Anasayfa » Söz ve Nişan Rehberi » Nişan Adetleri » Nişan Tepsisi Nasıl Olmalı?

Nişan Tepsisi Nasıl Olmalı?

Flört döneminde başların üzerinde esen kavak yelleri, evlilik teklifinin ardından tatlı bir telaşa dönüşmektedir. Kız isteme töreninden sonra başlayan düğün hazırlıkları sürecinde bilmediğiniz pek çok detay ile karşılaşabilirsiniz. Nişan tepsisi nasıl olmalı sorusunun cevabı da bu detaylardan birisi. Kız istemenin ardından aile arasında yapacağınız söz veya nişan töreni için de büyük bir nişan organizasyonu için de hoş bir nişan tepsisine sahip olmalısınız. Peki nişan tepsisi nasıl olmalı, nişan tepsisini hangi taraf hazırlar, nişan tepsisine ne konur, nişan tepsisini kendiniz mi yapmalısınız hazır mı olmalı? Gelsin detaylar…

Nişan Tepsisini Kim Hazırlar?

Nişana dair hazırlıkların pek çoğu kız tarafınca yapılmaktadır. Çok bilinen anonimleşmiş bir sözümüz olan “nişanı kız tarafı yapar” mottosunca; nişan tepsisini de gelin adaylarımızın hazırlayacağını ifade edelim. Söz töreninde veya nişanda kullanılmak üzere hazırlanması gereken nişan tepsisini, kendiniz süsleyebileceğiniz gibi hazır olanlardan birini de tercih edebilirsiniz. Çok farklı modellerde hemen hemen her zevke hitap edebilecek nişan tepsileri mevcut…

Nişan Tepsisi Nasıl Hazırlanmalı?

Nişan tepsisini kendi elleri ile hazırlamak isteyen gelin adaylarımıza burada birkaç bilgi aktaralım. Nişan tepsinizi zevkinize göre ahşap bir tepsi; gümüş, bronz ya da altın görünümlü metal bir tepsi olarak tercih edebilirsiniz. Bunun için hoş görünen, küçük ebatlı bir tepsi harika bir nişan tepsisine dönüşebilir. Kız isteme töreni için kişiye özel tepsi ve fincan takımı kullanmayı planlıyorsanız, kahve sunumu yaptığınız tepsi de nişan tepsiniz olabilir.
Nişan tepsisini; kuru çiçekler, otantik işlemeli örtüler vasıtası ile hoş bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Ayrıca isimlerinizin baş harflerinin yer aldığı veya hoş figürlü plexi objeler de nişan tepsisi süslemesinde harika görünecektir. Nişan tepsisi süsleme fikirleri adına daha detaylı bilgiler verdiğimiz … nişan tepsisi nasıl süslenmeli…. Yazımız da size yardımcı olabilir.

Nişan Tepsisine Ne Konur?

Peki nişan tepsisinin üzerinde neler bulunmalı? Öncelikle pek tabi ki kurdele bağlanmış nişan yüzükleri ve makas… Hazır nişan tepsilerinde yüzük koyma yerleri de oluyor, onu da belirtelim. Ayrıca gelin ve damada takılacak takılar da nişan tepsisine yerleştirilmeli… Çok süslü bir nişan tepsisinde yalnızca yüzüklerin ve makasın konulacağı kadar bir yer varsa, takılar tepsiye konulmasa da olur.

Nişan Tepsisi Modelleri ve Ortalama Fiyatları

Nişan tepsisini hazır almak isteyen gelin adaylarımıza fikir vermesi adına, nişan tepsisi modelleri ve ortalama fiyatlarından da bahsedelim. Dekoratif, aynalı veya süslü bir nişan tepsisinin en uygun fiyatlı olanları aşağı yukarı 60 TL civarında… Ahşap eskitme, kişiye özel, özel tasarım nişan tepsilerinin fiyatları ise geniş bir aralıkta değişiyor. Bir aralık belirtmemiz gerekirse 150-250 TL aralığındaki bir fiyata çok beğendiğiniz, size ve müstakbel nişanlınıza özgü olacak bir nişan tepsisi edinebilirsiniz.

Post navigation

  • Şöyle isimlerimizinde üzerinde yazılı olduğu gösterişli olan ama çizgileri, harflerin fontları vesaire oldukça naif duracak bir nişan tepsim olması çok daha iyi olur diye düşünüyorum.

  • Nişan tepsisi fiyatları da uçmuş gitmiş normal bir tepsiyi evde süsleyerek ve güzelleştirerek bence yapılabilir ya bu fiyatları vermeye gerçekten gerek var mı? Bir kere kullanılacak ve çoğu kişinin zaten üstündekilerle bile ilgilenmediği bir zamanda bilmiyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir