Ultra Eskiden Rüya Gibi: 5 İlham Verici Oturma Odası Makyajı Öncesi ve Sonrası

Alanınızı yeniden tasarlamayı planlıyorsanız, bu oturma odası fikirlerinden önce ve sonra bir göz atın

Her gün donuk ve sıkıcı bir oturma odasına uyanıyorsanız ya da dağınık bir oturma odasına dönüyorsanız, içinizden bir ses önemli bir değişikliğin zamanının geldiğini söylüyor. Hayır, tüm evi değiştirmeyin! Tek yapmanız gereken oturma odasının görünümünü değiştirmek. Ne de olsa burası misafirlerinizi ağırladığınız ya da ailenizle bir araya gelip enerji topladığınız yer. Dolayısıyla, doğal olarak, daha ev gibi ve davetkar görünmeli ve hissettirmelidir. Her bütçeye, tarza ve zevke uygun çözümler var. İşte sizin için seçtiğimiz 5 inanılmaz oturma odası öncesi ve sonrası fikirleri.

Kasvetten Davetkarlığa Dönüşen Oturma Odası Öncesi ve Sonrası

Bu oturma odası geniş bir alana sahip ama karanlık. Eski koyu renkli mobilyalar ve ağır karartma perdeleri duruma yardımcı olmuyor. Sahipleri, mekanı canlandırmak için büyük bir yardım almak üzere bize geldiler. Yeni bir kat boyadan daha fazlasına ihtiyaç vardı. Birden fazla paralel gömme ışığa sahip benzersiz asma tavanı koruduk ancak ışıkları daha büyük yaptık. Bu sayede mekan hemen aydınlandı. Ayrıca bir ifade duvarı yaptık, TV ünitesi için fon olarak beyaz mermer kullandık ve ağır perdeleri tül perdelerle değiştirdik. Kahverengi kesit koltuk ve uzun modüler TV ünitesi, yüzer raf, modüler sehpa ve pelüş gri halı oturma odasının tüm görünümünü tamamladı.

Kullanılabilir Alanı Maksimize Eden Öncesi ve Sonrasıyla Bir Oturma Odası Makyajı

Ev sahipleri taşınırken evi görür görmez sarı duvarla ilgili bir şeyler yapmaları gerektiğini anladılar. Geniş ve havadar oturma odasına bir karakter gerekiyordu. Sarı duvara yeni ve daha zevkli bir görünüm kazandırmak için duvar kağıdıyla kapladık. Bu, herhangi bir alanı tamamen yenilemenin ucuz ve kolay bir yoludur. Bu yüzden, sarı fayanslı duvarı kaplamak için mavi ve gri renkli iki dokulu duvar kağıdı kullandık. Ayrıca mevcut TV ünitesini, kapalı çekmeceleri ve açık rafları mükemmel bir şekilde birleştiren modüler, özelleştirilmiş bir parça ile değiştirdik. TV için bazı yüzer raflarla bir galeri duvarı inşa ettik. Pencerenin yanındaki modüler depolama ünitesi, oturma odası için ekstra oturma alanı olarak kullanılıyor. Küçük yaşam alanının aşırı kalabalık olmasını önlemek için pelüş 4 kişilik kanepeyi yan yana yerleştirdik.

Çıplak Asgariyi Toplam Sersemleticiye Yükselten Oturma Odası Fikrinden Önce ve Sonra

Bu 430 metrekarelik stüdyo dairenin oturma odasının büyük bir dönüşüme ihtiyacı vardı. Ancak kiralık bir alan olduğu için herhangi bir yapısal değişiklik yapmamıza izin verilmedi. Buna rağmen yaşam alanını baştan aşağı yeniledik. Duvarları kirli beyaza ve çimento dokulu griye boyadık. Modüler bir çekmeceli dolap getirdik. Mükemmel bir ek depolama alanı olarak çalışıyor ve bazı dekoratif vazoları ve eşyaları sergilemek için bir raf görevi görüyor. Gri 3 kişilik kanepe, büyük bir puf ve şık süslü bir sehpa ile büyük mavi bir halı, stüdyonun bu köşesini dönüştürdü. Birkaç tablo, birkaç kırlent, battaniye ve şık bir zemin lambası görünümü tamamladı. Şimdi, bu daire daha sıcak ve davetkar görünüyor.

Do you want a living room that is lively and livable

OturmaOdası Makyajları Öncesi ve Sonrasıyla Bland To Fab Facelift

Oturma odasını yenilemek sandığınız kadar zor değildir. Ancak bazen, yeni bir kat boya ve mobilyaların yeniden konumlandırılmasından daha fazlasına ihtiyaç duyulabilir. İşte bu oturma odasına nasıl yeni ve şık bir görünüm kazandırdığımız. Evin harika kemikleri vardı. Bu yüzden oturma odasının mevcut yapısına dokunmadık. Kanepenin arkasındaki duvarı çıplak tuğla baskılı duvar kağıdı ile kapladık. Ev sahipleri kiralık kanepelerden ve orta sehpadan kurtuldu ve yeni modüler mobilyalara yatırım yapmaya karar verdi. Biz de U şeklindeki kesit koltuğumuzu cam sehpa ile birlikte getirdik. Ancak en büyük değişiklik TV ünitesiydi. Tasarımcılarımız bu üniteyi kapalı çekmeceler ve açık raflardan oluşan bir kombinasyon ve düz ekran TV için yepyeni bir fon ile özelleştirdi. Oturma odasının görünümünü vurgu ışıkları, dekoratif bir duvar saati, vitrinler ve zevkle seçilmiş yumuşak mobilyalarla tamamladık.

Geniş Bir Alanı Mükemmel Şekilde Optimize Eden Oturma Odası Fikrinin Öncesi ve Sonrası

Kentsel ev iç mekanları söz konusu olduğunda, bir odanın çok büyük olması nadiren şikayet konusu olur. Birinci sınıf bir 3BHK dairedeki bu devasa oturma odası her ev sahibinin hayalidir. Yeşilliklere bakan iki büyük resim penceresi ve masif parke zemini var. Bu oturma odasının ihtiyacı olan tek şey özenle seçilmiş ve zevkli iç tasarımlardı. Yenilenen odanın yıldızı, rahat ve büyük alanı büyük ölçüde dolduran iki sarı kanatlı sandalye ile kontrast oluşturan mavi kadife kesitli kanepe. Bu kombinasyon, odanın genel altın rengi şeması için mükemmel bir görsel çapa görevi görüyor. Büyük bir vintage orta masa ve sandalyeler arasındaki bir yan sehpa, zarif alana muhteşem bir görünüm kazandırıyor. Yuvarlak bir yemek masası, geniş oturma odasını oturma alanı ve yemek alanı olarak ikiye ayırıyor.

Öncesi ve sonrasıyla bu oturma odası makyajlarından hangisini beğendiniz? Daha fazla oturma odası tasarım fikri arıyorsanız, buraya göz atın. Oturma odanızı zarif ve modern bir şekilde yeniden şekillendirmek için yeterince ilham aldıysanız, bugün tasarım uzmanlarımızla konuşmaktan çekinmeyin!

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir