Oturma Odası İçin En İyi TV Dolabı Tasarım Fikirleri

TV dolapları aynı anda hem şık hem de kullanışlı olabilir. Bırakın bir açıklama yapmasınlar ve göze batmasınlar. Rehberimiz sizi kurtaracak.

En sevdiğimiz TV programını izlemek için kanepeye uzanmaya paralel çok az keyif vardır. Ya da tüm ailenin televizyonun etrafına toplanıp Masterchef dizisinin son bölümünü izlemek. Televizyon neredeyse hayatımızın vazgeçilmez bir parçası. Televizyonu oturma odanızda nereye ve nasıl yerleştireceğiniz önemli bir tasarım kararıdır. TV’yi üzerine yerleştirebileceğiniz ya da duvara monte edilmiş bir TV’yi çerçevelemek için kullanabileceğiniz iyi tasarlanmış bir TV dolabı, oturma odanız için muhteşem bir odak noktası görevi görebilir. Alanınızın veya bütçenizin büyüklüğü ya da hedeflediğiniz görünüm ne olursa olsun, oturma odaları için TV dolabı tasarımları rehberimiz kesinlikle imdadınıza yetişecektir.

Küçük bir oturma odanız var ama en iyileriyle Netflix izlemek mi istiyorsunuz? Küçük oturma odaları için ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılayacak pek çok TV dolabı tasarımı mevcut. En küçük alanı bile anında aydınlatacak ferah ve havadar bir görünüm için açık raflı dolaplar yerleştirin. Ayrıca odanızın boyutlarına uygun ultra küçük bir TV dolabı satın alabilir veya ihtiyaçlarınızı karşılamak için bir tane yaptırabilirsiniz. İnce ve temiz çizgilere sahip bir TV dolabı seçmek, küçük bir odayı açmak için harikalar yaratacaktır. Zarif ve dağınıklıktan uzak görünümü vurgulamak için cam ve metal gibi malzemelerden en iyi şekilde yararlanın.

[wpcc-iframe title=”Watch these Cool TV Unit Ideas for Living Room | Modern TV Unit Design Ideas by Design Cafe” width=”640″ height=”360″ src=”https://www.youtube.com/embed/iVCkTF09FxU?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture; web-share” allowfullscreen=””]
Modern living room TV cabinet designs that are space-saving, offer ample storage and moreModern living room TV cabinet designs that are space-saving, offer ample storage and more

Oturma Odası İçin Modern TV Dolapları

Oturma odanız modern tarzda dekore edilmişse, TV dolabınızın da aynı estetiği yansıttığından emin olun. Modern görünüm denge ile karakterize edilir ve sadelik için süslü tasarımlardan kaçınılır – sıcak ve davetkar bir görünüm. TV dolabınızda tasarımı ileriye taşımak için ahşap, doğal ahşap kaplamalar ve daha sıcak metaller gibi daha toprak elementleri seçin. Renk paletinde, davetkar ve rahat bir his yaratmak için sıcak nötr tonları seçin. Dolabın hatları zarif ve telaşsız olmalı, düzenli ve sakin davetkar bir alan yaratmalıdır. Kıvrımların sadece yokluklarıyla fark edilmesini sağlayın ve modern bir görünüm yaratmak için güçlü yatay ve dikey çizgiler tercih edin.

Modern Style TV Cabinets for Living RoomModern Style TV Cabinets for Living Room
Güçlü yatay ve dikey çizgiler modern bir görünüm yaratır
Make a statement with these modular tv unit for your homes interiors

Oturma Odası İçin Son TV Dolabı Tasarımları

Minimal olan her şeyi sinirli bir dokunuşla seviyorsanız, çağdaş bir yol izleyin ve bu stile uygun bir TV dolabı tasarımı tercih edin. Ahşap ve cam gibi doğal malzemeleri çelik, nikel ve krom gibi endüstriyel unsurlarla eşleştirin. Güçlü çizgilere sahip bir TV dolabı seçin – arzu ederseniz şekli daha kıvrımlı ve organik olabilir. Süslü ve ağır tasarımlar geride kaldı, en son ‘burada ve şimdi’ hissi için hafif ve basit bir şey tercih edin. Çağdaş renk paleti siyah, beyaz ve gri ile nötr tonların karışımından oluşuyor, bu nedenle TV dolabınızın renginin de bunu yansıttığından emin olun. Sonuç, günümüz zamanlarına ayak uyduracak zarif ve sofistike bir TV dolabına sahip olacağınız şekilde olmalıdır.

Contemporary style living room with tv cabinetContemporary style living room with tv cabinet
Çağdaş tarzın en yenisi için gri ve beyaz bir TV dolabı seçin

Oturma Odası İçin Klasik TV Dolabı Tasarımları

Eğer modadan uzak durmak istiyorsanız ve zamansız bir şey için pazardaysanız, klasik ya da modern klasik yolu tercih edin. Klasik iç mekan tarzı Yunan ve Roma kültüründen türetilmiştir. Gerçekten klasik bir TV dolabı tasarımına sahip olmak için, denge ve uyumu korurken dekoratif unsurlar ve gravürlerle tüm durakları çekin. Gösterişli ama son derece zarif bir görünüm sergilemek için zengin ahşap gibi yüksek kaliteli malzemeler kullanın. Klasik görünüme minimalizm dokunuşları ekleyerek daha da güncelleştirebilir ve Modern Klasik bir görünüm elde edebilirsiniz. Oymaları azaltın ve daha modern bir renk paletiyle oynayın -griler, beyazlar, siyahlar ve gümüşler. Çikolata, bej ve kahverengi gibi renkleri de düşünebilirsiniz.

Classic TV Cabinet Designs for Living RoomClassic TV Cabinet Designs for Living Room
Klasik bir TV dolabı ile zamansız bir şıklık elde edin

Oturma Odası İçin Ahşap TV Dolabı Tasarımları

Ahşabın modası asla geçmez ve ahşabın sıcak ve zengin tonları, daha geleneksel veya rustik bir evde bir TV dolabının tam da ihtiyacı olan şeydir. Teak, Seesham, Mango, oturma odanız için TV dolabına karar verirken ahşap seçiminizi yapın. Ahşap, TV dolapları söz konusu olduğunda en popüler ve yaygın malzeme seçeneklerinden biridir ve aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli ahşap stilleri, yüzeyleri, dokuları ve renkleri olacaktır. Malzeme sonsuz derecede çok yönlüdür ve onu basit tutabilir veya kalbinizin istediği kadar lüks hale getirebilirsiniz.

Teak, Seesham, Mango, Take Your Pick Of Wooden TV Cabinet Design For Living RoomTeak, Seesham, Mango, Take Your Pick Of Wooden TV Cabinet Design For Living Room
Eşleşmesi zor bir görünüm için ahşabın sıcaklığını getirin
Home interiors by DesignCafe: 18% OFF

Oturma Odası İçin Cam TV Dolabı Tasarımları

Cam TV dolapları, daha modern veya çağdaş oturma odalarında cazibe katan bir cazibe gibi çalışır. Bir alanı açtıkları için küçük yaşam alanları için de harika bir çözümdür. Bu tür dolaplar genellikle şeffaf cam veya renkli cam raflara sahiptir. Siyah TV ekranlarıyla çok iyi uyum sağladığı ve kabloları gizlemek için uzun bir yol kat ettiği için siyah, cam TV dolaplarında sıklıkla görülen bir renktir. Bunlar genellikle metalden yapılmış desteklerle birleştirilir, ancak ahşap da kullanılabilir. Cam TV dolapları, ilave nikel ve krom dokunuşlarla göz alıcı hale getirilebilir. TV dolabınız için bir çözüm olarak cam seçmek söz konusu olduğunda, güvenlik nedeniyle 8 milimetre ve üzeri kalınlığa sahip temperli cam satın aldığınızdan emin olun.

Design your TV Cabinet with Glass MaterialDesign your TV Cabinet with Glass Material
Cam TV dolapları, metal destekli şeffaf veya renkli cam raflara sahiptir

Oturma Odası İçin Köşe TV Dolabı Tasarımları

Köşe TV dolapları, küçük bir oturma odasına sahip olanlar veya TV dolapları için başka türlü sınırlı alana sahip olanlar için bir başka harika seçimdir. Açılı kenarlarıyla bu tür TV dolapları köşeye rahatça kayarak mevcut alanı en iyi şekilde maksimize eder. Yer tasarrufu işlevinin yanı sıra, köşe TV sehpalarının diğer standart TV dolaplarına göre başka bir üstünlüğü daha vardır. Eşsiz yerleşimleri sayesinde oturma odasının her yerinden görülebilirler. Yani en son sitcom’u ya da hararetli siyasi tartışmaları izlemek için boynunuzu bükmenize gerek yok. En yeni televizyon görüntülerini yakalamak için köşeye doğru bakmanız yeterli.

Corner tv cabinet in the modern living roomCorner tv cabinet in the modern living room
Köşe TV sehpaları dar alanlara hem işlev hem de biçim kazandırır

Oturma Odası İçin TV Dolabı Duvar Üniteleri

Oturma odası için TV dolabı tasarımlarındaki en son yenilik duvara monte edilen televizyon dolaplarıdır. Bunlar uzayda yüzüyormuş gibi görünecek şekilde monte edilir. Göze batmayan ve aerodinamik görünümleri odanın şık ve özel görünmesini sağlar. Yer kaplamadıkları için odanın daha geniş görünmesini sağlar, temiz ve dağınıklıktan uzak bir etki yaratırlar. Televizyon, böyle bir TV dolabının üzerindeki duvara monte edilebilir veya ağırlığı izin verdiği ölçüde dolap duvar ünitesinin üzerine yerleştirilebilir.

Wall-mounted tv cabinet designs for living roomWall-mounted tv cabinet designs for living room
Desenli bir duvara karşı duvara monte edilmiş bir TV ünitesi

Ayrıca, Yerden Tasarruf Sağlayan Duvara Monte TV Dolabı Tasarımlarına göz atın

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir