Yeşil Duvarlara Hangi Renk Perdeler Gider

Perde renklerini yeşil duvarlarla eşleştirme rehberiniz

Bay ve Bayan Smith‘in bir sahnesinde, kadın kendi isteğiyle yeni perdeler almaya karar verir. Eve, evin geri kalan mobilyaları ve duvarlarıyla hiçbir ilgisi olmayan donuk renkli, modası geçmiş perdeler getirir. Bu da onu evde yapacağı tüm değişiklikleri planlamaya iter. Kocası perdeleri beğenmediğini söylediğinde ise kadın soğuk bir şekilde “Alışırsın!” der.

Eh, evde anlamsız tartışmalar ve soğuk savaşlar istemiyoruz ve kesinlikle seçtiğimiz perdelerle uğraşmak istemiyoruz! Yeşil duvarlara hangi renk perdelerin yakışacağını bilmek daha da zor! Yeşil kesinlikle güzel görünen bir renktir, ancak iş ona uygun mobilya ve dekor seçmeye geldiğinde işler zorlaşır. İşte, yeşil duvarlı bir oda için hangi perdeleri seçmeniz gerektiğini bilmenize yardımcı olabilecek bazı öneriler.

Antep Fıstığı Duvarlar İçin Yanık Bir Gölge

Antep fıstığı sembolik bir pastel renktir ve yeşilin daha açık tonları arasındadır. Açık kahverengi, mat taba ve buğdayımsı tonlar gibi renkler bu tür duvarlarla perdelerde iyi görünür. Oda zaten duvarlar nedeniyle ışıkla doludur, bu nedenle perdelerin koyuluğu tamamlayıcıdır. Perdeler için opak ve katı malzemeler bu renkler için daha iyidir.

Living room with brown curtain against pistachio coloured walls look good; that is colour curtains go with green wallsLiving room with brown curtain against pistachio coloured walls look good; that is colour curtains go with green walls
Daha koyu perde renkleri pastel yeşil duvarlarla iyi gider
Modular interiors by DesignCafe: 20% OFF

Parlak Yeşil Duvarlar İçin Ahşap Çekme Kordonlu Jaluziler

Bu klasik tekli güneşlikleri yeşil duvarlı bir mekana perde olarak takabilirsiniz. Bu jaluzilerle, rüzgarla birlikte oynayan perdeler yerine yeşilin gururlu bir yere sahip olmasına izin verebilirsiniz! Jaluzilerin ahşap rengi yeşilin parlaklığını azaltıyor. Ahşabın sıcaklığı farklı yeşil tonlarıyla oldukça iyi uyum sağlar.

Kitchen island's wooden single blinders curtain complements with green wallKitchen island's wooden single blinders curtain complements with green wall
Bu klasik jaluziler parlak yeşillerle harika görünüyor

Çizgiler ve Kireç

Duvarlar iki tonlu, dolayısıyla perdeler de öyle olabilir. Taze renkli duvarlar ve çizgiler mekanın eğlenceli görünmesini sağlıyor. Yeşilin kireç tonu ne çok koyu ne de çok parlak. Koyu ve açık renk perde şeritleri yersiz görünmüyor. Burada, çizgiler siyah ve beyaz olarak dönüşümlüdür. Hatta genel estetiğin dengesini bozmayan kahverengiler veya maviler de kullanabilirsiniz.

Black and white curtain against the green wall aesthetic this color curtains go with light green walls.Black and white curtain against the green wall aesthetic this color curtains go with light green walls.
Çizgiler bu parlak yeşil duvarların tazeliğini canlı tutuyor!
how to choose the right curtain for your home infographichow to choose the right curtain for your home infographic

Parlaklığı Dengelemek İçin Beyaz Perdeler

Bu odadaki neredeyse tüm unsurlar beyaz renktedir ve tek bir duvar parlak yeşil gibi cesur bir renkle boyanmıştır. Taze renk tonu, çarpıcı bir görünüm sunmak için neredeyse başka hiçbir şeye ihtiyaç duymuyor. Beyaz perdeler odanın parlaklığını kontrol altında tutar ve perde renkleri için en uygulanabilir seçeneklerden biridir.

White curtain for living room with green wall and white wall brings freshness and looks striking.White curtain for living room with green wall and white wall brings freshness and looks striking.
Yeşil duvarlar boyunca beyaz perdeler hiç akıllıca değil!

Yeşil Duvarlı Oturma Odası İçin Nötr Renkli Perdeler

Duvar yeşilin koyu bir tonu ve odanın geri kalanı tamamlayıcı renk paletlerinde. Odada yeşil ve mavi renkli unsurlar ağırlıkta olduğundan, perdelerin de dengeyi sağlamak için nötr olması gerekiyor. Perdeler beyaz ve gridir; birincisi ışığın odaya dağılmasına izin verirken, ikincisi iki uç noktayı dengelemek içindir.

White and grey coloured curtains matching with green wall in the living room look playful.White and grey coloured curtains matching with green wall in the living room look playful.
Beyazlar ve griler yeşil duvarlarla mükemmel uyum sağlar
End to end home interior solutions with personalised designs

Dokulu Yeşil Duvarlar ve Nötr Perde Renkleri

Yine, yeşil gibi koyu bir renk tonunun ışığı yansıtan tonlarla tamamlanması gerekir. Böyle bir durumda, odaya gelen ışığı tamamen engellemeyecek perdeler seçmeye çalışın. Şeffaf beyaz perdelerle eşleştirilmiş düz gri perdeler, biraz mahremiyet sağlamak ve biraz ışık almak arasında iyi bir denge kuruyor.

A big window with a solid grey curtain in the living room is the curtain to go with the green wall.A big window with a solid grey curtain in the living room is the curtain to go with the green wall.
Nötr tonlar en çok yeşil duvarlarla uyumludur

Yeşil Duvarlar ve Pastel Perdeler

Bu alan göze çarpan renk kombinasyonuyla eğlenceli ve parlak görünmüyor mu? Yeşil duvarlar ve pastel perde renk kombinasyonu, çocuk oyun odaları gibi eğlenceli ve parlak alanlar için harika. Doğru dokuların ve bu renklerin tonlarının kullanılmasıyla, bu kombinasyon kazanan bir kombinasyon haline gelir.

Pastel curtain for living room with green walls brings fun and bright to the area.Pastel curtain for living room with green walls brings fun and bright to the area.
Yeşil ile pastel kontrastlı perdeler çarpıcı derecede güzel görünüyor!

Yeşil Duvarlı Oturma Odası İçin Gri Perdeler

Bu odanın renk şemasının sakinleştirici olması amaçlanmıştır. Duvarlar zeytin yeşili ve inci beyazı gibi dünyevi renklerle boyandığında, perde de aynı ayak izlerini takip etmelidir. Daha koyu tonları tercih etmeyin; ancak perdeler için griye daha yakın olanları seçebilirsiniz. Oda her zaman aydınlık ve güzel bir şekilde dengeli görünecektir.

White and green walls with grey curtain in the living room meant to be calming.White and green walls with grey curtain in the living room meant to be calming.
Hem yeşilin hem de grinin sessiz tonları birlikte çarpıcı görünür

Perdeler genellikle ışığı hem engelleme hem de içeri alma gibi ikili bir rol oynar. Duvarlar karanlık olduğunda seçim yapmak biraz daha kolaylaşır. Perde renkleri ile güvenli oynayabilir veya daha cesur seçeneklere gidebilir ve her iki şekilde de havalı bir açıklama yapabilirsiniz!

Keşfedin, Hakkında Daha Fazla Bilgi

  • Perde Renk Kombinasyonu
  • Perde Tasarım Fikirleri
  • Modern Perde Tasarımları

Yeşil Duvarlarla Kullanılacak Perdeler Hakkında SSS

1. Kireç yeşili duvarların canlılığını artırmak için bazı perde renk seçenekleri nelerdir?
Kireç yeşili duvarların canlılığını artırmak için, taze ve canlı bir ortam için beyaz, krem veya açık sarı gibi perde renklerini düşünün.

2. Zümrüt yeşili duvarlarla kontrast ve dramatik bir etki sağlayan perde renkleri var mı?
Zümrüt yeşili duvarlarla kontrast ve dramatik bir etki elde etmek için koyu mor, lacivert veya kömür grisi gibi perde renklerini tercih ederek çarpıcı bir görsel etki yaratabilirsiniz.

3. Adaçayı yeşili duvarlarla uyumlu ve dengeli bir görünüm yaratan perde renkleri önerebilir misiniz?
Adaçayı yeşili duvarları tamamlayan dingin ve sakinleştirici bir atmosfer için bej, taba rengi veya açık gri gibi yumuşak nötr perde renklerini seçin.

4. Parlak yeşil duvarlarla cesur ve enerjik bir atmosfer yaratan perde renkleri önerebilir misiniz?
Parlak yeşil duvarlarla cesur ve enerjik bir atmosfer elde etmek için canlı turuncu, elektrik mavisi veya güneşli sarı gibi perde renklerini tercih ederek canlı ve dinamik bir alan yaratabilirsiniz.

5. Yosun yeşili duvarların toprak tonlarını tamamlayan bazı perde renk seçenekleri nelerdir?
Yosun yeşili duvarların toprak tonlarını tamamlamak için kahverengi, pas veya zeytin yeşili gibi doğal tonlarda perde renklerini tercih ederek odanın rahat ve organik hissini artırabilirsiniz.

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir