Nişan Yüzüğünüzü Tatilde Takmalı mısınız? İşte Seyahat Ederken Güvende Tutmak İçin Yapabileceğiniz 7 Şey

Nişan yüzüğünüzü muhtemelen eşinizi sevdiğiniz kadar sevdiğinizden, ona bir şey olmasını asla istemeyeceğinizi söylemeye gerek yok. Bu nedenle bazı insanlar ayrı bir seyahat nişan yüzüğü takmayı tercih ediyor ya da tatildeyken, özellikle de balayına çıkarken takılarını takmaktan tamamen vazgeçiyor.

Neden mi? Tropik bir tatile çıkıyorsanız, pırıl pırıl parlayan pırlantanızın parlaklığını güneş kremiyle köreltebilirsiniz ya da daha kötüsü, hafifçe gevşeyen pırlantanız siz okyanusta yüzerken sürüklenip gidebilir. Öte yandan, diyelim ki Avrupa’da destansı bir macera için şehirden şehre ve otelden otele seyahat ediyorsunuz: Yüzüğünüzü bir daha bulunmamak üzere bir banyo tezgahının üzerinde bırakabilirsiniz. Ancak seyahat sırasında ışıltınızı güvende tutma becerinize tamamen güveniyorsanız, yüzüğünüzü gerçekten geride bırakmak zorunda mısınız?

Genel olarak, gerçek nişan yüzüğünüzü tatile götürüp götürmemeye karar vermek, havaalanına gitmeden önce biraz düşünmeyi ve uygun planlamayı gerektirir. Bu nedenle, bir sonraki seyahatinize çıkmadan önce nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda fikir almak için James Allen’ın kurucu ortakları ve karı-koca ekibi olan James Allen ve Michele Sigler ile konuştuk.

Uzmanla Tanışın

James Allen ve Michele Sigler, Washington, D.C. ve New York’ta showroomları bulunan online mücevher mağazası James Allen’ın kurucu ortakları ve karı-koca ekibidir.

Nişan Yüzüğünüzü Tatilde Takmalı mısınız?

Nihayetinde, nişan yüzüğünüzü tatilde takmak ya da takmamak kişisel bir seçimdir. Eğer yüzüğünüzle seyahat etmemeniz gerektiği hissinden kurtulamıyorsanız, muhtemelen içgüdüleriniz bir sebepten dolayı uyarı zillerini çalıyordur, bu yüzden onu dinleyin. Gerçek şu ki, pırlanta bir yüzüğün göze çarpacağı pek çok popüler balayı ve tatil yeri vardır ve böyle rahatlatıcı bir seyahatte kendinizi garip, hatta hedef gibi hissetmek isteyeceğiniz son şeydir. Ayrıca, tatiller genellikle pırlanta yüzüğünüzün hasar görmesi veya kaybolması riskini doğurabilecek açık hava etkinlikleri içerir.

Bununla birlikte, hızlı bir yerel gezi yapıyorsanız, çok fazla riskli aktiviteye katılmayı planlamıyorsanız (yüzme, su sporları ve açık hava egzersizleri gibi) veya varış noktasını daha önce ziyaret ettiyseniz ve orada güvende hissediyorsanız, seyahatleriniz sırasında nişan yüzüğünüzü kesinlikle takabilirsiniz. Nerede olursanız olun, her gün pırlanta bir ışıltı takmanın riskleri vardır, bu nedenle seyahat ederken ve evdeyken en iyi kararınızı verin ve uygun önlemleri alın.

Nişan yüzüğünüzü evde bırakmanın en iyisi olduğuna karar verirseniz, onu kasa veya kilitli kutu gibi güvenli bir yerde sakladığınızdan emin olun.

Seyahat Ederken Nişan Yüzüğünüzü Güvende Tutmanın 7 Yolu

Şu anda romantik bir kaçamak (hatta bir kız gezisi) planlıyorsanız ve nişan yüzüğünüzle ilgili ne yapacağınızdan emin değilseniz, işte seyahat ederken biblonuzu güvende ve emniyette tutmanın yedi yolu.

Yüzüğünüzü Kontrol Ettirin (ve Sigortalatın)

Uçağa binmeden önce nişan yüzüğünüzü bakıma ve incelemeye götürün. Yüzüğünüzü satın aldığınız kuyumcuya geri götürebilir ve gevşek bir taş veya tam oturmayan bir bant gibi kusurları kontrol etmelerini isteyebilirsiniz. Sigler’ın da belirttiği gibi, “Gevşek bir taşı gitmeden önce yakalamak, yolculuk sırasında kaybetmekten daha iyidir.”

Eğer yüzüğünüzü henüz sigortalatmadıysanız, şimdi bunu da yaptırmanın tam zamanı. Sigler, maytabınızı değiştirmek zorunda kalacağınız bir duruma asla düşmek istemeseniz de, kaybolması durumunda (sigorta poliçeniz nedeniyle) bunu yapabildiğiniz için memnun olacağınızı söylüyor. Basitçe söylemek gerekirse, biblonuz yeterli koruma gerektiren bir yatırımdır, bu nedenle durum tespiti yapın ve güneşte birkaç gün eğlenmek için ülkeden ayrılmadan önce her türlü korumanın yerinde olduğundan emin olun.

Yüzüğünüzü Stratejik Olarak Takın

Yüzüğünüzü yanınızda getiriyorsanız, onu ne zaman takacağınızı ve ne zaman çıkaracağınızı bilin. Daha spesifik olarak, plajdayken, yürüyüş yaparken, şnorkelle yüzerken veya hasar görme ve kaybolma riskine neden olabilecek herhangi bir faaliyette bulunurken maytabınızı takmaktan kaçının.

Bunu da vurgulamakta fayda var: Yüzüğünüzü asla okyanusta takmayın. Soğuk su parmaklarınızın büzülmesine neden olur, bu da ışıltınızın parmağınızdan kaymasını ve denizin dibine batmasını kolaylaştırır. Sığ suda olsanız bile, yüzüğünüz akıntıya ve kuma kapılacağı için muhtemelen sonsuza kadar kaybolacaktır. Aynı kural havuz için de geçerlidir, çünkü klor platin, altın ve beyaz altına zarar verebilir. Hazır başlamışken, güneş kremi sürmeden önce yüzüğünüzü çıkardığınızdan emin olun, çünkü losyon zamanla yüzüğünüzün parlaklığını azaltarak cansız ve kirli görünmesine neden olabilir.

Yüzüğünüzü Saklamak için Otel Kasasını Kullanın

Bir akşam yemeği ve içki için dışarıdayken otel yatağınızın üzerinde bir tomar para bırakmazsınız, değil mi? Bu nedenle, otel odanızdan uzaktayken nişan yüzüğünüzü asla açıkta bırakmayın. Sigler ve Allen, odanızın kasasından yararlanmanızı tavsiye ediyor, çünkü bu sayede siz uzaktayken nişan yüzüğünüzün düzgün bir şekilde kilitlenmesini ve güvende olmasını sağlayacaktır.

Sadece Alyans Takmayı Düşünün

İşte size bir uzlaşma önerisi: Daha az değerli alyansınızı takın ve nişan yüzüğünüzü evde bırakın. Sigler, “Çok daha pahalı olan nişan yüzüğünü riske atmadan ‘Ben evliyim’ demeye devam eder” diyor. Sadece alyansınızın da sigortalı olduğundan emin olun, çünkü değiştirmeniz gerektiğinde kolayca mali bir yüke neden olabilecek değerli bir mücevher parçasıdır.

Sahte Seyahat Nişan Yüzüğü Satın Alın

Mücevhersiz bir balayından vazgeçemiyor musunuz? Sadece seyahat için sahte bir nişan yüzüğü almak ışıltılı bir çözüm olabilir. (Piyasada çok otantik görünen kübik zirkon süsler var.) Bununla birlikte, hırsızlığın endişe verici olduğu bir yere seyahat ediyorsanız, bu en iyi seçeneğiniz olmayabilir; sahte yüzüğünüz kolayca gerçek şeyle karıştırılabilir ve sizi tehlikeye atabilir.

Kauçuk veya Silikon Yüzük Deneyin

Bir başka seçenek de kauçuk yüzük takmaktır. QALO, geleneksel bir biblonun önüne geçen aktiviteler ve meslekler için tasarlanmış kauçuk halkaların liderlerinden biridir. Hemen hemen her renkte üretiliyorlar ve Steph Curry, LeBron James, Audrina Patridge ve James Aldean gibi ünlüler büyük hayranları. Sorunsuz, seyahat nişan yüzüğü istiyorsanız, bu iyi bir yoldur.

Havaalanında Yüzüğünüzü Asla Gönüllü Olarak Çıkarmayın

Nişan yüzüğünüzü takarken seyahat etmek için son bir ipucu: Havaalanı güvenliğinde ışıltınızı gönüllü olarak çıkarmayın. Platin, gümüş ve altın alarmı çalıştırmayacaktır, bu nedenle taşınızı çıkarmak tamamen gereksiz ve güvensizdir. Yüzüğünüz kolayca düşebilir ve taşıma bandında kaybolabilir ya da daha kötüsü güvenlik hattındaki biri tarafından çalınabilir.

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir