olarak beyaz kullanılırken, kırmızı ön kapı tüm kurulumda vurgulu bir tasarım öğesi olarak yer alıyor.

Blend Blue, Grey, White & Red Colour Combination
Mavi, gri, beyaz ve kırmızı renk şemalarıyla güzel bir yazlık ev

10. Evin Dış Cephe Boyası İçin Krem ve Kahverengi Renk Kombinasyonuna Ne Dersiniz?

Bu, evin dış cephe boyası için en ideal ve ince renk kombinasyonudur. Krem rengi evin büyük bir bölümünü kaplayarak dinlendirici bir görüntü verir. Koyu kahverengi evin pencere çerçevelerini tanımlarken, açık kahverengi ön sundurma alanını kaplar ve krem rengi dış cephe boya düzeniyle mükemmel bir uyum sağlar. Bu renk kombinasyonu, evin görünümünü bazı ön çim yeşillikleriyle süslemek için bağımsız evler için daha uygundur.

Cream & Brown Colour Combination For House Exterior
Krem ve kahverengi dış cephe renklerine sahip modern bir Hint evi

Evin dış cephesini boyamak için en iyi 10 renk kombinasyonumuz, sıradan ev renkleri arasında evinize kimlik ve benzersizlik kazandıracaktır. Ayrıca, ön alana yeşillik getirin; doğal bir açı her zaman bir evin güzelliğini vurgular. Bu yüzden daha fazla ağaç dikin, doğru renkleri bulun ve hayalinizdeki evi yaratın.

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir