İç Tasarım Trendleri 2023: Evleri Yönetecek 7 Stil

Sizlere 2023 yılında revaçta olacak iç tasarım trendlerini ve bunları evinize nasıl dahil edebileceğinizi sunuyoruz.

2022 yılı çoğumuzun hayatına yeniden umut getirdi. Nihayet okul, ofis, seyahat, arkadaşlarla ve sevdiklerimizle buluşma gibi normal rutinlerimize tereddüt etmeden geri döndük ve liste uzayıp gidiyor. Ve işin en güzel yanı, ne olursa olsun hayatın devam ettiğini ve biraz sabır, irade ve pozitiflikle hepimizin her türlü zorluğu yenebileceğini öğrendik. Bu yıl sona ererken ve yeni bir yıl bizi beklerken, 2023’te hüküm sürecek iç tasarım trendlerine bir göz atalım.

Bangalore’daki DesignCafe’de stüdyo şefimiz ve uzman tasarımcı Jessica Fernandis, trendlerin gelip geçeceğine ancak en iyi ev iç tasarımının her zaman evde yaşayan insanları yansıtan tasarım olacağına inanıyor.

Pandemi, evlerimizi eskisinden daha çok sevmemizi sağladı ve ne olursa olsun, evlerimize olan bu sevgi burada kalacak. Sözü daha fazla uzatmadan, 2023 yılında evinizi rüya gibi bir cennete dönüştürecek en son ev tasarım trendlerinden bazılarına göz atalım.

interior design trends of 2023

Sürdürülebilirlik 2023’ün İç Tasarım Stillerinde Trend Olmaya Devam Edecek

Sürdürülebilirlik, 2023 yılında da ev iç mekanlarının önemli bir unsuru olmaya devam edecek. Rattan mobilyalar, mantar duvar kağıtları, geri dönüştürülmüş malzemeler ve kendin yap ev dekorasyonu mekanınızı aydınlatmaya ve evinizin iç tasarımında cazibe merkezi olmaya devam edecek. Çevresel koşullar kötüleşirken, sürdürülebilirliğin en son ev iç tasarım trendlerinde devam etmesi şaşırtıcı değil.

Interior design trends for sustainable future
Sürdürülebilir bir gelecek için düşünceli ev iç mekanları

Modern İç Tasarım Trendleri Geleneksel Dokunuşlar İçerecek

2023 yılında, özellikle Hint evlerinde modern ve geleneksel ev iç tasarım trendlerinin bir araya geldiği görülecektir. Kavisli mobilyalar, kemerler ve geleneksel aydınlatma armatürlerinin kullanımı modern ev iç mekanlarınıza farklı bir boyut katabilir. Ayrıca büyükanne ve büyükbabanızın evinden geleneksel bir mobilya parçası veya geleneksel bir salıncak da ekleyebilirsiniz. Bu, 2023’ün trend iç tasarım stillerinden vazgeçmenize gerek kalmadan evinize eski dünyanın cazibesini getirecektir.

Interior design trends that include traditional toucheInterior design trends that include traditional touche
Modern ve geleneksel tasarımın mükemmel karışımı
End-to-end home interior design solutions for a stunning home

Modern Çağdaş Kesinlikle En İyi İç Tasarım Trendi Olacak

Uzman tasarımcımız Jessica’ya göre modern çağdaş, 2023 yılında popülerlik kazanacak ev içi tasarım trendlerinden biri. İnsanların temiz çizgilere ve sade ama zarif tasarımlara yönelme olasılığı daha yüksek. Modern çağdaş ev iç mekanları, fonksiyonel mobilyalar, temiz çizgiler, minimal ama estetik dekor ve sessiz renk şemalarının mükemmel bir birleşimidir. Cesur renkleri de deneyebilirsiniz, ancak iç mekanları vurgulamak için bol miktarda doğal ışık ve dekoratif aydınlatma armatürleri ile telafi etmeye dikkat edin. Evinize sıcaklık hissi katmak için ahşap işçiliğini de tercih edebilirsiniz.

Interior design trends that include modern contemporary designInterior design trends that include modern contemporary design
Modern ve çağdaş tasarımlı bir oturma odası
[wpcc-iframe title=”Top Interior Design Trends 2024 🔥 | Home Interior Ideas & Inspiration By DesignCafe” width=”640″ height=”360″ src=”https://www.youtube.com/embed/ysg4uiTFQT8?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture; web-share” referrerpolicy=”strict-origin-when-cross-origin” allowfullscreen=””]

Yarı Açık Alanlar Ev İç Tasarımında Son Trendler

2023 yılında ev iç mekanlarında yeni trend yarı açık alanlar olacak. Açık düzenler, son zamanlarda özellikle kompakt dairelerde trend olan bir ev iç tasarımı olmuştur. Thane’den stüdyo yöneticimiz ve uzman tasarımcımız Tasneem Ariswala’ya göre, 2023 yılında farklı alanları ayırmak için ince bölmelere sahip yarı açık alanlar trend olacak. Ariswala, şeffaf cam bölmeler, jali bölmeler ve transparan perdelerle ince sınırların 2023’ün ev içi trendlerinin büyük bir parçası olacağına inanıyor.

Interior design trends with semi-open spacesInterior design trends with semi-open spaces
Yarı açık bir oturma ve yemek odası

Evde Sağlık Alanları Yeni Bir Ev Tasarım Trendi Olacak

Son birkaç yıldır ruh sağlığı farkındalığında katlanarak artan bir artış var. Artık insanlar sadece fiziksel değil ruhsal sağlıkları konusunda da daha fazla endişe duyuyor. Meditasyon köşeleri, kapalı bahçeler veya küçük su kütleleri gibi sağlıklı yaşam alanlarına sahip düşünceli ev iç mekanları, 2023 yılında ev iç mekan tasarımlarının önemli bir parçası olacak. Eğer bir arka bahçeniz veya balkonunuz varsa, kişisel gençleşme veya meditasyon alanınızı oluşturmak için bunu kullanın. Küçük bir daireniz varsa, pozitif bir hava katmak için oturma odanızda yosun çerçeveleri, saksı iç mekan bitkileri, asılı saksılar veya küçük yeşil alanlar gibi küçük dekor unsurları seçin.

Interior design trends that have At-home wellnes areasInterior design trends that have At-home wellnes areas
2023’te evinize dingin bir hava katın

Çamaşırhane ve Fuaye Alanları Ev İç Mekanlarında Önemli Bir Rol Oynayacak

Ev iç mekanlarının sadece oturma odası, yatak odası ve mutfak gibi ana alanların görsel estetiğiyle ilgili olduğu günler geride kaldı. Artık ev iç mekanları, çamaşırhane ve fuaye alanı gibi kullanım alanlarını da içeriyor. Bu, evinizi dağınıklıktan arındırır ve temizlemesi kolay hale getirir. Balkonunuza veya banyonuza bir çamaşır yıkama alanı ekleyebilirsiniz. Fuaye, evinizin giriş yolunu yükseltmede hayati bir rol oynar. Bazı zarif dekor parçaları ve şık aydınlatma armatürleri içeren bir fuaye ünitesi, evinizin iç mekanlarının sıcak ve davetkar görünmesini sağlamak için mükemmel bir eklentidir. Pozitif bir hava için bir Buda heykeli ve bazı iç mekan bitkileri ekleyin.

Interior design trends for foyer area
Interior design trends for laundry area
previous arrow
next arrow

Akıllı Depolama ile Tamamen Beyaz Mutfak En İyi İç Tasarım Trendi Olacak

Mutfak iç mekanlarından bahsederken, akıllı depolama mekanizmalarına sahip bembeyaz bir mutfak 2023’ün en trend tasarımlarından biri olacak. Açık düzen, ince bölmelerle değiştirilebilir. Mutfak ile evin diğer bölümleri arasında bir sınır oluşturmak için bir jali bölme veya bir kahvaltı tezgahı ekleyebilirsiniz. Mutfağınız için akrilik veya lake cam gibi bazı yüksek kaliteli yüzeyleri tercih edin. Bunların temizlenmesi ve bakımı kolaydır. Süpürgelik çekmeceleri, çekmece üniteleri ve sihirli köşeler gibi bazı akıllı mekanizmalar, mutfak eşyalarını ve külot malzemelerini düzenli bir şekilde yerleştirmek ve serbest dolaşımın keyfini çıkarmak için bir zorunluluktur.

Interior design trends that include laundry and foyer areaInterior design trends that include laundry and foyer area
Dağınıklıktan uzak bir yaşam tarzı için son tasarım trendleri

Bunlar, bu yılı yöneteceği kesin olan ev iç tasarım trendlerinden bazıları. Ev iç mekanları ömür boyu sürecek bir yatırımdır, bu nedenle hayatınız boyunca rahat ve mutlu bir yaşam tarzının tadını çıkarmak için akıllıca yatırım yaptığınızdan emin olun. Evinizin iç mekanlarını bazı akıllı modüler ev iç mekanlarıyla yükseltmek istiyorsanız, bugün tasarımcılarımızla ücretsiz bir danışma randevusu alın ve uzmanlarımızın evinizi bütçenize ve yaşam tarzınıza uyacak şekilde kişiselleştirilmiş bazı işlevsel ve estetik açıdan hoş ev iç mekanlarıyla tasarlamasına izin verin.

DesignCafe ekibi size çok başarılı bir 2023 diliyor ve hayalinizdeki ev iç mekanlarını birlikte tasarlamak için sabırsızlanıyor.

Ayrıca, Asya Tarzı İç Mekan Tasarımına göz atın

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir