Anasayfa » Düğün Planlama Rehberi » Nikah Şekeri » Nikah Şekeri Alternatifleri
nikah şekeri alternatifleri

Nikah Şekeri Alternatifleri

 

Son zamanlarda yeni evlenecek çiftler için oldukça gündemde olan nikah şekeri alternatifleri; düğün ve nikah törenlerinde hızlı bir şekilde yayılmaktadır. Misafirleri açısından ilgi çekici bir farkındalık yaratan, yeni nikah şekeri alternatifleri ile ön plana çıkan düğün organizasyonları; önemli bir ayrıntıyı, yararlı ve uzun kapsamlı bir etkiye dönüştürebilir.

Sevilen bir geleneğimiz olan nikah şekeri uygulaması zamanla oldukça klişe bir çizgiye girmiştir. Geride hoş ve anlamlı bir anı bırakma amacı taşıyan nikah şekerlerini; daha farklı alternatifleri değerlendirerek düğün gününüzü daha özelleştirme şansınız var. Konu birdenbire ilginizi çekti, değil mi?

Kim hayatının en önemli gecesi olan düğününden uzun süre söz edilmesini ya da düğününden geriye özel bir anının kalmasını istemez ki? Peki, oldukça kapsamlı olan düğün organizasyonu içinde yer alan nikah şekeri ile bunu nasıl yapacaksınız. Bu konuda oldukça fazla alternatifiniz var.

Nikah Şekeri Alternatifleri Nelerdir

Özel ve unutulmaz bir düğün anısı hediye etmek istiyorsanız; düğün fotoğrafları, mekân, gelinlik seçimi yanında konuklarınıza dağıtacağınız nikah şekerleri ya da nikah şekerleri alternatifleri üzerinde de yoğunlaşmayı ihmal etmeyin.

Kurum ve Vakıflar Tarafından Sunulan Nikah Şekeri Alternatifleri

Düğün töreninin daha fazla bir kitleye hitap etmesini istemez misiniz? Üstelik bunu yaparken insanlara ya da doğaya faydanız bulunacak. Nasıl mı? Vakıf ve Kurumların nikah şekeri alternatiflerini değerlendirerek. Bu konuda önünüze değerlendirebileceğiniz geniş bir yelpaze çıkacak.

  • TEMA vakfına destek olarak ağaçlandırma konusunda düğüne gelen konuklar adına bağışta bulunabilirsiniz.
  • LÖSEV bağışıyla bir insanın verdiği yaşam savaşına konuklarınız adına ortak olabilirsiniz
  • Darüşşafaka kimsesiz çocuklar için konuklarınız adına bağış yapabilirsiniz.
  • Hayvanları koruma derneği bağışları ile misafirleriniz adına sokak hayvanlarının korunması konusunda destek olabilirsiniz.
  • TEGV bağışıyla konuklarınız adına eğitime katkı sağlayabilirsiniz.
  • AÇEV bağışıyla ihtiyacı olan annelere ve çocuklara bir nebze mutluluk dağıtabilirsiniz
  • Mor Çatı Kadın Sığınağı bağışlarıyla misafirleriniz adına çaresiz bir kadına bir umut kapısı arayabilirsiniz.
  • ÇEKÜL vakfı bağışlarıyla düğün gününüz anısına konuklarınız adına şehir dışında bir koruya ya da ağaç topluluğuna sahip olabilirsiniz
  • Doğal Hayatı Koruma Vakfı bağışlarıyla misafirleriniz adına nesli tükenmekte olan bir hayvanın korunmasına yardımcı olabilirsiniz.

 

Tohum Bombası

Nikah şekerleri alternatifleri arasında kese kâğıdı içine koyular bitki tohumları oldukça ilgi çeken modellerden biridir. Gelen misafirlerinize ekilmek üzere olan bu çiçek tohumlarını günün anısına hediye edebilirsiniz.

 

Çevre Dostu Magnet

Farklı tasarımlar kullanarak hazırlayabileceğiniz bir başka nikah şekeri alternatifi de TEMA vakfından ufak bir bağışla elde edebileceğiniz çevre dostu magnetler olmaktadır. Konuklarımızın evini süsleyecek bu magnetler için hayal gücünüzü kullanarak farklı tasarımlar yaratabilirsiniz. Nikah şekeri alternatifleri arasında en yaygın uygulanan magnet temasında kalp şeklindeki bir çerçevenin içinde yer alan damat ve gelinin resmi gelmekte.

 

Minik Kavanozlar

Hayal gücünüzü kullanarak içini doldurabileceğimiz minik rengârenk kavanozlar ile oldukça ilginç ve kullanışlı nikah şekeri oluşturabilirsiniz. Kavanozların içine; lavanta, kurumuş çiçekler, ev yapımı reçeller, bal ya da mum koyabilirsiniz.

 

Çini Kâseler

Sevimli, minik, minyatür çini kâseler hem kullanışlı hem de uzun ömürlü nikah şekeri alternatifleri arasında yer almaktadır. Değişik renklerdeki bu şirin kâseler bilhassa bayan konuklarınız için; düğün sonrasında oldukça geniş kullanım olanağı sunmaktadır. Saç tokası, yüzük kutusu gibi eşyalarını koyarak belki de ömür boyu kullanabilecekleri çini kâseler en çok tercih edilen nikah şekeri arasında yer almakta.

Nikah şekeri, yaratıcılığınız da eklendiğinde oldukça geniş kapsamlar sunacaktır. Etrafınızda bulunan her şeyi bu önemli günden ufak bir anı olarak tasarlayabilirsiniz. Hayal gücünüzü kullanarak daha önce kullanılmayan tamamen size özel alternatifleri siz de oluşturabilirsiniz.

 

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir