7 Oturma Odasında Pencere Cazibesi İçin Çok Yönlü Kadife Perdeler

Oturma odası için kadife perdeler ile evinizin iç mekanlarına muhteşem bir dokunuş katın. Önerilerimize göz atın.

Minimal değişikliklerle cesur bir ev dekorasyonu ifadesini nasıl yaparsınız? Perdeler! Sadece herhangi bir perde değil, oturma odası için cesur, muhteşem kadife perdeler. Bu aynı zamanda oturma odanızda sessiz mobilyalar ve aksesuarlar varsa ve çok fazla değişiklik yapmadan onu güzelleştirmek istiyorsanız en kolay yöntemdir. Neden özellikle oturma odası? Çünkü misafirleriniz orada olacak. Ayrıca, oturma odasında dinlenirken neden görkemli ve muhteşem yaşam tarzını kendinize de taşımayasınız?

Keşfetmeniz gereken bazı kadife perde stillerine geçmeden önce, kadife perdelerin doğal olarak ışığı – güneş ışığını ve evdeki aydınlatma düzeneğinden gelen ışığı – emebileceğini lütfen unutmayın. Bu nedenle, oturma odanızı kadifeyle süslemeyi planladığınızda, odaya ne kadar ışık almak istediğinize bağlı olarak daha hafif veya daha ağır perdelere karar verin. Hadi başlayalım.

Oturma Odası İçin Muhteşem Gri Kadife Perdeler

Ah, muhteşem grinin gizemini seviyoruz, özellikle de oturma odasındaki kadife perd elerde! Odanın yüksekliğiyle uyumlu bu uzun, gri perdelerin oturma odasını da nasıl daha geniş gösterdiğine dikkat edin. Zarif kadife perdeler misafirlerden puan toplamanıza yardımcı olurken, lüks havayı sürdürmek için stratejik modüler mobilya eklemeleri yapın. Belki dört kişinin oturabileceği çok amaçlı bir sehpa ya da TV ünitesi için yüzer bir konsol masası! Kendin yap sehpa ile ilgileniyor musunuz? Bunları deneyin.

Oturma Odanızda Kadifemsi Turuncu Mutluluğun Keyfini Çıkarın

Biraz drama olmadan hayat nasıl olur ve ev iç mekanlarında dramatik bir çekicilik için kadife gibisi yoktur! Açık renk paletini takip eden bu oturma odasına bir göz atın. Çekici turuncu kadife perdeler, güzel bir teatral hava sağlıyor. Tekerlekli sansasyonel bir sehpa (ekstra alana ihtiyaç duyduğunuzda hareket ettirmesi daha kolay), dramatik bir avize, TV ünitesi ve tabak-çanak ünitesi ekleyin ve dramayı yaşayın . Bu oturma odasında, perdenin Fransız penceresinin yanındaki konumu, bol miktarda aydınlatma ve odanın tüm unsurlarına odaklanma sağlar.

Oturma Odası İçin Abartısız Krem Lüks Kadife Perdeler

Beyaz alanınız ahşap işçiliği ile detaylandırılmışsa (mobilya, duvar veya tavan), krem rengi oturma odası kad ife perdeleri tamamlayıcı bir renk tonu için iyi bir seçimdir. Sonuçta, oturma odası için kad ife perdeler söz konusu olduğunda, krem abartısız bir zarafettir. Bu tasarımdaki tabandan tavana krem perdelerin odadaki her bir detayı nasıl daha zarif hale getirdiğini seviyoruz. Bir taraftaki tam duvar kaplaması, diğer taraftaki rustik tarzdaki duvar detayları, tavandaki minimal ahşap işçiliği ve etkileyici Fransız pencereleri ile uyum sağlıyor. Lüks kadife perdelerden gelen aydınlatma, yerden tasarruf sağlayan yüzer konsolun, depolama amaçlı yan sehpanın ve yüzer rafın da öne çıkmasını sağlıyor.

Do you want a living room that is lively and livable

Oturma Odası İçin Ferahlatıcı Mavi Kadife Perdeler

Büyüleyici, göz yormayan, özgür ruhlu… Canlandırıcı mavi renkteki oturma odası kadife perdelerini övmeye devam edeceğiz. Canlılığını gerçekten yansıtmak için, aynı veya neredeyse aynı tonda kadife bir kanepe ile eşleştirebilirsiniz. Bu tasarımda, kadife kanepe ve perdelerin konuşulan nokta olarak kalması için mobilyaları minimumda tuttuk. Yine de TV ünitesine uyum sağlayan ahşap kalaslı tavan gibi sofistike ahşap detaylar ekledik. Çekmeceli ve raflı konsol masası odanın düzenlenmesine yardımcı oluyor. Bu iyi düşünülmüş eklemelerle, mavi kadife perdeli oturma odası sizin mutlu alanınız olabilir.

Vintage Bir Görünüm İçin Kraliyet Moru Kadife Perdeler

Oturma odanıza cesur, klasik ve asil bir görünüm kazandırmanın yolu uzun, mor perdelerdir. Parlaklığı gözden kaçırmak zordur ve odaya kraliyet havası verir. Mor duvar yastıkları ve dekoratif duvar kağıdı ile bir çentik daha yukarı taşıyabilirsiniz. Laminat ahşap döşeme odanın şıklığına katkıda bulunuyor. Chesterfield kanepe, oturma alanının son derece rahat ve modern görünümlü olmasını sağlıyor. Yatak odanızda mor perdeler kullanmak ister misiniz? Bu önerilere göz atın.

Ayrıca Okuyun: Oturma Odası İçin Perdeler

Oturma Odasında Havadar Yeşil Kadife Perdeler

Evet, koyu yeşil kadife perdelerin muhteşem bir dokunuşu var. Ancak daha sade, ayakları yere basan bir yaşam tarzını tercih edenler için bu durum bir geri dönüş olabilir. Ayrıca kadife, odadaki ışığı emebilir. Bu nedenle, kompakt bir odada, aşağıdaki resimdeki gibi yeşilin daha açık bir tonunu tercih edin. Bu odadaki bazı yüzer modüler mobilyalar odanın ferah görünmesini sağlıyor. Kullanılan renkler odaya esintili ve eğlenceli bir hava katıyor. Bu nedenle, oturma odasındaki kadife perdelerin esintili havayı korumak için hafif olması gerekir.

Lüks Oturma ve Yemek Alanları İçin Kadife Perdeler

Ev düzeniniz oturma ve yemek alanlarını bir duvar veya mobilya ile ayırmıyorsa, aşağıdaki resimde gösterildiği gibi kadife perdelerle işi ustaca halledin. Arka plandaki tam boy kadife perdeler sayesinde her iki alan da bağımsız odak noktaları haline gelir. Zenginliği sonuna kadar yaşamak için zarif bir avize seçin. Yemek bölümü için ise en şık porselenlerinizi yemek masasının yanında yer tasarrufu sağlayan özel modüler bir dolapta sergileyin. Ek bölme perdesi fikirlerimizi faydalı bulacağınızı umuyoruz.

Peki, oturma odası için kadife perdeler hakkındaki kararınız nedir? Sizce de evinize layık bir eklenti değil mi? Kadife perdelerin sadece dokularıyla bile bir mekanın lüksünü artırabilmesini seviyoruz. Farklı uzunluklarda, ağırlıklarda ve desenlerde (evet, sadece düz değil; baskılar da var) mevcut olduklarından, uzun süreli kullanım için uygun bir kadife kumaş seçmek artık her zamankinden daha mümkün. Umarız perde tasarım fikirleri blogumuz size daha fazla seçenek sunar. Uzman rehberliği için tasarım ekibimizle konuşmaya buradan gidebilirsiniz.

Curious about functional living room layouts?

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir